Spotify vs Apple Music streaming quality.

Μηνύματα
1.138
Reaction score
367
Καλημέρα,χρησιμοποιώ χρόνια τώρα το spotify μιας και με έχει βολέψει με τις δυνατότητές του και κυρίως για on the go ακροάσεις με ακουστικά.Για πιο σοβαρές ακροάσεις σπίτι χρησιμοποιώ το tidal.
Στα του ήχου, στο spotify πάντα κάτι μου έλειπε σαν να μου ακούγεται κάπως λαμπρό και φουσκωμένο μεσοχαμηλά(δεν το έχω με τις ηχητικές περιγραφές-ποιήσεις).
Προχθές αποφάσισα να δοκιμάσω το apple music και η ηχητική του συμπεριφορά μου φάνηκε πιο ομαλή,ισορροπημένη.Μου ακούγεται περισσότερο "τσαμπουκαλεμένο" να τολμήσω να πω?Μου αρέσει πιο πολύ τόσο που σκέφτομαι να αντικαταστήσει το spotify παρά τις ευκολίες που προσφέρει το δεύτερο.
Ανάλογες εμπειρίες από τη χρήση του apple music έχετε?
 
  • Like
Reactions: vet

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Προσωπικά όχι, αλλα θυμάμαι να έχει μεγαλύτερη μουσική ποικιλία και καλύτερο user interface.

Επίσης είχε καλό αλγόριθμο που σου πρότεινε μουσική κτλ κάτι το οποίο το θεωρώ πολύ βασικό.

Έχω όμως να το δουλέψω πάνω απο χρόνο.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Για εμενα το spotify εχει καπως ποιο σαφη χαμηλα αλλα χανει σε τσαμπουκα και περιγραφη ποιο ψηλα. Εγω προτιμω το Apple music, αλλα εχω και τα δυο. To spotify εχει λιγο καλυτερη ποικιλια αν και το φτανει σιγα σιγα το apple music. Οι διαφορες ειναι ακουστες παντα στα ιδια μηχανηματα για χαρην συγκρισης.

Και για χαρην της μελλοντικης συζητησης, ναι, ειναι ακουστες και σε blind test ;)
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.933
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top