The Corinthians Jazz Clubbers

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
Ωρα 9.30 εψες που λετε αυτο το τσογλανι του κερατα ο Μανος ο 58ος με παιρνει στο τελεφωνο την ωρα που ζεστενα το φιδισιο κορμι μου στο τζακι και μου λεει ........τι κανεις σπιτι βρε παπαρα......παντοφλα Ντινα και παιδια?εχει jazz βραδια με κατι μορτακια σε ενα μμμμπαρ.....ψηνεσαι???

Καμια καθυστερηση στην σκεψιν........................

Τρωει που λετε σουτ η πανδοφλα η Migatto ,ριχνω και την ατακα ως ΑΝΔΡΑΣ βαρυς και ασικης στην μανταμα ......ακου.......ασηκωτος.....βαλλε τα παιδια για υπνο γιατι εγω θα παω με την ξελογιαστρα τον Μανο να ακουσω τζαζιες.............ΦΥΣΙΚΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.....μου ειπε(βεβαια με ποναει ακομα λιγο η πλατη μου)και αφου φορεσα τα καλα μου......εσω ετοιμος για jazzοκαταστασεις..................











 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

4 Μωρτακια που λετε ....τα ονοματα θα τα γραψει ο Μανος μιας και τα ξεχασα.......ενα tenor sax,trumpet,bass,drums, εδωσαν κυριολεκτικα ρεστα με το παιξιμο τους!!!!!!





Ο σαξman κανει καριερα στο Λονδινο εδω και 8 χρονια σε γνωστα μαγαζια .ο drumer και ο μπασιστας απο Αθηνα μερια και ο τρομπετιστας απο το Κιατο απο τους λιγους αυθεντικους jazzιστες που εχουν παραμεινει.....




Και δωστου τα σκατς και δωστου φιστικια και δωστου ρυθμους και bossa noves ηρθαν τα μαγκακια και μας εφτιξαν το κεφι την νυχτα της Πεμπτης........




Ολα τα κομματια που επαιξαν ηταν γνωστα σε ολους μας και ειλικρινα τα επαιξαν πολυ ομορφα .......ηταν και απεναντι μας και μια καυλετα πυθωνας και οπως καταλαβαινετε ......η διαθεση ηταν ακομα ποιο ανεβασμενη....................
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Το μεσημερακι ερχοντε και τα βιντεα........ετσι να σας φτιαξουμε λιγο τα κεφια.........κουφαλιτσες!!!!!!!!!!!!:143::143::143:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Και μετά από αυτή τη LIVE εμπειρία Βλασούκο κ@βλι@ρη, πότε παίρνεις πικάπ κι αλλάζεις ηχεία? :143:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Και μετά από αυτή τη LIVE εμπειρία Βλασούκο κ@βλι@ρη, πότε παίρνεις πικάπ κι αλλάζεις ηχεία? :143:


Οταν ο εσυ πεταξεις το δικο σου πικαπ και παιζεις απο media player τα flacs...................................:143::143::143:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Σαξοφωνο ο Βασιλης.Μπασο ο Μανος,ντραμς ο Σεραφειμ,τρομπετα ο Σπουλος(το μικρο του μου διαφευγει).
Η προσκληση εγινε απο φιλο ,ερασιτεχνη Jazzιστα σαξοφωνιστα,που ηξερε τον Βασιλη και εγω πηρα τον Βλαση και ετσι εκατσε η κατασταση.
Παιξανε 15 κομματια ,2 ωρες γεματες ,με μικρο διαλειμα και μας εστειλαν κανονικοτατα.
Για γκρουπ που δεν εχει συνεχη συνεργασια επαιξαν εξαιρετικα.Γνωστα κομματια,σολαρισματα,κοντρες οργανων,πολυ ωραια.
Μετα την ψυχοπαθολικη εξεταση του ηχου το πρωτο πενταλεπτο χαθηκαμε στην μαγεια της βραδιας και κουνιομασταν και εμεις στους ρυθμους των κομματιων.
Καποια στιγμη σκεφτηκα ποσο ανουσια ειναι η κοντρα αναλογικου-ψηφιακου,φλακ-γαβ κλπ κλπ κλπ.
Ψυχη εχει το live μονο.Εισαι παρων και το ζεις με ολες τις αισθησεις.Δεν ψαχνεις εκεινα τα απειροελαχιστα που σκαλιζουμε με τα μηχανακια.

Μια πραγματικη ηχητικη αποδραση
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Για την φωτο που εβαλες θα σε καταραστω να μουγκωσουν τα 802 απο λαρυγγιτιδα και να μην ξαναπαιξουν νοτα πανω απο 10 χιλ/κυκλους
Σαν να εχω λυσσαξει καπως με εβγαλες ρε αχρηστε.Την επομενη φορα θα καλεσω τον Κοτσιδη.Αυτος ειναι φωτογραφος
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Το μεσημερακι ερχοντε και τα βιντεα........
Εισαι αδιορθωτος.Το 3ο πληθυντικο γραφεται με αι
Jazzεψες μου φαινεται
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Αντε βρε πούναι τα βιντεα να ακούσουμε λίγο LIVE? :143:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Κοιμιζει παιδια.Δηλ.αγγαρεια για την χτεσινη εξοδο.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.729
Reaction score
83.485
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

.......ηταν και απεναντι μας και μια καυλετα πυθωνας και οπως καταλαβαινετε ......η διαθεση ηταν ακομα ποιο ανεβασμενη....................
:143: :142:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.259
Re: Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Ρε σεις τι του δωσατε του ανθρωπου???
Σε τζαζ βραδια πηγατε η σε κανα βουντου???:139:
Τον λυσσαξατε τον ανθρωπο, κριμα κι ειναι κι ομορφος!

απαπαπα...αν ειναι ετσι να μη βγαινετε....
να ακουτε μονο απ το στερεοφωνικο....
Βλαση σε παρακαλω, να το προσεξετε λιγο...
Σπιτι ειναι , καλα??:138::138:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Ειμαι καλα.Χαιρω ακρας υγειας.
Ειχα κανει αντιλυσσικο προσφατα
 

Μηνύματα
27.229
Reaction score
25.203
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

Και μένα ρε Μάνο αφρισμένος μου φαίνεσαι.
Είσαι σίγουρος οτι σε έπιασε πλήρως το αντιλυσσικό?
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
Απάντηση: The Corinthians Jazz Clubbers

που στα διαλα παω στο utube για να τα ανεβασω>?εχω κανει registration......
 






ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.871
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top