TUNER ONKYO T-9990. ΕΝΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΕΚΤΗΣ!

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Για όσους θέλουν έναν πραγματικό δέκτη μόνο στα FM, ήρθε η ώρα τους!

Είναι ο καλύτερος δέκτης που κατασκεύασε ποτέ η ONKYO, ο Τ-9990.
Για περισσότερες πληροφορίες "εδώ".


Για περίπου δυο δεκαετίες ο συγκεκριμένος δέκτης ήταν η ναυαρχίδα της εταιρίας.
Είναι ένας από τους 4 καλύτερους δέκτες αναφοράς παγκοσμίως μαζί με τον Kenwood L-02T, τον Yamaha T-85 και τον Marantz Esotec ST-8!
Σήμερα απλά η κατασκευή του κρίνεται ασύμφορη και όσοι τον έχουν αποκτήσει δεν τον αλλάζουν με τίποτε…

Το μηχάνημα είναι Made in Japan, σε άψογη κατάσταση λειτουργικά και εντελώς αγρατζούνιστο – σαν καινούριο και είναι το δεύτερο που έχω.

Κομπλέ μαζί με το γνήσιο τηλεχειριστήριό του, στα 400 ευρώ.
Πραγματική ευκαιρία αν αναλογιστεί κανείς την κατάσταση βιτρίνας αλλά και τις Hi-End καταβολές του!



 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: TUNER ONKYO T-9990. ΕΝΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΕΚΤΗΣ!

Να επισημάνω οτι ο Τ-9990 είναι ο ίδιος ακριβώς δέκτης και με το ίδιο βάρος (8,5kg) με τον Τ-9090ΙΙ.
Μπορείτε να διαβάσετε αναλυτικά όλες τις πληροφορίες καθώς και τα χαρακτηριστικά του, από το γνήσιο φυλλάδιο της εταιρίας:



 


Μηνύματα
463
Reaction score
575
Απάντηση: TUNER ONKYO T-9990. ΕΝΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΕΚΤΗΣ!

Κύριε Σταμάτη έχει τα ξύλινα πλαϊνά;
Χρόνια Πολλά και καλή Πρωτοχρονιά !!!!!
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: TUNER ONKYO T-9990. ΕΝΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΕΚΤΗΣ!

Βεβαίως!

Όπως αναφέρει και το επίσημο προσπέκτους της ONKYO, τα ξύλινα πλαϊνά συμπεριλαμβάνονται με τον δέκτη.
Τα έχω αφαιρέσει, γιατί στο δεύτερο σύστημα που τον είχα συνδέσει, δε χώραγε στο πλάτος...:116:
(Πάντως το ίδιο έχω κάνει και με τον άλλο που έχω...)

Τα ξύλινα πλαϊνά είναι συσκευασμένα για να μη γρατζουνιστούν και όποιος τον αγοράσει εννοείται οτι θα τα πάρει και αυτά.
Εξ' άλλου είπαμε ... το μηχάνημα δίνεται ΚΟΜΠΛΕ (control, πλαϊνά) και άψογο χωρίς γρατζουνιά ή βλάβες.

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά και σε σένα!:605:
(αυτό το "κύριε" τι το 'θελες? Ηλικιακά δε διαφέρουμε... πότε θα παίξουμε μπαλίτσα?):604:
 

Μηνύματα
175
Reaction score
25
Καλησπέρα,
Αν θέλεις πες μας λίγο το ιστορικό του, πότε τον αγόρασες και από που, πόσο καιρό έχει παίξει, αν έχει γίνει κάποιο service, κλπ.
Πώς και έχεις δύο βρε παιδί μου? !!!! Άλλοι δεν μπόρεσαν να βρουν έναν!
Καλή Πρωτοχρονιά!
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: TUNER ONKYO T-9990. ΕΝΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΕΚΤΗΣ!

Την καλησπέρα μου και τις ευχές μου για μια καλύτερη Χρονιά γεμάτη υγεία και δημιουργικότητα και βεβαίως ...πολύ και καλή μουσική!:610:

Και οι δυο δέκτες έχουν αγοραστεί από Γερμανία και είμαι ο δεύτερος ιδιοκτήτης τους. Η αλήθεια είναι οτι χρειάστηκα περίπου ΄δύο χρόνια για να πετύχω αυτό που ζητούσα σε άψογη κατάσταση.

Σε μένα ο δέκτης δεν έχει παίξει συνολικά πάνω από 20 ώρες, καθώς είναι σε δεύτερο σύστημα, συγκεκριμένα στο δωμάτιο των παιδιών.
Αυτό μπορεί να το διαπιστώσει ο οποιοσδήποτε, γιατί σημάδια χειρισμού δεν υπάρχουν, ο δέκτης είναι σαν καινούριος.

Όπως καταλαβαίνεις τα πιτσιρίκια δεν ακούν ραδιόφωνο και γενικώς μουσική και αποφάσισα να κάνω μια γενική εκκαθάριση από το δωμάτιό τους.
Γι αυτό το λόγο, θα πουλήσω και τον ενισχυτή που συνοδεύει το tuner, που είναι "αυτός" ...σε μαυράκι.:116:

Ο δέκτης λειτουργεί άψογα με εξαιρετική λήψη και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα.
Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ή αμφιβολίας, εγγυώμαι εγώ προσωπικά για την άψογη λειτουργία του.

Χρειάστηκε να βγάλω τα πλαϊνά ξύλα για να χωρέσει στο ράφι, καθώς η διάσταση του ραφιού είναι πλάτος 45cm, ενώ ο συγκεκριμένος μαζί με τα ξύλα είναι 46,5cm.
Εφ' όσον βγήκαν τα ξύλα, αφαίρεσα το καπάκι και η εσωτερική κατάσταση είναι απείραχτη. Θεωρητικά και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του, είχε το ίδιο κόλλημα με μένα... να διατηρεί τα μηχανήματά του σε άψογη κατάσταση!
(Προφανώς αυτός ήταν χειρότερος, γιατί μάλλον θα χειριζόταν το δέκτη με ...βαμβακερά γάντια!):204:
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: TUNER ONKYO T-9990. ΕΝΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΕΚΤΗΣ!

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Μιας και ζητήθηκε να σηκώσω φωτογραφίες του δέκτη, με τα πλαϊνά ξύλα τοποθετημένα, ορίστε μερικές:



 



Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: TUNER ONKYO T-9990. ΕΝΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΕΚΤΗΣ!

O δέκτης κρατείται έως 20 του μήνα, για νεο μέλος του forum.:605:
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: TUNER ONKYO T-9990. ΕΝΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΕΚΤΗΣ!

Ο δέκτης πλέον ανήκει σε νέο ιδιοκτήτη στον όμορφο Βόλο!
Δημήτρη καλές ακροάσεις και καλή χρονιά με πολλές ευχές σε σένα και την οικογένειά σου!:605:


 




Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: TUNER ONKYO T-9990. ΕΝΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΕΚΤΗΣ!

:119::143::204:

 
Last edited by a moderator:


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.677
Μηνύματα
2.869.763
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top