Tsakiridis Devices Greek Club

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.875
Reaction score
28.564
" Παίρνω την πρωτοβουλία και όσοι πιστοί προσέλθετε.... "
-
Εδώ , μαζί θά συγκεντρώσουμε ότι πληροφορίες και ότι βιώματα έχουμε γιά αυτή την αξιόλογη Ελληνική εταιρεία παραγωγής λαμπάτων ενισχυτών ήχου .
Πέρασαν σχεδόν 35 χρόνια από τότε που πρωτοεμφανίστηκαν στην ζωή μαs καί είναι σαν χθέs .
Εδώ λοιπόν , Γνώσειs , Ερωτήσειs , Απαντήσειs , Πού θά κάνω servis - αν δεν μπορώ να το πάω στους Ίδιους - , Εχώ αυτό τό πρόβλημα με τόν τάδε ενισχυτή της Tsakiridis Devices , όλο και κάποιοs θά μπορέσει να μαs βοηθήσει .
-
Δυό αδέλφια μετέτρεψαν το χόμπι τους σε επιχείρηση και τα κατάφεραν .
Έχουν φίλους σε όλο τον κόσμο πιά και σε όλες τις ηπείρους , γιά τον ήχο των μηχανημάτων τους αλλά και γιά την συνέπεια που τους διακρίνει .
Hand Crafted Audio Equipment , το 2021 και αυτό λέει πολλά γιά τους εραστές του καλού ήχου .
Μπράβο Τους . :hi:
-
Ηχοχρώματα και αρώματα από δυό Έλληνες , γιά τουs Έλληνεs και όχι μόνο .
Γιατί μόνο έναs Έλληναs , μπορεί να καταλάβει τόν ψυχικό κόσμο ενόs άλλου Έλληνα .

-
Γιατί ό θεός τηs μουσικής ήταν , ( καί θά είναι ) γιά πάντα Έλληνας .
-

-
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Πολύ καλό νήμα, χρόνια τώρα εμπιστεύομαι τα ενισχυτικά τους. Πολύ αξιόπιστα και καλόηχα και είναι πάντα κοντά σου για συμβουλές, διορθώσεις και αναβαθμίσεις χωρίς να κοιτάξουν να σε κοροϊδέψουν.
Θα έλεγα κάθε κάτοχος να γράψει και να στείλει σχετικές φωτογραφίες από το σύστημα του που χρησιμοποιεί συσκευές Tsakiridis devices
 

Attachments


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.875
Reaction score
28.564
2017-12-12-655 αντίγραφο.jpg

-
2017-06-13-582.jpg

-
2015-11-11-331.jpg

-
2017-07-05-590.jpg

-
2017-04-26-549.jpg


- τους Εμπιστεύομαι χρόνια τώρα στο μουσικό μου ταξίδι , σε αυτή την ζωή και είμαι απο αυτούς που δεν έχασαν .
Ό ήχος των μηχανημάτων τους αξίζει το χαμόγελο μου και τον χρόνο που διέθεσα για τον ήχο των μηχανημάτων τους και γιά εμένα , .......ώρες Πολλές .
Να είναι πάντα καλά " τα παιδιά " .

-
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.448
Reaction score
50.564
- έχω το κάτωθι 20+ χρόνια , ευχαριστημένος . . .

1637055958485.png


. . . στην πρώτη του μορφή ( buffer , εάν εννοούμε το ίδιο ) , το πρώτο κομάτι που έβγαλαν μάλιστα , ευχαριστημένος . . . τα παιδιά μου τηλεφωνούσαν συχνά για να μάθουν εντυπώσεις ( ναι , τόσο σωστοί επαγγελματίες ! ) , απλά άλλαξα τις at7 με au7 μηδενικού κέρδους . . .sylvanya , rca , telefunken , raytheon κλπ . . . αναλόγως εκάτοτε γούστου , παραγωγής/εγγραφής , , ,

, , , ΄΄μαρκόνης ο παππούς΄΄
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Το είχα και γω το phono αυτό, πριν πάω στο μεγάλο τους μοντέλο το Zeus που δεν το αλλάζω με τίποτα
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Περασαν και μενα απο τα χερια μου ενας powerhouse κι ενας alexander.
Μονο καλα λογια εχω να πω,τα παιδια τα εχω γνωρισει απο κοντα.
Ειναι επαγγελματιες εχουν φοβερο after sale service,μιλουσαμε συχνα-πυκνα και στο τηλ.λογω του οτι βρισκομαι επαρχια.
Το πλεον σημαντικο ειναι οτι δεν πουλανε "φυκια για μεταξωτες κορδελες"
Φτιαχνουν τιμια μηχανηματα σε σωστες τιμες.
DSC_1448.JPG

IMGP3170.JPG
 

Μηνύματα
140
Reaction score
382
Εξαιετικά μηχανήματα, προσιτές τιμές, after sale service και αναβάθμιση όποτε επιθυμεί ο αγοραστής και με ότι υλικά επιθυμεί.

Ευχαριστημένος απόλυτα, για να στήσει κάποιος ένα entry level σύστημα και να ακούει ευχάριστα είναι μονόδρομος σε αυτές τις τιμές!!

1637062822158.png
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.875
Reaction score
28.564
.....κ. Λουκά Συγχαρητήρια . :hi:
Ό χώρος σας πιά - και πριν ήταν ...αλλα τώρα ... - είναι αξιοζήλευτος δυό φορές .
καμιά σχέση με το πρίν .

Απο τις πρώτες σας photo ,
-
1637070990368.png


-
* Η Αθηνά " κανει δουλειά " , στο δικό σας σύστημα ;
 

Μηνύματα
140
Reaction score
382
Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Ο χώρος έχει αλλάξει και ακουστικά, σε λίγο καιρό θα έχω και μετρήσεις για να μοιραστώ μαζί σας.
Η Αθηνά, πέρα από το προφανές (προστασία των συσκευών) κάνει δουλειά και δεν είναι placebo, η διαφορά ακούγεται κυρίως σε βινύλιο, όπου ο ήχος είναι περισσότερο "ήσυχος" δεν ξέρω αν ο όρος είναι δόκιμος, απαλλαγμένος από θόρυβο.
Τρανταχτό παράδειγμα όταν λειτουργούσε το κλιματιστικό, υπήρχε μια θαμπαδα στο άκουσμα, μόλις βάζεις το πικάπ στην φιλτραρισμένη έξοδο τροφοδοσίας της
Αθηνάς.. ήχος ξεκάθαρα καθαρός.
Στο cd δεν είναι τόσο οφθαλμοφανές, όσο στο βινύλιο.
Η περιοχή που μένω έχει και καλό cosf στα 0.87 / 0,88 συνήθως.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.875
Reaction score
28.564

Μηνύματα
188
Reaction score
179
Καλησπέρα σε όλους,
κι εγώ μόνο καλά λόγια εχω να πω για τα αδέρφια και τα μηχανήματα τους μιας και μου έδωσαν την ευκαιρία να αγοράσω τον πρώτο μου λαμπάτο ενισχυτή τον Θησέα, έναν πολύ μουσικό ενισχυτή.
Επίσης στάθηκαν δίπλα μου σε πρόβλημα που προέκυψε και το διόρθωσαν χωρίς κόστος και 2η κουβέντα.
Απλά εξαιρετικό σερβις, εξαιρετικοί άνθρωποι. Τέλος να ευχαριστήσω και δημόσια τον Μανώλη για την βοήθεια του και διότι με έφερε σε επαφή μαζί τους.
Υγεία και καλές ακροάσεις σε όλους
 

Attachments


sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
- έχω το κάτωθι 20+ χρόνια , ευχαριστημένος . . .

View attachment 229637

. . . στην πρώτη του μορφή ( buffer , εάν εννοούμε το ίδιο ) , το πρώτο κομάτι που έβγαλαν μάλιστα , ευχαριστημένος . . .
-Sorry για το off-topic-
Mr Spock, το Buffer που αναφέρετε μήπως ειναι σαν το παρακάτω ?
IMG_20220227_143324.jpg
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.122
Reaction score
18.884
Εξαιετικά μηχανήματα, προσιτές τιμές, after sale service και αναβάθμιση όποτε επιθυμεί ο αγοραστής και με ότι υλικά επιθυμεί.

Ευχαριστημένος απόλυτα, για να στήσει κάποιος ένα entry level σύστημα και να ακούει ευχάριστα είναι μονόδρομος σε αυτές τις τιμές!!

View attachment 229656
Ο χώρος σας είναι πολύ όμορφος, συγχαρητήρια.
Πολύ cosy η γωνιά με τα ηχητικά, μου αρέσει και η ''συνέχεια'' που δίνετε στο πλάι με τον καναπέ (κρίμα που δεν βλέπουμε λίγο ακόμα :p).
Να τον χαίρεστε..
 

Μηνύματα
140
Reaction score
382
Ο χώρος σας είναι πολύ όμορφος, συγχαρητήρια.
Πολύ cosy η γωνιά με τα ηχητικά, μου αρέσει και η ''συνέχεια'' που δίνετε στο πλάι με τον καναπέ (κρίμα που δεν βλέπουμε λίγο ακόμα :p).
Να τον χαίρεστε..
Να είστε καλά, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!
 

Μηνύματα
19
Reaction score
12
Καλησπερα,εχει κανεις γνωμη απο εμπειρια δικη του η τριτου για τον achilles ultima που με ενδιαφέρει ?
 

Μηνύματα
188
Reaction score
179
Καλησπερα,εχει κανεις γνωμη απο εμπειρια δικη του η τριτου για τον achilles ultima που με ενδιαφέρει ?
Απλά εξαιρετικός αν και μου είπαν οτι θα σταματήσουν να τον παράγουν, οπότε και συλλεκτικός σύντομα.
 

Μηνύματα
19
Reaction score
12
Δεν φαινεται παντως να πουλησαν ,ισως υψηλος ανταγωνισμος,κοστος κατασκευης ποιος ξερει..
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.565
Μηνύματα
2.865.714
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top