tda7293 2.1, ο κινεζος, κ καλα να παθω

D

debianfox

Guest
ειχα αγορασει , απο τον κινεζο, γιατι ζηλεψα κ γω να κανω κατι μονος μου....αυτο....
μεγαλη χαρα, μεχρι που αφου συνεδεσα στον μετασχηματιστη,αναβαν ολα τα λαμπακια, κ σε ενα δευτερολεπτο, τα ρελε στην εξοδο των ηχειων πεφτουν, κ το λαμπακι σβηνει....
κατα πως καταλαβαινω, κ επειδη δεν ξερω ιδιαιτερα ηλεκτρονικα, μαλλον ειναι για πεταμα
εχεις κανεις καμμια ιδεα
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Ξεκινάμε με τον μετασχηματιστή που χρησιμοποίησες. Είχε τις σωστές τάσεις; Η συνδεσμολογία ήταν η σωστή για το κοινό σημείο των τυλιγμάτων; Ανέβασε και κάποια φωτογραφία.
Επόμενο... Τα ολοκληρωμένα τα βίδωσες επάνω σε κατάλληλη ψύκτρα; Μονώσεις έβαλες στη πλάτη τους;
 

D

debianfox

Guest
Ξεκινάμε με τον μετασχηματιστή που χρησιμοποίησες. Είχε τις σωστές τάσεις; Η συνδεσμολογία ήταν η σωστή για το κοινό σημείο των τυλιγμάτων; Ανέβασε και κάποια φωτογραφία.
Επόμενο... Τα ολοκληρωμένα τα βίδωσες επάνω σε κατάλληλη ψύκτρα; Μονώσεις έβαλες στη πλάτη τους;
ευχαριστω...ειμαι σεδιαδικασια μετρησης του μετασχηματιστη με φιλο ηλεκτρονικο, οι ψυχτρες σωστα με τις μονωσεις, θα ανεβασω φοτο,κ λεω να τις ξεβιδωσω μην τυχον και....θα ανεβασω κ φωτο...ζητω συγνωμη γιατι ειναι η πρωτη μου φορα το φορουμ
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.005
Reaction score
1.466
Άκουσες καθόλου ήχο μέχρι το συμβάν; Μάλλον όχι αφού σε ένα δευτερόλεπτο έγιναν όλα...Την συσκευή την πήρες συναρμολογημένη; Αν ναι, τότε δύσκολο (όχι απίθανο) να έχει βλάβη από κατασκευής. Ψάξε με την διαδικασία του rewind, τι έκανες από την αρχή. Έχεις οδηγίες και σχέδια για όλα αυτά ή πας στα τυφλά;
 

D

debianfox

Guest
Ευχαριστω ολους σας..η οικογ ηθελε διακοπες κ λειπουμε...μολις γυρισω θα δωσω πληρη αναφορα με λεπτομερειες κ φωτο.
Υγ..προνοησα να μην εχω συνδεδεμενα ηχεια
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.606
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top