svs pb1000 pro vs xtz 12.17 edge


Μηνύματα
243
Reaction score
40
Καλησπέρα φίλε @Blade77, για κοίτα αυτό είναι το σαμπ που σε ενδιαφέρει.
Καλημέρα Θανάση! Όχι κοιτάω για το pb2000pro, αλλά κοντά έπεσες :) Σε ευχαριστώ. Εν τω μεταξύ ο άλλος στο Thessaloniki Audio Society το είχε χτες στο σκρουτζ 1099Ε, τον παίρνω τηλ. και μου λέει το ίδιο ποσό και σήμερα καταλαβαίνει ότι έχει κάνει λάθος και το πάει και αυτός στα 1199Ε! Βοήθεια!!!
 

Μηνύματα
198
Reaction score
240
αν δε σε ενδιαφερει το sub της αγγελιας, υπαρχει καταστημα που το δινει στην ιδια τιμη με ατοκες δοσεις. απο εκει πηρα και εγω το 2ο μου
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
αν δε σε ενδιαφερει το sub της αγγελιας, υπαρχει καταστημα που το δινει στην ιδια τιμη με ατοκες δοσεις. απο εκει πηρα και εγω το 2ο μου
Καλησπέρα. Για να σου πω την αλήθεια είμαι σε μια φάση αναμονής, μήπως και παρουσιαστεί κάποια ευκαιρία στα μεταχειρισμένα ή μήπως μπορέσω και συμπληρώσω το ποσό. Έχω βρει και κάτι στα μεταχειρισμένα από εξωτερικό, αλλά δεν κάνω κίνηση αν ο πωλητής δε βάλει το sub στο ebay, όπου και εμπιστεύομαι να ολοκληρώσω τη συναλλαγή.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Δηλωνω παθών, πουλησα το pb2000 για χαρη του pb4000 και επί της ουσιας σοβαρή διάφορα δεν ειδα/ακουσα, οκ πιο χαμηλα κατεβαινε πιο δυνατα επαιζε αλλα οι ακυρωσεις ακυρωσεις... Καποια στιγμη δανείστηκα ενα μικρουλι κι το πέταξα στο χωρο, επαιξαν μαζι για λιγο, μεγαλη διαφορα....

Εν τελει βρεθηκα με τρία pb4000, εχω μεγαλο χωρο, 60τμ.

Παρε δυο απο οτι αποφασισεις.
να υποθέσω ότι εννοείς εκτός των pb1000pro που μάλλον είναι μικρά για τον χώρο μου
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Μπορει να ειναι μικρα αλλα να αποφασίσεις να τα παρεις επειδη χωρανε στις γωνιές πχ, πολλες φορες δεν προχωράμε στη βέλτιστη επιλογή λογω κι άλλων παραγόντων που λαμβάνονται υπόψιν.

Οποτε η οδηγία ειναι απλη, παίρνουμε τα σαμπ δγιο δγιο!!!
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Μπορει να ειναι μικρα αλλα να αποφασίσεις να τα παρεις επειδη χωρανε στις γωνιές πχ, πολλες φορες δεν προχωράμε στη βέλτιστη επιλογή λογω κι άλλων παραγόντων που λαμβάνονται υπόψιν.

Οποτε η οδηγία ειναι απλη, παίρνουμε τα σαμπ δγιο δγιο!!!
όχι, το pb 2000 pro μάλλον λέω. τουλάχιστον ένα για αρχή και μετά παίρνω και το δεύτερο.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Μπορει να ειναι μικρα αλλα να αποφασίσεις να τα παρεις επειδη χωρανε στις γωνιές πχ, πολλες φορες δεν προχωράμε στη βέλτιστη επιλογή λογω κι άλλων παραγόντων που λαμβάνονται υπόψιν.

Οποτε η οδηγία ειναι απλη, παίρνουμε τα σαμπ δγιο δγιο!!!
επειδή βλέπω ότι έχεις svs, μήπως ξέρεις εαν αγοράσω μεταχειρισμένο sub svs, η εγγύηση από ultimate audio συνεχίζει να τρέχει κανονικά?
Αφού βρε σκέφτεσαι να ανεβάσεις το budget τόσο, γιατί δε χτυπάς τα 2 XTZ που είναι και από μέλος του φόρουμ;;

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, δεν έχω καμία σχέση με τον πωλητή, απλά αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα τα είχα πάρει.
σε αγορά μεταχειρισμένου, η εγγύηση συνεχίζει να τρέχει, σωστά?
 


Μηνύματα
243
Reaction score
40
Καλά ρε φίλε ......... ακόμα δεν το έχεις αγοράσει. :idk:
Ρε συ Θανάση δεν είχα μαζέψει τα χρήματα. Αυτή την εβδομάδα πιστεύω θα είμαι έτοιμος.
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Γιατι να μην ισχυει; Εφοσον σου δοθει κι η αποδειξη... Άλλωστε η εγγυηση ειναι απο τον κατασκευαστή.
 

Μηνύματα
19
Reaction score
11
Last edited:

Μηνύματα
266
Reaction score
129
Καλησπέρα, το kali θα το σύγκρινες με το xtz 12.17 edge.? Είμαι μεταξύ των δύο…
Έχω ένα ζευγάρι jbl lsr308 και ψάχνω για το σωστό sub.. Μόνο για μουσική (electronic, heavy bass).. Άντε να γίνει το 2.1!

Το είπα γιατί φαίνονται ότι αντέχουν ποιο πολύ (ξυλο).
Όμως επειδή έχεις τα 308 τότε να πας στο sub jbl310 που είναι της ίδιας σειράς.
.
 

Μηνύματα
19
Reaction score
11
Το είπα γιατί φαίνονται ότι αντέχουν ποιο πολύ (ξυλο).
Όμως επειδή έχεις τα 308 τότε να πας στο sub jbl310 που είναι της ίδιας σειράς.
.
Το είχα αλλά δεν με κάλυψε.. Ίσως είναι λίγο αδύναμο ή επειδή είναι down firing.. Με βλέπω για το xtz πάντως…
 

Μηνύματα
266
Reaction score
129
Το xtz το έχω δεν έχω κάποιο παράπονο,αν και είμαι ακόμα παράνομος μιας και έχω μόνο ένα αλλά που θα πάει.
Δες και τα svs,presonus
 


Μηνύματα
19
Reaction score
11
Το xtz το έχω δεν έχω κάποιο παράπονο,αν και είμαι ακόμα παράνομος μιας και έχω μόνο ένα αλλά που θα πάει.
Δες και τα svs,presonus
Νομίζω ότι το xtz είναι ποιο vfm από τα svs… Άκουσα το pb 1000 pro και δεν έπαθα και κάνα σοκ… Ίσως το 2000 pro να είναι ποιο κοντά στην απόδοση του xtz αλλά μεγάλη διαφορά τιμής.. Για τα πρεσονους δεν έχω ιδέα, αλλά νομίζω ότι βγαίνουν μέχρι 10’’ και τα monitor μου είναι 8’’.
Ποιό πολυ νόημα νομίζω το sub να είναι 12’’.. Τι λέτε;
 

Μηνύματα
266
Reaction score
129
Περίμενε να σου πουν και οι πιο έμπειροι επί του θέματος.
Εγώ αν είχα τα 308 και έβλεπα ότι με ένα sub 310 δεν γίνεται δουλειά ,θα επερνα ακόμα ένα για να σιγουρευτώ, κάτι θα ξέρει και η jbl.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.064
Νομίζω ότι το xtz είναι ποιο vfm από τα svs… Άκουσα το pb 1000 pro και δεν έπαθα και κάνα σοκ… Ίσως το 2000 pro να είναι ποιο κοντά στην απόδοση του xtz αλλά μεγάλη διαφορά τιμής.. Για τα πρεσονους δεν έχω ιδέα, αλλά νομίζω ότι βγαίνουν μέχρι 10’’ και τα monitor μου είναι 8’’.
Ποιό πολυ νόημα νομίζω το sub να είναι 12’’.. Τι λέτε;
μια χαρά νόημα έχουν.....άλλο ένας ηλεκτροκινητήρας φτιαγμένος αποκλειστικά για χαμηλές συχνότητες και άλλο φτιαγμένος να ενωθεί σε ομαλή απόκριση με το τουίτερ και να καλύψει μια περιοχή μεσαίων έως 80hz

από την άλλη το αν άκουσες ή όχι σωστά το svs που λες...έχει να κάνει και με άλλους παράγοντες....και όχι αποκλειστικά με τις επιδόσεις του ;)
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.308
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top