STAR TREK TNG BLUE RAY!



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Το NEXT GENERATION σε blue ray! τον Ιανουάριο του 2012! επιτέλους, αν και δεν νομίζω ότι θα έχει Ελληνικούς υπότιτλους! κλαψ! λυγμ!

http://www.blu-ray.com/news/?id=7439

Κάτσε, έχουμε καιρό ακόμη. Τρία επεισόδια είναι, τα υπόλοιπα τα σκανάρουν τώρα.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: STAR TREK TNG BLUE RAY!

Τι χαζομάρα να βγάλουν 3 ξεκάρφωτα επεισόδια. Ας αρχίσουν κανονικά Season 1, Season 2.
Ποιός θα το πάρει αυτό δηλαδή;
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: STAR TREK TNG BLUE RAY!

Τι χαζομάρα να βγάλουν 3 ξεκάρφωτα επεισόδια. Ας αρχίσουν κανονικά Season 1, Season 2.
Ποιός θα το πάρει αυτό δηλαδή;
Δεν έχεις άδικο, αλλά έχει κάτι αρρωστάκια που θα τρέξουν και μετά θα τα μοσχοπουλάνε ως συλλεκτικά :142:

4:3 ? Δε νομιζω Τακη!
Αυτό όντως είναι ένα θεματάκι, τότε δεν υπήρχε 16:9, άρα τι θα κάνουν, θα το στρετσάρουν να φαίνεται η καράφλα του Stewart σαν αυγό ; :204:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: STAR TREK TNG BLUE RAY!

Και το TOS 4:3 το βγάλανε σε blue, έτσι πιστεύω ότι θα κάνουν και με το TNG! έχω μια 120άρα
οθόνη 4:3 που το περιμένει!!!!!

ΥΓ. Πρέπει να πω, ότι το 2,35:1 δεν το συμπάθησα ποτέ! νομίζω ότι χάνω μεγάλο μέρος μιας τεράστιας
οθόνης, εξάλλου και τα IMAX κάτι ανάλογο φορμά δεν έχει η οθόνη τους? ή κάνω λάθος 1,44:1?
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Απάντηση: STAR TREK TNG BLUE RAY!

Για το AR μαλλον κατι τετοιο πρεπει να περιμενουμε







 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Απάντηση: STAR TREK TNG BLUE RAY!





Ηλια αφου ξερεις οτι τα δικα μου εχουν παντα υποτιτλους:107:
 




Μηνύματα
310
Reaction score
0
Δεν έχεις άδικο, αλλά έχει κάτι αρρωστάκια που θα τρέξουν και μετά θα τα μοσχοπουλάνε ως συλλεκτικά :142:



Αυτό όντως είναι ένα θεματάκι, τότε δεν υπήρχε 16:9, άρα τι θα κάνουν, θα το στρετσάρουν να φαίνεται η καράφλα του Stewart σαν αυγό ; :204:
Εγω παντως που δεν ειμαι αρρωστακι και απλα μου αρεσει πολυ σαν σειρα, το εχω παραγγειλει ηδη.

Sent from my XT910 using Tapatalk
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Απάντηση: STAR TREK TNG BLUE RAY!

Τελικα ειναι πιο ωραιο απο οτι περιμενα.Ειδικα η εισαγωγη ειναι.............το κατι αλλο σε HD και 7.1:116:

Ενα δειγμα απο την εκδοση μου

Star Trek. TNG 5x25 - The Inner Light 1080p DTS MA 7.1 GR Subs
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 23.98fps
Audio: DTS-HD Master Audio 7.1 / 48 kHz / 24-bit
Subs : GREEK SUBTITLES
Chapters: 7 chapters





 





argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: STAR TREK TNG BLUE RAY!

The DTS-HD MA 7.1 audio tracks are an improvement over the original stereo tracks (also included), but they aren't quite as demo-worthy as the video
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: STAR TREK TNG BLUE RAY!

Εγω παντως που δεν ειμαι αρρωστακι και απλα μου αρεσει πολυ σαν σειρα, το εχω παραγγειλει ηδη.

Και γιατί απολογείστε που το παραγγείλατε τότε ; Λέτε να μ' ενδιαφέρει ; Προφανώς και το σχόλιο ήταν ειρωνικό και πήγαινε σε αυτούς που τρέχουν να το αγοράσουν και μετά να το πουλήσουν σαν συλλεκτικό στο ίντερνετ (αλλά στην Ελλάδα δεν συμβαίνουν αυτά :142: )...εσείς το λοιπόν γιατί ψαρώσατε ; (Μην απαντήσετε, ρητορικό είναι) :605:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.900
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top