Thor (2011)

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50




Ελληνική Πρεμιέρα 28/04/2011

Άλλη μια πετυχημένη συνεργασία της Paramount Pictures και της Marvel Entertainment έρχεται στη μεγάλη οθόνη και σε 3D!

Ο Κένεθ Μπράνα υπογράφει την κινηματογραφική μεταφορά του νέου, «θεϊκού» υπερ-ήρωα του αγέραστου εικονογράφου Σταν Λι σε μια περιπέτεια μυθολογικών σκανδιναβικών προδιαγραφών!

Από τον πλανήτη Όσγκαρ ετοιμαστείτε για μια κατακόρυφη βουτιά στο δικό μας, πλανήτη Γη. Ο Θορ, ο… βροντερά δυνατός, αλλά αλαζόνας Βίκινγκ με το χαρακτηριστικά ογκώδες σφυρί, εξορίζεται από τον πατέρα του Οντίν στη Γη όπου, χωρίς μνήμη του μεγαλείου του, αναγκάζεται να μάθει να ζει με τους ανθρώπους.

Εκεί γνωρίζεται με μια όμορφη επιστήμονα, την οποία και ερωτεύεται παράφορα, ενώ παράλληλα, μαθαίνει να χρησιμοποιεί τις δυνάμεις του για το καλό των θνητών, ώσπου έρχεται αντιμέτωπος με τους πλέον επικίνδυνους εχθρούς που επιστρατεύουν τις σκοτεινές δυνάμεις του Όσγκαρ για να κυριαρχήσουν στη Γη - κι όχι μόνο.

Πρωταγωνιστούν ο Κρις Χέμσγουορθ, η Νάταλι Πόρτμαν και ο Άντονι Χόπκινς.




official trailer 1:





official trailer 2:

 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Thor (2011)

πηγα χθες με 3 φιλους και το ειδαμε στα ΣΤΕΡ ΣΙΝΕΜΑΣ...
καλουτσικη ταινια,αλλο ενα κομματι του παζλ που θα λεγεται avengers...

το θεμα ειναι οτι πονεσαν τα ματακια μας απο τη απαραδεκτη εικονα βιντεοκασσετας σε χαντε προβολη...
ετσι εμοιαζε...
ο ηχος χαλια επισης. εντελως αρυθμιστος...

η ταινια εχει πολυ χαμηλο,φτιαγμενη για καλα σαμπακια παρα πολυ ομορφες σκηνες του Ασγκαρντ μεσα στο συμπαν και αυτα...
απο acting, πολυ ρηχη με τον Θορ να νομιζεις σε μια στιγμη οτι διαφημιζει τζινς και τη Ναταλιτσα Πορτμαν αδιαφορη...
επανεμφανιση της (γριας) Ρενέ Ρουσσο σαν μανα του, και ο "Χανιμπαλ" Χοπκινς,στο ρολο του Οντιν,ανετος...
ολοι οι αλλοι απλα δεν υπηρχαν...
 

Μηνύματα
6.668
Reaction score
5.200
Re: Απάντηση: Thor (2011)

Στην IMAX αίθουσα της Σόφιας που την είδα χτες πραγματικά απόλαυσα ήχο και εικόνα.

Τέτοιες ταινίες αξίζει να τις βλέπει κανείς σε IMAX.

Τέτοιον ήχο δεν έχω ακούσει πουθενά αλλού, σινεμά ή home cinema. Και μάλιστα χωρίς δεξιά-αριστερά ηχεία, μόνο δύο ντάνες ηχεία στις πίσω γωνίες με κλίση προς τους θεατές.

Αστείες φαίνονται μετά οι υλοποιήσεις 7.1 για το σπίτι.
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απάντηση: Thor (2011)

Κι εγω σε IMAX 3D το ειδα. Απιστευτη εικονα οντως!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Thor (2011)

Χτες το είδαμε στα Village Ρέντη, χάλια εικόνα πολύ θολούρα...μα επιτέλους θα τα ρυθμίσουν ποτέ τα μηχανήματά τους, όλος ο κόσμος στην αίθουσα έκανε παράπονα το τι γιούχα έπεσε, αλλά ποιος μας ακούει ;...ΓΥΦΤΟΙ ΑΡΠΑΧΤΡΕΣ, θα περιμένω να βγεί σε μπλού να το απολαύσω, ας όψεται που θέλαν τα παιδιά βόλτα...

Δεν είμαστε ιθανενείς το φελέκι μου...:141::141:
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.851
Και ο γιός μου που το είδε και στα Village, και στα Odeon, η διαφορά στην εικόνα, αλλά και την ποιότητα των γυαλιών υπέρ των Odeon ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
δεν το ειδα ακομα αλλα ειδα το τραιλερ λιγο πριν αρχισει η αλλη ταινια που πηγαμε να δουμε.. στο village που ειναι metro mall του αγιου δημητριου. Αιθουσα 3. Δε ξερω τι ειχαν πειραξει οι τυποι στη κονσολα αλλα το μπασο σε κουναγε ολοκληρο!! Επαθα πλακα βλεποντας το τραιλερ του Θορ τετοιο πραμα σε σινεμα δεν εχω ξαναβιωσει σοβαρα παιδες! Η γυναικα εκλεισε τα αυτια κ να μου λεει παμε να φυγουμε!!! Δε παμε πουθενα της λεω εδω γινετε χαμος χαχαχαχαχα!!!! Κολαση σας λεω!! Ευτυχως οταν αρχισε η κανονικη ταινια ηρεμησαν τα πραματα!!
 

Μηνύματα
202
Reaction score
19
Πολύ καλό το ταινιάκι,το είδα χτες στο μολ και είχε πολύ καλή εικονα και ήχο.Στο πρώτο μισό της ταινίας η αδρεναλίνη είχα φτάσει στα ύψη.Είχε πάρει το σφυρί ο Thor και έπαιρνε κεφάλια..απο κει και πέρα πολύ προβλέψιμη ήταν αλλά καλή..Άντε ξεκινησαν και οι καλοκαιρινές ταινίες :107:
 

Μηνύματα
388
Reaction score
0
Απάντηση: Thor (2011)

Εσείς που την είδατε (διοτι λέω να πάω να την δώ και εγώ) τι άξιζε ποιο πολύ και γιατί να πάει να την δεί κάποιος?Καλό ειναι να παίρνουμε απόψεις απο κάποιους που την έχουνε δει.Ευχαριστώ όλους.
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Thor (2011)

Εσείς που την είδατε (διοτι λέω να πάω να την δώ και εγώ) τι άξιζε ποιο πολύ και γιατί να πάει να την δεί κάποιος?Καλό ειναι να παίρνουμε απόψεις απο κάποιους που την έχουνε δει.Ευχαριστώ όλους.
Εμένα μου άρεσαν τα εφέ πολύ, μη πας στα βιλατζ ειναι χαλια η εικονα πηγαινε στα άλλα σινεμά που είπαν τα υπολοιπα παιδια.
 


Μηνύματα
388
Reaction score
0
Απάντηση: Thor (2011)

Απο οτι βλέπω όλοι δαγκωτό odeon.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και MadPax πιστεύω και εγώ οτι θα εχει πολύ εφέ η ταινία( απο οτι είδα στο τρειλερ) αλλά ακόμα δεν εχω ευχαριστηθεί όπως τα εφέ του avatar.Ελπίζω να μην ξέφυγα απο το θέμα μας αλλά είπα την εως τώρα αποψη μου.Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
ποση βλακεια αν αντεξει ακομη ο εγκεφαλος μας????? μιλαμε για τη μαλακια του αιωνα...απαραδεκτο...τοσο ρηχο οσο ενα αδειο ποτηρι. μονο τα εφε αξιζουν και τιποτα αλλο απολυτος...βεβεια η κωρονιδα ειναι η ατακα του thor προς τον πρακτορα της ασπιδας( cia?...nsa?...nasa..? κτλ...κτλ...) " εσυ και εγω υπερσπιζομαστε τους αδυναμους" ( η κατι τετοιο τελος παντον)...ημαρτον!!!! πσοσο βλακεια θα αντεξουμε ακομη././.??? ποσο περισσοτερο να υποτιμησει τη νοημοσυνη μας τo sequel αραγε? εφτιχως το μπιφτεκι που ετρωγα εκεινη την ωρα ηταν πολυ καλο και η μπυρα στη σωστη θερμοκρασια!!!!
 



Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
ποση βλακεια αν αντεξει ακομη ο εγκεφαλος μας????? μιλαμε για τη μαλακια του αιωνα...απαραδεκτο...τοσο ρηχο οσο ενα αδειο ποτηρι. μονο τα εφε αξιζουν και τιποτα αλλο απολυτος...βεβεια η κωρονιδα ειναι η ατακα του thor προς τον πρακτορα της ασπιδας( cia?...nsa?...nasa..? κτλ...κτλ...) " εσυ και εγω υπερσπιζομαστε τους αδυναμους" ( η κατι τετοιο τελος παντον)...ημαρτον!!!! πσοσο βλακεια θα αντεξουμε ακομη././.??? ποσο περισσοτερο να υποτιμησει τη νοημοσυνη μας τo sequel αραγε? εφτιχως το μπιφτεκι που ετρωγα εκεινη την ωρα ηταν πολυ καλο και η μπυρα στη σωστη θερμοκρασια!!!!

δραμα σκετο ρεσεις οντως..... ρε σε steel να μου το χαριζαν θα το κανα δωρο σε κανα συμφορουμιτη απαπαπααααα χαλιιιιιιιιιιιι.............
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
2.908
Απάντηση: Thor (2011)

Redneck thor, πλαστικά σπαθιά και σκηνικά, ελεεινό σενάριο, για το λούτσο ρομάντζο , με το ζόρι δράση ......................................................................................................................

ούτε ένας βικινγκ στην Άσγκαρντ, αν εξαιρέσεις την βασιλική οικογένεια , όλοι οι υπόλοιποι ήταν μογγόλοι και μαύροι!!!!!!!!!!!!!

Αισχρό!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Thor (2011)

Εμένα μου άρεσε πολύ πάντως, αν και δεν μου άρεσε ποτέ ο Thor σαν υπερήρωας ούτε σαν χαρακτήρας κόμικ ! Και το δισκάκι πολύ καλό...
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.596
Μηνύματα
2.867.264
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top