UPS & Προβολέας

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Ένα φθηνό UPS, θα κάνει καλό ή κακό στον προβολέα μας; έχει αναφερθεί ότι από φθηνό, καλά είναι καθόλου! όμως εγώ είμαι της αντίθετης άποψης! οι γνώμες σας;
 


Μηνύματα
1.728
Reaction score
786
Online για projector ειναι υπερβολη για λογους κοστους.

Φτηνο δεν βαζουμε ποτε με καλης ποιοτητας συσκευες, διοτι ειναι πιθανο οι συσκευες αυτες να περιεχουν βαθμιδα active power factor correction, το οποιο περιμενει ημιτονο και με τα χαζοτετραγωνα των φτηνων ups μπερδευεται και κινδυνευει περισσοτερο απο το να μην ειχαμε ups.

Τα φτηνα (modified sinewave αναγραφουν συνηθως) κανουν μονο για τα σκουπιδια τροφοδοτικα υπολογιστων (deer, turbox, eurocase και λοιπα noname ή crap name)

Προτινω apc smartups ή αλλο true sineweave ups.
 



Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Καθαρού ημιτόνου και με πιο προσιτές τιμές είναι τα μοντέλα της Γερμανικής Cyberpower
CP900EPFCLCD CP1300EPFCLCD CP1500EPFCLCD

Και αυτά από ερώτηση που τους είχα κάνει στο παρελθόν:

The CP-PFC series is one of the best compact-size UPS lines around the world, featuring high quality Line Interactive technology, superb ergonomics, extremely low power consumption (less than 5W), quiet operation, and yes, pure sinewave output on AC mode and on Battery mode – at all times! It is a highly recommended product, and compatible with any server, Apple computers, or computers with active-PFC power supply, home-cinema system, etc.


Many thanks for your inquiry and always at your service.

Kind Regards,

George K.

Product Manager EMEA

CyberPower Systems
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Τα UPS στα προβόλια έχουν νόημα μόνο αν γίνονται συχνά διακοπές ρεύματος.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ακόμα και στην πιο σταθερή περιοχή σε διακοπές ..μία φορά να στην κάνει φτάνει.
Το ανώτερο ποσό αποζημίωσης απο την δεη είναι κάτω απο 500€ αφού πρώτα τους στείλεις την συσκευή να ελένξουν οτι όντως φταίνε.
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Τι θα πάθει; Θα μειωθεί η διάρκεια της λάμπας, ή στη χειρότερη περίπτωση θα καεί. Η λάμπα.
Καινούργια λάμπα ,στρώσιμο ,ξαναρύθμισμα υπολόγισε ,οσο ενα ups.:p
 



Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Θα θες και πέμπτο χιονοπεδιλο να το βάλεις πάνω στο προβολι να στηρίξεις το ανεμιστήρι :p
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Θα θες και πέμπτο χιονοπεδιλο να το βάλεις πάνω στο προβολι να στηρίξεις το ανεμιστήρι :p
Αμάν ρε Ζαχαρούλη, με blu tack όλα. :p
 

Μηνύματα
100
Reaction score
158
Τελικά χρειάζεται ups;είμαι σε μια περιοχή με αρκετές στιγμιαίες διακοπές και το ρεύμα χαμηλωνει πολλές φορές.. χρειάζεται ένα μικρότερο λόγο κοστους online ups με sine wave και να βάλω μόνο προβολέα και xbox one x η να αγοράσω line interactive με simulated sine wave που έχει ποιο πολλά watt να σηκώσει τα προηγούμενα συν το avr συν άλλο ένα μηχάνημα;;
 


Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Να ρωτήσω κάι εγώ..
ΔΕΝ έχω συχνες διακοπές.
Χρειάζομαι κάποιου είδους προστασία για τις συσκευές μου;
αν ναι,τι;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.639
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top