Usb audio cable

Μηνύματα
18
Reaction score
2
Έχω ενα DAC της project.έχει σημασία το καλώδιο USB που θα συνδεσω να είναι ακριβό και ποιοτικό και όχι ενα απλό .το ακριβό θα βελτιώσει την ποιότητα του ήχου .με το kaλωδιο μεταφέρω μονο μπιτ.τώρα έχω ενα απλό 3 μετρα
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.399
Reaction score
74.683
Ένα ωραίο διάφανο θωρακισμένο από εκτυπωτή Epson είναι το καλύτερο που έχω.

Ωραία πλεκτά είχαν και οι εξωτερικοί Maxtor πριν είκοσι χρόνια σχεδόν. Τους θυμάστε; :roflmao:
Κιτρινίζουν λίγο μόνο.
 







Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Μπααααα, είμαι πολύ έντιμος. Αρκετά έντιμος ώστε να του πω ότι θέλω να το πουλήσω για να αγοράσω belden. :p
 

Μηνύματα
18
Reaction score
2
Έχω ενα DAC της project.έχει σημασία το καλώδιο USB που θα συνδεσω να είναι ακριβό και ποιοτικό και όχι ενα απλό;.το ακριβό θα βελτιώσει την ποιότητα του ήχου ;με το kaλωδιο μεταφέρεται μονο μπιτ.τώρα έχω ενα απλό 3 μετρα
Ερώτηση είναι ξέχασα να βάλω ερωτηματικα
 


Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.808
Reaction score
2.223



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.441
Ωραία πλεκτά είχαν και οι εξωτερικοί Maxtor πριν είκοσι χρόνια σχεδόν. Τους θυμάστε; :roflmao:
Κιτρινίζουν λίγο μόνο.
ναι μωρέ...τι θυμήθηκες ...ήταν και η εποχή που κάπνιζα....μνι είχαν γίνει :biggrin:
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Έχω ενα DAC της project.έχει σημασία το καλώδιο USB που θα συνδεσω να είναι ακριβό και ποιοτικό και όχι ενα απλό .το ακριβό θα βελτιώσει την ποιότητα του ήχου .με το kaλωδιο μεταφέρω μονο μπιτ.τώρα έχω ενα απλό 3 μετρα
Ξέχνα μάρκες και χρώματα και φρόντισε η σύνδεση με το DAC ν'απαιτήσει το ελάχιστο δυνατό μήκος καλωδίου...Αν γίνεται μονάχα μισό μέτρο πάρε ένα τέτοιου μήκους....Προτεραιότητα είναι το ελάχιστο δυνατό μήκος...

USB2 vs 3 τώρα,...Αυτή η σύγκριση αφορά περισσότερο στις ίδιες τις υποδοχές...Σε παλαιότερα μοντέλα laptop με Windows7 που έφεραν και τους δύο τύπους έχω παρατηρήσει ότι ακούγονται καλύτερα οι πρώτες,τουλάχιστον .με PCM δικαναλικά αρχεία...Όμως πόσα σύγχρονα laptop διαθέτουν ακόμα USB2 ; Οπότε για τα σύγχρονα PC που διαθέτουν USB3 υπάρχει εναλλακτική μέθοδος με την οποία ο τύπος της υποδοχής παύει να έχει σημασία...
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.668
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top