TRON: Legacy (2010)





lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

Απο τις πρωτες βιντεοκασετες που νοικιασα τοτε! Ειδα λιγο προσφατα (στη ΝΕΤ νομιζω) και μου φανηκε, τωρα πια, τοσο απλοϊκα ομορφο!
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

To περιμένω πως και πως !!!!!!! :107:


Θα εγκαινιάσω την εισαγωγή μου στην προβολική εποχή :142:
 

Μηνύματα
738
Reaction score
8
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

ο φιλτατος χρυσοστομος ξετρυπωσε αυτο το λινκ το οποιο εχει 21 λεπτο preview του soundtrack της ταινιας !!!

Eνταξει καλο ειναι (το ακουσα χθες ολοκληρο) για να δουμε
& τι αλλο θα ακουσουμε εως το τελος της χρονιας ομως &
μετα βλεπουμε πιο ειναι το καλυτερο.
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

[IMGl]http://img109.imageshack.us/img109/9443/tron6625852.jpg[/IMGl]Ελληνική Πρεμιέρα 16/12/2010

Ο Σαμ Φλιν (Γκάρετ Χέντλαντ), ένας 27χρονος επαναστάτης, αναζητά εξηγήσεις για τη μυστηριώδη εξαφάνιση του πατέρα του Κέβιν Φλιν (Τζεφ Μπρίτζες), του άνδρα που είχε χαρακτηριστεί ως ο κορυφαίος δημιουργός ψηφιακών παιχνιδιών, στον κόσμο. Όταν ο Σαμ ερευνά ένα περίεργο σήμα που λαμβάνει από το παλιό εργαστήριο του πατέρα του, ένα σήμα που μόνο εκείνος θα μπορούσε να έχει στείλει, μεταφέρεται στον ψηφιακό κόσμο, που ο Κέβιν έχει παγιδευτεί εδώ και είκοσι χρόνια.

Με τη βοήθεια της ατρόμητης Κόρα (Ολίβια Γουάιλντ), πατέρας και γιος ξεκινούν ένα ταξίδι ζωής και θανάτου, μέσα σε ένα εκπληκτικό ψηφιακό σύμπαν. Το σύμπαν που δημιούργησε ο ίδιος ο Κέβιν, αλλά με το πέρασμα των ετών έχει εξελιχθεί και εμπλουτιστεί με απίστευτα όπλα, γρήγορα οχήματα και μοναδικά τοπία. Πατέρας και γιος θα χρειαστεί να αντιμετωπίσουν αδίστακτους κακοποιούς που είναι διατεθειμένοι να κάνουν τα πάντα προκειμένου να εμποδίσουν τη φυγή τους.
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

Ο Χέντλαντ πάντως του μοιάζει του Μπρίτζες πάρα πολύ !!!!
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

Το Tron Legacy σας φέρνει συλλεκτικά δώρα!

To 3D remake της θρυλικής ταινίας της Disney κυκλοφορεί στις 16 Δεκεμβρίου και το protothema.gr πραγματοποιεί έναν διαγωνισμό που δίνει τη δυνατότητα σε όσους απαντήσουν σωστά, από σήμερα έως την Κυριακή, να κερδίσουν συλλεκτικά δώρα.

[youtube]LltdsaDDau4[/YOUTUBE]


Δείτε το θεαματικό trailer από την καινούργια, τρισδιάστατη φαντασμαγορική περιπέτεια των studio της Disney, «Tron: Legacy» που κυκλοφορεί από τις 16 Δεκεμβρίου στους κινηματογράφους, απαντήστε σωστά στις ερωτήσεις, και μπείτε στην κλήρωση για να είστε ένας από τους 25 τυχερούς που θα κερδίσουν συλλεκτικά memo pad, φωτεινά γιογιό, ελαστικό βραχιόλι, γάντια ποδηλάτου, φώτα ποδηλάτου ή μπρελόκ, εμπνευσμένα από τον συναρπαστικό κόσμο του «Tron: Legacy.»

Στείλτε email με θέμα "Για τον διαγωνισμό Tron Legacy" μέχρι την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου στο [email protected] με τα στοιχεία και το τηλέφωνό σας.

Που εξελίσσεται η δράση του "Tron: Legacy»;
A. στην Καραϊβική
Β. στην Ανταρκτική
Γ. στο κυβερνοδιάστημα

Τι ρόλο έχει ο Τζεφ Μπρίτζες, πρωταγωνιστής του πρώτου, θρυλικού «Tron», σε αυτή την ταινία;
A. Παίζει τον ίδιο χαρακτήρα με το πρώτο φιλμ, ο οποίος ; έχει εξαφανιστεί μέσα στην εικονική πραγματικότητα ενός υπολογιστή και τον αναζητάει ο γιος του.
Β. Κανέναν ρόλο.
Γ. Ακούμε μόνο τη φωνή του.

Ποια είναι η πρώτη μεγάλου μήκους ταινία κινουμένων σχεδίων, που κυκλοφόρησε το 1937 από τα στούντιο της Disney?
A. H Ωραία Κοιμωμένη
Β. Η Σταχτοπούτα
Γ. Η Χιονάτη και οι εφτά Νάνοι

http://www.protothema.gr/life-style/politismos/article/?aid=95191
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

7 ιουνιου 2011 οριστηκε η μερα κυκλοφοριας της ταινιας σε 3D Bluray !
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)



Tron Legacy 3D (2010) Πράγραμμα προβολών στο Ηράκλειο Κρήτης



ΟDEON - TALOS

Αίθουσα 1 (3D)

17.40 - 20.15 - 23.00, Σαβ-Κυρ & 15.10


TEXNOPOLIS PARK

Aίθουσα 1 (2D)

18:00 21:15 23:35

Αίθουσα 4 (2D)

12:00 (Κυρ.) - 16:30 (Σαβ.-Κυρ.)

Αίθουσα 5 (3D)

20:00 22:30


Βιτσέντζος Κορνάρος

Αίθουσα Α (2D)

19:30

 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

Η ταινια ειναι καλη γενικα.

Αψογος ο ηχος ετρεμε ολη η αιθουσα ! Πολυ μπασο !!!

Τα effects ηταν super !

H μουσικη της ταινιας πολυ καλη !!!

AΛΛΑ

μου φανηκε λιγη !!!

σε μερικες σκηνες βαρεθηκα !!
καλλιστα θα μπορουσε να λειπει ο τυπος που εχει το Bar στον ψηφιακο κοσμο ! Καρικατουρα κακη !! Ο δε ρολος του δεν μ αρεσε καθολου !!!

και προς το τελος εκει που ετοιμαζεται ο στρατος λεω θα γινει πανικος ετσι και βγουν στον αληθινο κοσμο αλλα δεν ...... ( θα μπορουσε αυτο να ηταν αψογο ευρημα για ενα πιθανο sequel
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

Μάλλον θα πάω κι εγώ μετά υιού και κόρης να το δούμε αύριο...
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

Εγω μολις γυρισα απο το σινεμα. Τεραστια εικονα IMAX 3D και ηχος πεντακαθαρος. Στην Ελλαδα IΜΑΧ υπαρχει?
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

Εγω μολις γυρισα απο το σινεμα. Τεραστια εικονα IMAX 3D και ηχος πεντακαθαρος. Στην Ελλαδα IΜΑΧ υπαρχει?
Ρε με τον πόνο μας παίζεις ; :142::142: εδώ έχει προβολικά δεκαπενταετίας και είμαστε κι ευτυχισμένοι :142:


Είχα δεί IMAX στην Αμερική το 1993-94 :122:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: TRON: Legacy (2010)

Εγω μολις γυρισα απο το σινεμα. Τεραστια εικονα IMAX 3D και ηχος πεντακαθαρος. Στην Ελλαδα IΜΑΧ υπαρχει?
Στο BFI στο Λονδίνο πήγες Δημήτρη;
 


Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Ναι βρε το ξέρω, απλά νομίζω της BFI στο Λονδίνο είναι το μεγαλύτερο (τουλάχιστον τότε που το έψαχνα εγώ).
Εκεί είχα δει το 300... Αν είναι να πας μόνο μια φορά, καλύτερα μην πας καθόλου. Τα υπόλοια σινεμά σου φαίνονται τηλεόραση μετά.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.817
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top