Tone Winner Audio 16 channel pro...της Κίνας το κάγκελο


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Never say never...
Δεν γίνετε λέμε

Το Dirac δεν μπαίνει σε όλα τα hardware. Βγάζει τρελά bugs και δεν λειτουργεί. Δες τι έγινε με την Emotiva που πήγε να χρησιμοποιήσει hardware διαφορετικο απο αυτο που έλεγε η Dirac και πήγαν πίσω δυο χρόνια.

Και εμπορικά δεν θα το έδιναν ποτέ σε κινεζοκακομοίρηδες, θα χαλούσαν την σχέση τους με τις καθιερωμένες εταιρίες.
 

Μηνύματα
1.603
Reaction score
1.921
Δεν γίνετε λέμε

Το Dirac δεν μπαίνει σε όλα τα hardware. Βγάζει τρελά bugs και δεν λειτουργεί. Δες τι έγινε με την Emotiva που πήγε να χρησιμοποιήσει hardware διαφορετικο απο αυτο που έλεγε η Dirac και πήγαν πίσω δυο χρόνια.

Και εμπορικά δεν θα το έδιναν ποτέ σε κινεζοκακομοίρηδες, θα χαλούσαν την σχέση τους με τις καθιερωμένες εταιρίες.
Βασικα, εχω την εντυπωση οτι και οι Emotiva πρεπει να εχουν καποια σχεση με την Tonewinner, βλεπω αρκετες ομοιοτητες στον σχεδιασμο. Για παραδειγμα ο BasX MC-1 μου μοιαζει σαν να ειναι μια custom εκδοση του AT-200 με RCA αντι για Balanced εξοδους και διαφορετικο κουτι. Ακομα και το τηλεχειριστηριο ειναι ακριβως ιδιο με αλλα γραμματα. Πολυ πιθανον να ειναι OEM με τις προδιαγραφες της Emotiva.

Οι Kινεζοι αραγε τι χρησημοποιουν για τα δικα τους Home Cinema? εχουν ολοι τη δυνατοτητα να παιρνουν Marantz, Denon, Yamaha NAD η Anthem (δεν συζητω για Storm & Trinnov) η Tonewinner τι κανει στην εγχωρια αγορα?
 
Last edited:

Μηνύματα
814
Reaction score
963
Δεν γίνετε λέμε

Το Dirac δεν μπαίνει σε όλα τα hardware. Βγάζει τρελά bugs και δεν λειτουργεί. Δες τι έγινε με την Emotiva που πήγε να χρησιμοποιήσει hardware διαφορετικο απο αυτο που έλεγε η Dirac και πήγαν πίσω δυο χρόνια.

Και εμπορικά δεν θα το έδιναν ποτέ σε κινεζοκακομοίρηδες, θα χαλούσαν την σχέση τους με τις καθιερωμένες εταιρίες.
Σαφέστατα με συμβατό hardware. Τώρα για πολιτική εταιρίας δεν ξέρω. Πάντως θα ήταν δυνατό σα προϊόν.
 


Μηνύματα
1.603
Reaction score
1.921
Και εμπορικά δεν θα το έδιναν ποτέ σε κινεζοκακομοίρηδες, θα χαλούσαν την σχέση τους με τις καθιερωμένες εταιρίες.
H MiniDSP Κινεζικη δεν ειναι? (ενταξει, Hong Kong, διπλα ειναι) και η Monoprice μπορει να ειναι κατα βαση Αμερικανικη αλλα ολα της τα προιοντα ειναι Κινεζικα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
H MiniDSP Κινεζικη δεν ειναι? (ενταξει, Hong Kong, διπλα ειναι) και η Monoprice μπορει να ειναι κατα βαση Αμερικανικη αλλα ολα της τα προιοντα ειναι Κινεζικα.
Η minidsp εχει το δικάναλο στο χιλιάρικο+. Δεν ειναι φτηνιάρηδες, και δεν εχουν καν AV προϊόντα.
Η Monoprice είναι μεγάλο ψάρι, δεν είναι τυχαίοι στην αγορά, και κατα την γνώμη μου η τιμή του prepro τους είναι η χαμηλότερη δυνατή για Dirac.
 


Μηνύματα
1.603
Reaction score
1.921
Η Monoprice είναι μεγάλο ψάρι, δεν είναι τυχαίοι στην αγορά, και κατα την γνώμη μου η τιμή του prepro τους είναι η χαμηλότερη δυνατή για Dirac.
Αν ημουν στην αγορα για AV Prepro μεχρι 7000ευρω θα τον προτιμουσα με 1000. Ακομα κι αν ημουν στην αγορα για οτιδηποτε μεχρι 3000 θα ανεβαζα το μπατζετ και θα πηγαινα παλι σε αυτον.
Αν υπηρχε βεβαια... γιατι στην παρουσα φαση μονο σε φωτογραφιες.
 

Μηνύματα
1.603
Reaction score
1.921
Βασικα, εχω την εντυπωση οτι και οι Emotiva πρεπει να εχουν καποια σχεση με την Tonewinner, βλεπω αρκετες ομοιοτητες στον σχεδιασμο. Για παραδειγμα ο BasX MC-1 μου μοιαζει σαν να ειναι μια custom εκδοση του AT-200 με RCA αντι για Balanced εξοδους και διαφορετικο κουτι. Ακομα και το τηλεχειριστηριο ειναι ακριβως ιδιο με αλλα γραμματα. Πολυ πιθανον να ειναι OEM με τις προδιαγραφες της Emotiva.

Οι Kινεζοι αραγε τι χρησημοποιουν για τα δικα τους Home Cinema? εχουν ολοι τη δυνατοτητα να παιρνουν Marantz, Denon, Yamaha NAD η Anthem (δεν συζητω για Storm & Trinnov) η Tonewinner τι κανει στην εγχωρια αγορα?
Τωρα βλεπω αυτο το βιντεο το οποιο επιβεβαιωνει τις υποψιες μου και οπως φαινεται η Tonewinner ειναι ο OEM κατασκευαστης για αρκετα προιοντα φασον της αγορας

BTW πολυ καλο βιντεο.
 
Last edited:

Μηνύματα
317
Reaction score
547
Η Tonewinner είναι πράγματι ο ΟΕΜ κατασκευαστής της Emotiva (και άλλων). Για τον pre pro δεν ξέρω, αλλά οι ενισχυτές τους είναι καταπληκτικοί. Πιο ποιοτική κατασκευή, πιο στιβαροί από τους αντίστοιχους XPA GEN 3 και αρκετά πιο φθηνοί. Εσωτερικά, είναι ολόιδιοι.
Το θέμα αισθητικής, είναι υποκειμενικό. Εγώ που τους έχω δίπλα δίπλα, δεν με χαλάει καθόλου.
 

Attachments



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.034
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top