VFM Καλώδια για το σύστημα μου

Μηνύματα
121
Reaction score
41
Θέλω να αγοράσω 2 τετράμετρα καλώδια για το σύστημα μου. Ο ενισχυτής είναι ο NAD 356BEE και τα ηχεία τα monitor audio bx2. Ψάχνοντας στο forum βλέπω ότι καλές περιπτώσεις θεωρούνται τα Goliath 2x2,5 της BIOKAL και τα αντίστοιχης διατομής της Belden. Ποιο από αυτά λέτε να πάρω ή τι άλλο θα προτείνατε;
 



Μηνύματα
7.272
Reaction score
11.820
Θέλω να αγοράσω 2 τετράμετρα καλώδια για το σύστημα μου. Ο ενισχυτής είναι ο NAD 356BEE και τα ηχεία τα monitor audio bx2. Ψάχνοντας στο forum βλέπω ότι καλές περιπτώσεις θεωρούνται τα Goliath 2x2,5 της BIOKAL και τα αντίστοιχης διατομής της Belden. Ποιο από αυτά λέτε να πάρω ή τι άλλο θα προτείνατε;
Πιο πολύ πρέπει να σε ενδιαφέρει η σωστή τοποθέτηση των ηχείων μέσα στον χώρο ( το περιβόητο ισόπλευρο τρίγωνο, σωστή γωνία των ηχείων προς τη θέση ακρόασης ) παρά το καλώδιο.
 





Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
είστε σίγουρος για τη διατομή αυτή;
Φαίνεται λαθος η περιγραφή του πωλητή - από την επίσημη σελίδα του κατασκευαστή η διατομή είναι 0.21 ίντσες, δηλαδή 0.21x25.4 = 5.3 χιλιοστά (και 16AWG).
 



Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Θέλω να αγοράσω 2 τετράμετρα καλώδια για το σύστημα μου. Ο ενισχυτής είναι ο NAD 356BEE και τα ηχεία τα monitor audio bx2. Ψάχνοντας στο forum βλέπω ότι καλές περιπτώσεις θεωρούνται τα Goliath 2x2,5 της BIOKAL και τα αντίστοιχης διατομής της Belden. Ποιο από αυτά λέτε να πάρω ή τι άλλο θα προτείνατε;
https://viablue.de/com/cables_sc4_single_wire_speaker_t6s.php
 


Μηνύματα
121
Reaction score
41
Απαράδεκτες τιμές! Δε με ενδιαφέρει ούτε θεωρώ ότι έχει νόημα για το σύστημα μου κάτι τόσο ακριβό.
Διατομη 2.5mm να κοιταξεις.
Είναι προτιμότερο απο 4mm λες;
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
Τα 4mm ειναι υπερβολη. Μαξ 3mm.

Δανεισου απο κανενα φιλο. Θα αου εστελνα τα δικα μου δωρο αλλα ειναι 2.5μετρα
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Απαράδεκτες τιμές! Δε με ενδιαφέρει ούτε θεωρώ ότι έχει νόημα για το σύστημα μου κάτι τόσο ακριβό.

Είναι προτιμότερο απο 4mm λες;
Πόσα χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις για τα καλώδια 4+4 μέτρα + τα συνδετικά;
 



Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Της Βιοκαλ,το έχω,πολύ καλό και φθηνό.άλλη επιλογή,λίγο ακριβότερη,τα mogami
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.399
Reaction score
125.574
Για 150 βατ ενισχυτή, και το 2,5-αρι είναι υπερβολή.

Αν είχε τίποτα κιλοβάτ, να πω να παει στο δγιάλο, αλλά με 50 βατ που θα παίζει, σιγά τα λάχανα....
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.873
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top