The Boss with ATC in N.Y. Times...

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.802
Reaction score
2.223

Attachments






daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
Λες, να είναι τυχαία στο studio τα ATC?

το link παρατιθεται ως πηγή.
η αλήθεια είναι ότι ο τίτλος που έβαλες στο νήμα είναι κάπως τζιζ...σε προϊδεάζει για κάτι άλλο....
αλλά τεσπα...
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.802
Reaction score
2.223
Από φωτό που δημοσιεύουν οι NΥΤ βλεπουμε τον Bruce επι τω εργω......σχετικά με τη νέα του δισκογραφία....
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
Τώρα αλήθεια, σας αρέσει ο σπριγκς-τιν;
Μπορν ιν δι γιούες-έϊ;
ΝΑΙ ΡΕ!
αστα διάλα όλο κουσούρια βρίσκεις

τι θε να ακούμε Moby και Kelly Family? :laugh: :lol:
 


Μηνύματα
766
Reaction score
1.594
Τώρα αλήθεια, σας αρέσει ο σπριγκς-τιν;
Μπορν ιν δι γιούες-έϊ;
Μάλλον δεν γνωρίζεις για τι μιλάει το άσμα, ούτε την ιστορία του. Γυρνα στον μομπι, που κατεβαίνει φλατ στους 20 κύκλους, φιλαρακ :p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.335
Απ'τον σπριγκς-τιν; χίλιες φορές Μόμπι, ευχαριστώ, δε θα πάρω σπριγκς-τιν κι ούτε θέλω να μάθω "για τι μιλάει το άσμα" απ'τον ατάλαντο κι άφωνο καραγκιόζη.

Έχω κι ένα σιντί του σπριγκς-τιν, ελάτε να σας το χαρίσω, και μια συναυλία τρίωρη που δε βλέπεται με τίποτα, εντελώς ανυπόφορος ατάλαντος τραγουδοποιός.

Τα ATC βεβαίως, είναι εξαιρετικά, θα αποδίδουν θεσπέσια την αφωνία του, όπως αποδίδουν και Μόμπι, και τομ Γουέιτς και μπι μπι Κινγκ και Φίλιπ Γκλας που γουστάρω, και σωτηρία Μπέλλου με Νιόνιο:


Ξέρεις την ιστορία απ'το άσμα;
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.335
Εγώ έχω αυτόν με το στριτς οφ φιλαντέλφια, το ομώνυμο που μου άρεζε όταν ήμουνα μικρός, αλλά όλα τα υπόλοιπα κομμάτια του δίσκου μου ήταν εντελώς μα εντελώς αδιάφορα..

Τι να κάνουμε, γούστα είναι αυτά...:idk:

Ακόμα και σκέτος ο Νιόνιος, πολύ περισσότερο μου αρέσει απ'τον σπριγκς-τιν:


Κι έχει και πολύ ωραιότερη φωνή ο μπαγλαμάς ο Νιόνιος.. άσε την Μπέλου, αυτή παίζει σε άλλη κατηγορία..

Έτσι για την ιστορία, ξέρεις τι του'πε η Μπέλου; Του πε "α ρε π@ύστη Νιόνιο μ'εκανες να τραγουδήσω ροκ". :gotcha:
 
Last edited:

Μηνύματα
766
Reaction score
1.594
Έτσι για την ιστορία, ξέρεις τι του'πε η Μπέλου; Του πε "α ρε π@ύστη Νιόνιο μ'εκανες να τραγουδήσω ροκ". :gotcha:
Κοίτα, με τον Νιόνιο έχω μία ελαφρά αλλεργία, αν και πρόσφατα τον άκουσα σε σύστημα φίλου από το φόρουμ και με άγγιξε ομολογουμένως (με ενεργά, ω καιροί!). Την ιστορία του ζεϊμπέκικου τη γνωρίζω, θεωρώ το "βρώμικο ψωμί" δίσκο τομή στην ελληνική δισκογραφία, ασχέτως αν με χαλάει πολύ η προσωπικότης του ανδρός...

Σχετικά με το "born in the usa", που έθιξες, απλώς το σχόλιό μου είχε να κάνει με το ότι εσφαλμένα το συγκεκριμένο κομμάτι θεωρείται ύμνος προς την Αμερική. Το κομμάτι ξεκίνησε ως φολκ τραγούδι διαμαρτυρίας, ηχογραφήθηκε αρχικά μόνο με ακουστική κιθάρα και φωνή και προοριζόταν να μπει στο νεμπράσκα. Οι στίχοι μιλάνε για τη φρικτή μοίρα που περίμενε τους βετεράνους του Βιετνάμ όταν επέστρεφαν στην πατρίδα τους μετά τον πόλεμο.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
Αγαπημένο (όχι δικό μου)

Kelly Family - Fell in love with an alien


Πως θα ακούγεται, άραγε, σε στάθμες αναφοράς; :whistling: :rolleyes:
κρυφοτρυφερούλη γουιζούλη....ξερς κ απαυτά :laugh:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
Απ'τον σπριγκς-τιν; χίλιες φορές Μόμπι, ευχαριστώ, δε θα πάρω σπριγκς-τιν κι ούτε θέλω να μάθω "για τι μιλάει το άσμα" απ'τον ατάλαντο κι άφωνο καραγκιόζη.

Έχω κι ένα σιντί του σπριγκς-τιν, ελάτε να σας το χαρίσω, και μια συναυλία τρίωρη που δε βλέπεται με τίποτα, εντελώς ανυπόφορος ατάλαντος τραγουδοποιός.

Τα ATC βεβαίως, είναι εξαιρετικά, θα αποδίδουν θεσπέσια την αφωνία του, όπως αποδίδουν και Μόμπι, και τομ Γουέιτς και μπι μπι Κινγκ και Φίλιπ Γκλας που γουστάρω, και σωτηρία Μπέλλου με Νιόνιο:


Ξέρεις την ιστορία απ'το άσμα;
φύγε ρέι από το νήμα!
ΨΟΥΥΥΥ
:laugh:
 

P

PMC

Guest
Απ'τον σπριγκς-τιν; χίλιες φορές Μόμπι, ευχαριστώ, δε θα πάρω σπριγκς-τιν κι ούτε θέλω να μάθω "για τι μιλάει το άσμα" απ'τον ατάλαντο κι άφωνο καραγκιόζη.

Έχω κι ένα σιντί του σπριγκς-τιν, ελάτε να σας το χαρίσω, και μια συναυλία τρίωρη που δε βλέπεται με τίποτα, εντελώς ανυπόφορος ατάλαντος τραγουδοποιός.

Τα ATC βεβαίως, είναι εξαιρετικά, θα αποδίδουν θεσπέσια την αφωνία του, όπως αποδίδουν και Μόμπι, και τομ Γουέιτς και μπι μπι Κινγκ και Φίλιπ Γκλας που γουστάρω, και σωτηρία Μπέλλου με Νιόνιο:


Ξέρεις την ιστορία απ'το άσμα;
Ειναι γνωστή η αλαζονεία σου η αγένεια και η ασχετοσύνη σου....
εισαι προκλητικός και δεν σέβεσαι τίποτα .....
κανονικα θρεντς σαν αυτο θα έπρεπε ,αν έκαναν σωστά την δουλειά τους οι moderators ,να μην έμενε ούτε δυο λεπτά σε σάιτ που ασχολείται και με την μουσική και σέβεται τον εαυτό του....αλλά κάνουν συνεχώς τα στραβά μάτια.......θα έχουν τους λόγους τους .

ανοιξε τα στραβά σου ........

 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.603
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top