TIDAL MQA - ερώτηση για να αρχίσω την συνδρομή μου στην πλατφόρμα.

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλησπέρα σε όλους

Η εγώ έχω ενθουσιαστεί με το Tidal ή όντως αξίζει σε θέμα ποιότητας μουσικής. Στο γραφείο έχω ένα laptop ASUS Core i3 με την Sound Blaster X-Fi HD συνδεδεμένη σε έναν SMSL SA36-A PRO και για ηχεία τα Lars & Ivan Bobo. Ακούω Chet Baker απο το πρωί παράλληλα με την δουλειά μου σε απόσταση του ενός μέτρου και η λεπτομέρια είναι μοναδική. Τα όργανα παίζουν άψογα με όμορφες εναλλαγές και πολύ καθαρά. Το μπασο είναι αρκετό για τον χώρο και την απόσταση καθώς και για το είδος μουσικής. Δυστυχώς τα MP3 που κατέβαζα τόσα χρόνια είναι για τα σκουπίδια αν εξαιρέσετε τα flac αρχεία που έχω κατεβάσει. Χαλάλει τα 14 ευρώ το μήνα τα αξίζει και με το παραπάνω.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 



hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Εγώ 2 έχω μόνο το Netflix και το Tidal σύνολο 24 ευρώ το μήνα και άλλα 25 ευρώ η VDSL μιλάμε για ένα 50αρι το μήνα. Δεν λέω ότι μου περισσεύουν αλλα δεν είναι και απαγορευτικά αρκεί κανείς να τα χρησιμοποιεί και να μην τα πληρώνει για να τα πληρώνει.
Και επίσης αν αγόραζα όλα αυτά που θέλω να ακούσω δεν φτάνει όλη η συνδρομή του tidal για 10 χρόνια+ χιχιχιχι
14€/μηνα;
Φτιαξτε "οικογενειες" να σωθειτε!
Εγω έχω δυο ζουζούνια που αν τους κόψω το netflix θα γίνει του κορωναϊου εδω μέσα χαχαχαχαχα.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.391
Reaction score
125.535
Το πιο φτηνό όλων, όλων όμως, μηδενός εξαιρουμένου, και με τερατώδη διαφορά, είναι το ρουν.

Όσο γρηγορότερα το καταλάβετε, τόσο καλύτερα για σας.

Δεν υπάρχει επιστροφή.

Είναι ο τρόπος που θέλετε να ακούτε μουσική, και τον προσφέρουν τζάμπα.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Netflix, Tidal, spotify, jazzradio = 15€ περιπου/ μηνα




κι αλλα τόσα για μια "παράνομη" θεαση;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.391
Reaction score
125.535
Το πιο φτηνό όλων, όλων όμως, μηδενός εξαιρουμένου, και με τερατώδη διαφορά, είναι το ρουν.

Όσο γρηγορότερα το καταλάβετε, τόσο το καλύτερο για σας. Όσο καθυστερείτε, τόσο χάνετε χρόνο απόλαυσης και θα το βλαστημάτε αργότερα.

Δεν υπάρχει επιστροφή.

Είναι ο τρόπος που θέλετε να ακούτε μουσική, και σας τον προσφέρουν τζάμπα.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Το πιο φτηνό όλων, όλων όμως, μηδενός εξαιρουμένου, και με τερατώδη διαφορά, είναι το ρουν.

Όσο γρηγορότερα το καταλάβετε, τόσο το καλύτερα για σας.

Δεν υπάρχει επιστροφή.

Είναι ο τρόπος που θέλετε να ακούτε μουσική, και τον προσφέρουν τζάμπα.
Άλλο ο "τρόπος" κι αλλο το περιεχομενο
 




Μηνύματα
184
Reaction score
3
Λοιπόν έκανα την συνδρομή. Ακούω Master από live του chick corea με το Bobby McFerrin να παιζουν/τραγουδάνε το Spain και μπορώ να πω ότι ο ήχος είναι κορυφαίος. Διακρίνονται όλα τα όργανα υπάρχει βάθος για live, μπορώ να πω ότι είναι πολυ αξιόλογη η ποιότητα.

Για όσους δεν ξέρουν το setup είναι το παρακατω:

1. Denon PMA-720AE
2. Tannoy fusion 2
3. Koda sw1000
4. Teac UD-501
5. HTPC
6. VDSL 50MBPS παίζει και αυτό το ρόλο του.
Αν ακούς την μουσική που ψιλιαζομαι καλύτερο το sptify το tidal είναι για τους ποιότητες
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.510
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top