tensioned οθονη στις 120"

Μηνύματα
465
Reaction score
54
Συμφορουμιτες τα φωτα σας.
Ψαχνω για tensioned πανι στις περιπου 120", 16:9 και και gain 1.0.
Θα προβαλω σε ενα αρκετα προσεγμενο χωρο (υπο κατασκευη ) που θα ιεναι dedicated για home theater.
Δεν κοιταω για ALR οθονη γιατι ηδη ο χωρος θα ειναι αρκετα σκοτεινος χρωματικα.

Ενα υποψηφιο ειναι της visivo αυτο στα €1310 που τα θεωρω ταβανι ως τιμη. Διαστασεις στις 122"
55

Εναλλακτικο κοιταω και αυτη στα 669ευρω που μου ειναι λιγο αγνωστη ως εταιρια και η τιμη χωμα με ανησυχει.

τιμη αγνωστη. Η εταιρια φαινεται promising

Οποιες προτασεις ευπροσδεκτες.
 



billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.508
Reaction score
5.681
Μην απορρίπτεις την ALR.
Εγω σε εντελώς μαύρο ματ δωμάτιο και με calibrated τέλεια τον pj στις μέσες και αρκετά φωτεινές σκηνές έχω ανακλάσεις παρά το χρώμα και τις αποστάσεις πανιού/τοίχων, ειδικά σε κάποιες σειρές που είναι 16/9 και έχουν και αρκετά φωτεινές σκηνές.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.247
Reaction score
8.755
Συμφορουμιτες τα φωτα σας.
Ψαχνω για tensioned πανι στις περιπου 120", 16:9 και και gain 1.0.
Θα προβαλω σε ενα αρκετα προσεγμενο χωρο (υπο κατασκευη ) που θα ιεναι dedicated για home theater.
Δεν κοιταω για ALR οθονη γιατι ηδη ο χωρος θα ειναι αρκετα σκοτεινος χρωματικα.

Ενα υποψηφιο ειναι της visivo αυτο στα €1310 που τα θεωρω ταβανι ως τιμη. Διαστασεις στις 122"
55

Εναλλακτικο κοιταω και αυτη στα 669ευρω που μου ειναι λιγο αγνωστη ως εταιρια και η τιμη χωμα με ανησυχει.

τιμη αγνωστη. Η εταιρια φαινεται promising

Οποιες προτασεις ευπροσδεκτες.
Δες και τις adeo.
 

Μηνύματα
2
Reaction score
3
έχω εδώ και 3.5 χρόνια την 122 tensioned kauber. Με σχεδόν καθημερινό άνοιγμα/κλείσιμο μέχρι τώρα η οθόνη δεν έχει πάθει τίποτα. Επίσης σημαντικό είναι οτι μπορείς να την παραμετροποιήσεις στην παραγγελία (μοτέρ, χρώμα, φορά περιστροφής) βάση των αναγκών σου. Για θέμα ALR κτλ , έχω πάρει την 1.0 και νομίζω οτι τελικά θα ήταν καλύτερο να κινηθώ σε ALR/grey καθώς ο χώρος δεν είναι dedicated και έχω ανοιχτό χρώμα στους τοίχους. Βέβαια όταν την πήρα δεν πρέπει να υπήρχε η grey και όπου κοίταξα για ALR οι τιμές ήταν στο διάστημα , δεν ξέρω τι γίνεται τώρα…
 


Μηνύματα
3.089
Reaction score
8.864
Καλημέρα και από εμένα,
Φίλε CptBill κοίταζα και εγώ να πάρω πανί Kauber αλλά μου φαινόταν ακριβό μάλλον επειδή υπάρχει αντιπροσωπία εδώ στην Ελλάδα η Projector Center στη Νέα Χαλκηδόνα και έχει ότι χρειαστείς.
Κοίταζα και την Comtevision αλλά ήταν κινέζικη και την απέρριψα.
Επειδή είχα κολλήσει στη Elite screen την πρότεινα πριν από 6χρονια σε ένα φίλο και πήρε την 84'' tensioned και ήταν ευχαριστημένος και πριν από κανά 5μηνο αγόρασα και εγώ, αλλά επειδή εδώ δε φέρνουν τώρα κάποια μαγαζιά τη συγκεκριμένη εταιρεία την πήρα από τη Elite screens europe σου στέλνω το site αν σε ενδιαφέρει κάποια και έχει και επιλογές για πανί.
 


Μηνύματα
465
Reaction score
54
Καλημέρα και από εμένα,
Φίλε CptBill κοίταζα και εγώ να πάρω πανί Kauber αλλά μου φαινόταν ακριβό μάλλον επειδή υπάρχει αντιπροσωπία εδώ στην Ελλάδα η Projector Center στη Νέα Χαλκηδόνα και έχει ότι χρειαστείς.
Κοίταζα και την Comtevision αλλά ήταν κινέζικη και την απέρριψα.
Επειδή είχα κολλήσει στη Elite screen την πρότεινα πριν από 6χρονια σε ένα φίλο και πήρε την 84'' tensioned και ήταν ευχαριστημένος και πριν από κανά 5μηνο αγόρασα και εγώ, αλλά επειδή εδώ δε φέρνουν τώρα κάποια μαγαζιά τη συγκεκριμένη εταιρεία την πήρα από τη Elite screens europe σου στέλνω το site αν σε ενδιαφέρει κάποια και έχει και επιλογές για πανί.
ωραια λυση. Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις. Αλλα η προταση του ThanasisR φαινεται πολυ δελεαστικη.
Στις 120" βγαινει 920 ευρω, ανευ shipping η tensioned.
Καθολου μα καθολου ασχημα. Μονο κακο ειναι οτι το πανι ειναιι με gain 1.1 αντι για 1.0 που εψαχνα αλλα μικρο το κακο φανταζομαι.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
γκρι να παρεις αν εχεις ανοιχτοχρωμο χωρο.....
...τωρα ειδα οτι εισαι σκοτεινος τυπος :biggrin:

μια χαρα ειναι και οικονομικη...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.244
Members
37.937
Νεότερο μέλος
loud pleaky
Top