Ultra High Speed HDMI!

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.686
Η νέα προδιαγραφή ετοιμάζεται.



 





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.439
Γιατί δεν καταργούν αυτό το βύσμα άραγε; Με κοινό τηλεφωνικό βύσμα δικτύου δεν θα ήταν καλύτερα;
 



Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Φυσικά το ethernet είσαι απείρως καλύτερο καλώδιο και βύσμα.. Φτηνό.. Γρήγορο.... Χωρίς απώλειες στα πολλά μέτρα... Σταθερό βύσμα.... Αλλά αυτοί θέλουν κλειδώματα...!!!
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Η νέα προδιαγραφή ετοιμάζεται.



...τους πρόλαβε η Belkin, έστω και χωρίς πιστοποίηση!

 





Μηνύματα
27.227
Reaction score
25.199
π@π@ριές καμαρωτές.
Ένα από τα καλύτερα βύσματα ever το DVI σε οποια μορφή φτάνει και περισσεύει.
Αλλά ήθελαν κλειδώματα και π@π@ριές . Όχι ότι δεν μπορούσαν να τα έχουν με το DVI -d ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.439
2 μόνιτορ έχω από παλιά με display port, κι έψαχνα τότε να βρω κάρτα γραφικών για αυτά.

Όντως, δίνει την αίσθηση πως κουμπώνει πιο αξιόλογα από το hdmi.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.442
τώρα που ανέφερε για display port ο loggeo

χθες σκάει ένας πιτσιρικάς 25 χρονών αδελφός φίλου...θυμάμαι του είχα φτιάξει ένα gaming pc το Πάσχα...
μου λέει
- θέλω ένα hdmi 1.4 (και το διαβάζει στο κινητό)
λέω
- ο Ηλίας(αδελφός του) στο έστειλε? πόσα μέτρα? πήρες tv? (και κατευθύνομαι προς τα καλώδια)
- α όχι....αγόρασα από έναν φίλο μια gaming οθόνη 24αρα 144hz και μου είπε ο φίλος να πάω να πάρω ένα HDMI 1.4
κοκαλώνω...την ψυλλιάζομαι την δουλειά ...και κάνω μεταβολή...
- αυτός με hdmi την είχε?
- ναι..ξέρει...από αυτά...μπλα μπλα μπλα..χρόνια ασχολείται....απλά το δικό του είναι ακριβό καλώδιο και θέλει να το κρατήσει για την καινούρια...
- Πες στον φίλο σου που ξέρει, ότι είναι και πολύ άσχετος και πολύ μλκας και το hdmi του να το βάλει στον κλο του από μένα...(και του δίνω ένα displayport) :lol::lolsign: :party:
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.247
Reaction score
8.754
π@π@ριές καμαρωτές.
Ένα από τα καλύτερα βύσματα ever το DVI σε οποια μορφή φτάνει και περισσεύει.
Αλλά ήθελαν κλειδώματα και π@π@ριές . Όχι ότι δεν μπορούσαν να τα έχουν με το DVI -d ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ.
Καταρχάς δεν είναι βύσμα (μόνο). Διαβάζεις τίποτα απ' το link που σου έβαλα ή τζάμπα καίει η λάμπα; :roflmao:
Διάβασε τι δεδομένα διαμεταγώγησης υποστηρίζει από πότε και σύγκρινε τα με το hdmi.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.439
Η προηγούμενη έκδοση, η 1.4 που έχω κι εγώ, από ήχο κάλυπτε περισσότερα από όσα χρειάζονται (32 φουλ κανάλια).

Η νέα έκδοση display port, είναι διάολος, τρομερά υψηλές προδιαγραφές.
Ε, βέβαια έχει μεγάλα ονόματα από πίσω...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.748
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top