Suits (2011)

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.213


Έξυπνο σενάριο, εύστοχο χιούμορ κι ωραίες φάτσες, συνθέτουν μια επιτυχημένη δικαστική σειρά αυτοτελών επεισοδίων.

IMDB: 8,9
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Απάντηση: Suits (2011)

Πολύ καλή σειρά! Τελείωσα την πρώτη σεζόν και πάω βουρ για τη δεύτερη!
 

Μηνύματα
53
Reaction score
0
Απάντηση: Suits (2011)

Θα συμφωνήσω και εγω!!ειδα και και τις 2 σεζον σε λιγοτερο απο 2 βδομαδες!και δεν ειμαι ανεργος!!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Απάντηση: Suits (2011)

Τελείωσα και τη δεύτερη σεζόν! Θεωρώ ότι η πρώτη σεζόν είχε αρκετά επεισόδια τα οποία ήταν από μέτρια έως αδιάφορα, αλλά η δεύτερη με ικανοποίησε πλήρως! Τα επεισόδια ήταν όλα ένα κι ένα! Ανυπομονώ να ξεκινήσει η τρίτη σεζόν τον Ιανουάριο.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.213
Απάντηση: Suits (2011)

Παραδέχομαι ότι είσαι πιο γρήγορος από εμένα. :142:
Φαίνεται πράγματι να έχει αλλάξει κάπως στο δεύτερο κύκλο, καθώς:
  • έγινε κάπως πιο "σειρά", με περισσότερο βάρος στο στόρι που εξελίσσεται παράλληλα με τις αυτοτελείς ιστορίες.
  • έχει πλέον κι έναν αληθινό "κακό". Το ενδιαφέρον είναι ότι ο ηθοποιός που τον υποδύεται, έπαιζε το ρόλο του "κακού" και στο Damages. Δικαστικό κι αυτό, αλλά πολύ σκοτεινό, βαρύ και... απλά εξαιρετικό!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Απάντηση: Suits (2011)

Update: Το επεισόδιο #11 της δεύτερης σεζόν θα προβληθεί στις 17 Ιανουρίου 2012 στις Η.Π.Α., η δεύτερη σεζόν θα έχει συνολικά 16 επεισόδια, θα λήξει στις 21 Φεβρουαρίου 2013 και η τρίτη σεζόν θα ξεκινήσει στις 12 Οκτωβρίου 2013. (πηγή)

Οι ανυπόμονοι μπορείτε να διαβάσετε μια σύνοψη των επεισοδίων 11, 12 και 13 εδώ.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Απάντηση: Suits (2011)

Είδε κανείς τα δύο καινούρια επεισόδια; Η σειρά πάει από το καλό στο καλύτερο!
 

Μηνύματα
1.998
Reaction score
140
Re: Απάντηση: Suits (2011)

Είδε κανείς τα δύο καινούρια επεισόδια; Η σειρά πάει από το καλό στο καλύτερο!
περιμένω σαμπς για το δεύτερο για να τα δω πακέτο , είναι εξαιρετική σειρά
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Απάντηση: Suits (2011)

Προσθήκη στο προηγούμενο post: Επεισόδιο 12, από το 20:00 μέχρι το 22:20...:412::425::412::425: Δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι στη θέση του Louis... Πρέπει να έχω δει τη σκηνή στο repeat τουλάχιστον 5 φορές!!!

Edit: Subs στα Ελληνικά; Επειδή στα Αγγλικά έχουν βγει ήδη.
 

Μηνύματα
117
Reaction score
116
Έχει ανέβει πολύ η σειρά η δεύτερη σεζόν είναι σαφώς ανώτερη από την ήδη πολύ καλή πρώτη.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Απάντηση: Suits (2011)

Τίτλοι και σύντομες περιλήψεις των επόμενων επεισοδίων:

S02E13 - Zane Vs Zane: Harvey goes head to head against Robert Zane, Rachel’s father, on a gender discrimination case that forces Rachel to confront her complicated relationship with her Dad.

S02E14 - He's back: With the resources of the firm stretched to the limit, Daniel Hardman returns with an outrageous lawsuit against Jessica.

S02E15 - Normandy: Dana “Scottie” Scott returns to complicate Harvey and Jessica's battle against Hardman. But this time, she's brought the full force of her British firm.

S02E16 - War: Harvey’s vision for the firm’s future clashes with Jessica’s when a British firm offers a tempting proposition.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Απάντηση: Suits (2011)

Πολύ καλό το 15ο επεισόδιο και αν κρίνω από το preview του season finale, προβλέπεται να είναι τρελό cliffhanger...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Απάντηση: Suits (2011)

Ξεκινάει η 3η season σε 2 μέρες. Περιλήψεις των 3 πρώτων επεισοδίων:

S03E01 - The Arrangement:
Jessica's new partnership is tested; Harvey must prove a high-profile client's innocence; Mike tries to manage the fallout from his revelation.

S03E02 - I Want You to Want Me:
Louis offers Mike a future-changing case; Harvey and Jessica work together to bring down an old nemesis.

S03E03 - Unfinished Business:
Cameron has Harvey's client arrested for murder; Katrina tries to win over Louis; a British version of Harvey arrives at the firm.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Απάντηση: Suits (2011)

Ωραίο το πρώτο επεισόδιο! Φαίνεται ότι θα υπάρξουν εξελίξεις στις ιστορίες των κεντρικών πρωταγωνιστών. Προβλέπεται ενδιαφέρουσα season, για να δούμε...!
 


Μηνύματα
851
Reaction score
62
Μου τα 'χε πρήξει η δικιά μου, που το βλέπει φανατικά, και είπα να ρίξω μια ματιά.
Αλλά η "ιδιοφυία" του πρωταγωνιστή δε με έπεισε, όπως και το πολύ "ντε λα μαγκέν ντε Βοτανίκ" του ετέρου.
Είναι προσεγμένη σειρά βέβαια, αλλά αν με χαλάει κάτι, απλά δεν...

Της ζήτησα βέβαια να με ενημερώνει για σκηνές της θεότητας:



Νταξ, λιώνω στο γέλιο...:laugh:
 

Μηνύματα
1.076
Reaction score
1.187
Mainstream, σχεδόν σαπουνόπερα αλλά η καλύτερη του είδους κατά την ταπεινή μου γνώμη. Μετά από σχεδόν 3 σεζόν μπορώ να πω με βεβαιότητα, ότι αν θέλεις να δεις κάτι ευχάριστο με την γυναίκα σου, είναι ότι καλύτερο.

Όχι τίποτα άλλο πρόσφατα είδα το Southcliffe και ζορίστηκα...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Η τρίτη season συνεχίζεται στις 07/03 και (εκτός απροόπτου) ολοκληρώνεται στις 11/04.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Καλό το επεισόδιο, άφησε υποσχέσεις για εξελίξεις - ειδικά με την επιμονή (ή εμμονή) του Lewis με το θέμα του Mike.

Κορυφαία σκηνή, ο διάλογος του Lewis με την Sheila στο κρεβάτι και την αναφορά στις ταινίες!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
τι κόλπο είναι αυτό και κυκλοφορούν όλα τα επεισόδια μαζί; το ίδιο έκαναν και στο house of cards...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.605
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top