Splitter usb Y

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Θελω να συνδεσω στο dac το pc και το raspberry. Παιζει να βρω στο Ελλαντα το παρακατω Splitter η κατι αντιστοιχο?
Mε μια προχειρη αναζητηση δεν ειδα κατι.

Screenshot_6.png
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
χμμμ... και τι;;; το DAC θα είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένο σε 2 υπολογιστές;; δε νομίζω...
Η δουλειά του καλωδίου που δείχνεις είναι με το 1 male usb να παίρνεις data + power και με το άλλο male usb να παίρνεις έξτρα power (από τον ίδιο υπολογιστή) π.χ. για να συνδέσεις κάποιον εξωτερικό σκληρό που τροφοδοτείται μόνο από Usb χωρίς εξωτερική τροφοδοσία και δεν του φτάνουν τα 500mA της μίας usb.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Oταν δουλευει το ενα,θα ειναι κλειστο το αλλο.
Μετα υπαρχει η λυση με ενα usb to spdif να ριξω το Ras στην spdif του dac,oπου και ειναι η ακριβοτερη λυση.
 

Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.814
Oταν δουλευει το ενα,θα ειναι κλειστο το αλλο.
Μετα υπαρχει η λυση με ενα usb to spdif να ριξω το Ras στην spdif του dac,oπου και ειναι η ακριβοτερη λυση.
Aλλά και πιο ασφαλής..Γιατί ως γνωστόν, η φτήνια τρώει τον παρά.
 

Μηνύματα
463
Reaction score
32
Γιάννη..... Αν έρχεσαι μεχρι δυτική Αττική ή κεντρο σε καποιο καφε πχ..... Αγιας ειρήνης..... Κουκο..... Κλπ κλπ..... Στο χαριζω

Εχω ενα σς αχρηστία στην αποθήκη

Το ειχα για να δινω καλύτερο ρευμα σε εναν σκληρο.....


(πλακα τωρα)
Ο δισκος δεν ξερω αν δουλεψε.... Ειναι σε τροχιά μαζι με το roadster του Elon Musk
 




wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Λυθηκε το προβλημα !
Εψαξα στα συρταρια μου και ξεθαψα αυτο. Εριξα επανω με usb το ras,και απο coaxial στο dac.
Σας ευχαριστω ολους!

View attachment 126560
Πρέπει να χουν ενδιαφέρον τα ...συρτάρια σου !! χαχαχα αφού τακτοποιήθηκες όλα εντάξει λοιπόν!
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.431
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top