Tα ηλεκτρονικά δεν έχουν "μπέσα"

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Tα ηλεκτρονικά δεν έχουν "μπέσα": Πουθενά!

Να σας πω κι εγώ μια ιστορία ανάλογη με αυτήν του Μιχάλη.

Πέρισυ, στις αρχές του Γενάρη, λίγο πριν φύγω για Κορέα, είχα μόλις αναρτήσει τον D-ILA μου (JVC RS2) με μια custom made κατασκευή στην οροφή και είχα ξεκινήσει να κάνω ένα προκαταρκτικό setup.

Την προηγούμενη της αναχώρησής μου, το μεσημέρι, λέω ας τον σβύσω να ανέβω για φαγητό. Πατάω το OFF στο τηλεκοντρόλ και περιμένω να σταματήσει ο ανεμιστήρας για να τον αποσυνδέσω.

5 λεπτά, τίποτα. 10 λεπτά, τίποτα! 20 λεπτά, ΤΙΠΟΤΑ! Το λαμπάκι αναβόσβηνε, ο ανεμιστήρας δούλευε με τον προβολέα σβηστό, αλλά δεν σταμάταγε. Ανεβαίνω για φαγητό και τον αφήνω έτσι - λέω θα τον δω μετά. Κατεβαίνω μετά από κάνα μισάωρο, τα ίδια. Απελπίστηκα και τον έβγαλα OFF, βγάζοντάς τον και από την πρίζα, ρισκάροντας φυσικά την καταστροφή της λυχνίας ή οποιουδήποτε άλλου εξαρτήματος, σχετικού με την λειτουργία της ψύξης.

Την άλλη μέρα το πρωί (το βράδυ πέταγα για Κορέα), λέω να δω τί συνέβη. Κατεβαίνω, τον βάζω στην πρίζα και ανοίγω τον διακόπτη. Περιμένω να ανάψει το λαμπάκι του St/by, τίποτα. Ο προβολέας νεκρός! Έπαθα ένα ταράκουλο, σκέτο THX Ultra 2 Plus (και βάλε). Λέω μέσα μου: "ακόμα δεν τον πήρες, για service θα τον πάς;". Αλλά δεν υπήρχε χρόνος για περισσότερα, κι έτσι τον άφησα και ετοιμάστηκα για το ταξείδι. Μάλιστα, είπα: "Κάνε υπομονή, 2 μήνες είναι, θα γυρίσεις και μετά θα δεις τί θα κάνεις".

Οι δυο μήνες έγιναν τέσσερεις, βέβαια, αλλά όταν γύρισα είχα πάντα αυτόν τον καημό. Μετά τις πρώτες μέρες, λέω ας κατέβω να δω τί έχει συμβεί και να είμαι και ψυχολογικά προετοιμασμένος για την κρυάδα.

Τον βάζω στην πρίζα, ανοίγω τον διακόπτη και ιδού: Το λαμπάκι του St/by γίνεται κόκκινο στα 3-4 δευτερόλεπτα. Λες; Τον ανάβω από τηλεκοντρόλ κανονικά, βάζω κι ένα δισκάκι στο Blu-Ray και η εικόνα ξεπετάγεται μπροστά μου, καλύτερη από πριν (τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε)!:111:

Ακόμα δεν μπορώ να δώσω εξήγηση γιατί. Όπως λέει κι ο Γιάννης: Άβυσσος η ψυχή των διαολο-ηλεκτρονικών.:121:
-
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.230
Reaction score
27.825
Απάντηση: Tα ηλεκτρονικά δεν έχουν "μπέσα"

Και πως θα κοιμάμαι χωρίς βραδυνό;
Το δοκίμασα και δεν λέει. Άσε.
Να βλέπω εφιάλτες πάλι; Να με κυνηγούν τα λουκάνικα να με φάνε;
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Tα ηλεκτρονικά δεν έχουν "μπέσα"

εγω κοντοσουβλια
ειναι σοβαρο?:111:
και αν σκεφτει κανεις οτι ο παναγιωτης σταμτησε για φαγητο,
βλεπουμε οτι το φαγητο επηρεαζει αμεσα την ευρυθμη λειτουργια των συσκευων μας
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Tα ηλεκτρονικά δεν έχουν "μπέσα"

Για αυτό κα εγώ δεν τους χαλάω χατήρι. Κάθε μέρα δουλεύουν, για να μην νοιώθουν και μόνα τους :116:

Άσε μην μου κάνουν και τίποτα στον ύπνο μου και δεν προλάβω να δω ούτε παϊδάκι......

Με την tv στο home cinema δεν ξέρω τι να κάνω, μου κρατάει μούτρα από προχθές που εμφανίστηκε η μικρή της αδελφή στο σπίτι μόλις 23......ιντσών! :204:
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Απάντηση: Tα ηλεκτρονικά δεν έχουν "μπέσα"

Νίκο κάνε της λίγο άγριο sex , βγάλτην απο το ρεύμα καμιά βδομάδα να συνέλθει.
Αν δεν , πας για μήνα. Αν δεν διαζύγιο οριστικό.
Αν είναι 40 αρα και πάνω , να ξέρεις αυτές είναι παλιοχαρακτήρες.Το κουτάκι σου και πίσω στην μάννα σου παλιοκ@..λα.
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Tα ηλεκτρονικά δεν έχουν "μπέσα"

Xεχε!
Είναι όμορφη και δεν της χαλάω χατήρι! Τι να της πεις? Είναι γένους θηλυκού και όλοι ξέρουμε την έκφραση με το.....καράβι που σέρνεται!!! :136:

Την απειλώ τελευταία ότι θα αντικατασταθεί από την μεγαλύτερη της αδελφή που είναι πιο τούμπανο μπας και στρώσει! :116:
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.347
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top