The Night Of (2016)

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.710
Reaction score
83.404
The+Night+Of.jpg


Αγγλοαμερικανική παραγωγή συνεργασίας HBO και BBC Worldwide βασισμένη στη σειρά Criminal Justice του BBC (2008). Θα ολοκληρωθεί σε 8 επεισόδια.

Τα αρχικά σχέδια είχαν γίνει το 2012 από το HBO με πρωταγωνιστή τον James Gandolfini. Η παραγωγή ματαιώθηκε αλλά μετά το θάνατο του Gandolfini επανήλθε για να τιμήσουν τη μνήμη του. Τη θέση του θα έπαιρνε ο De Niro. Αυτός με τη σειρά του δήλωσε ότι δεν έχει ελεύθερο χρόνο στο πρόγραμμά του και τελικά κατέληξαν στον John Turturro.

Η υπόθεση απλή:

After a night of partying with a female stranger, a man wakes up to find her stabbed to death and is charged with her murder.

Είδα το πρώτο επεισόδιο. Στα πρώτα 5 λεπτά ήμουν έτοιμος να το παρατήσω. Στα 10 με κράτησε και μετά τη μέση μου άρεσε.

Ξεκινάει επίσημα στις 10 Ιουλίου.

imdb

 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.652
Μου το πρότεινε ο xfader! :rolleyes:

Το πρώτο επεισόδιο με εκνεύρισε αλλά μετά φάγαμε τέτοιο κόλλλημα που είδαμε και τα 8 επεισόδια σε 2 βράδια... :D
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Μου το πρότεινε ο xfader! :rolleyes:

Το πρώτο επεισόδιο με εκνεύρισε αλλά μετά φάγαμε τέτοιο κόλλλημα που είδαμε και τα 8 επεισόδια σε 2 βράδια... :D

Έτσι την πατήσαμε και εμείς... αλλά την βγάλαμε σε 3 μέρες.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.652
Γι' αυτό δεν βλέπω σειρές.
Η κυρά, που συνήθως πηγαίνει για ύπνο κατά τη μία, στις τρεις μου είπε χαμογελώντας "άλλο ένα;" :D
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εμείς είμαστε κάπως το αντίστροφο...

Τελειώνοντας το 5ο επεισόδιο... της λέω: "Διάβασα στο internet πώς στο 6ο επεισόδιο εξηγούνται πολλά... ψήνεσαι?"
Εννοείται πως ψήθηκε αμέσως... βέβαια όταν πλησιάζαμε στο τέλος του επεισοδίου μου έριξε αυτό το look του στυλ... "φιδέμπορος?"

Και της λέω... "λάθος θα θυμόμουν, στο 7ο θα τα εξηγεί όλα!"

:p
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.710
Reaction score
83.404
Την είχα δει όταν βγήκε. Πολύ καλή αφού κατάφεραν να τραβήξουν κι εμένα. :thumbsup:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.870
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top