Vfm τελικός?

Μηνύματα
204
Reaction score
461
Υπάρχει άραγε κανένας 5καναλος τελικός με τουλάχιστον 150-200 watt στο κανάλι? Κάτω από 1000ρικο? 🙄
Για πείτε καμιά ιδέα..
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλημέρα

Για 5 κάναλο δεν ξέρω αλλά για 3 τεμάχια Crown XLS 1002 δεν θα έλεγα όχι (1 για τα μπροστά, 1 για τα πίσω, 1 για το κεντρικό - για το κεντρικό ίσως είναι too much ανάλογα με τα watt). Είναι λίγο πιο πάνω απο τα ζητούμενα watt αλλα κάνενα δεν χάλασαν τα περισσότερα. Το μόνο που με χαλάει είναι η rack μορφή τους για το σαλόνι.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
3 x used xls 1502

Τους βρίσκεις άνετα σε άψογη κατάσταση ~900€

ιδικά τα klf θα κελαηδήσουν ;)
Εναν sherbourn δεν έχεις? Ποιος είναι τι είναι?
 

Μηνύματα
204
Reaction score
461
3 x used xls 1502

Τους βρίσκεις άνετα σε άψογη κατάσταση ~900€

ιδικά τα klf θα κελαηδήσουν ;)
Εναν sherbourn δεν έχεις? Ποιος είναι τι είναι?
Έχω τον pa-160 και προ τον pro-1, τούς οποίους σκέφτομαι να βγάλω προς πώληση σύντομα...
Καλημέρα

Για 5 κάναλο δεν ξέρω αλλά για 3 τεμάχια Crown XLS 1002 δεν θα έλεγα όχι (1 για τα μπροστά, 1 για τα πίσω, 1 για το κεντρικό - για το κεντρικό ίσως είναι too much ανάλογα με τα watt). Είναι λίγο πιο πάνω απο τα ζητούμενα watt αλλα κάνενα δεν χάλασαν τα περισσότερα. Το μόνο που με χαλάει είναι η rack μορφή τους για το σαλόνι.

Φιλικά Κωνσταντίνος
Και εμένα η εμφάνιση τους, λόγω σαλονιού, με χαλάει..
 
Last edited:

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλήμερα και από εμένα,
Αν θέλεις να κελαηδήσουν η γνώμη μου είναι να πας σε έναν ενισχυτή τάξης ΑΒ πεντακάναλο και ησυχάζεις, μετά θα πρέπει να βρεις έναν 2κάναλο και εναν 3κάναλο και φυσικά χώρο να τα τοποθετήσεις.
Και συμφωνώ με τον hawkwind78 τα Crown δε είναι για το σαλόνι ............
Για καινούργιο τώρα δύσκολο στα 1000 ευρώ ένας μέτριος είναι αυτός
 

Μηνύματα
204
Reaction score
461
Καλήμερα και από εμένα,
Αν θέλεις να κελαηδήσουν η γνώμη μου είναι να πας σε έναν ενισχυτή τάξης ΑΒ πεντακάναλο και ησυχάζεις, μετά θα πρέπει να βρεις έναν 2κάναλο και εναν 3κάναλο και φυσικά χώρο να τα τοποθετήσεις.
Και συμφωνώ με τον hawkwind78 τα Crown δε είναι για το σαλόνι ............
Για καινούργιο τώρα δύσκολο στα 1000 ευρώ ένας μέτριος είναι αυτός
Τον κοιτούσα και αυτόν για αγορά από Γερμανία αλλά είναι λίγα τα watt για τα LR
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
τα klf θέλουν watt

Μη σου πω και πάνω από τον 1502 σε 2002.
και κρύψε τον να μη φαίνεται καν δεν έχει θέμα................ 200w plus με λίγα πολυκάναλος δεν υπάρχει.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Υπάρχει κοντά στην τιμή που θες και η επιλογή να πας σε hypex με ένα ωραίο σασί αλουμινίου. Ίσως να σου βγει λίγο παραπάνω αλλά τα αξίζει σίγουρα. Αλλιώς οι crown είναι μονόδρομος.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
+1 για τους crown με αυτό το μπάτζετ.. Θα πάρεις τα watt που θέλεις και τους ''κρύβεις'' αν θέλεις με κάποιο τρόπο.
Αρνητικό τα πολλά καλώδια ρεύματος..
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Eίναι παραπάνω η τιμή αλλά αξίζει για Class A/B amplifier modules, Optimized Class H
 



Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Η τάξη των ενισχυτικών βαθμίδων, είναι μια τάξη δύσκολη, με πολλούς μεταξεταστέους και με αιώνιους φοιτητές.
Και με πολλούς που θέλουν να πηδήξουν τάξη, αλλά δεν είναι ικανοί για κάτι τέτοιο. Οπως περίπου και τα hypex κατά καιρούς. :lolsign:
 



Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Κωνσταντίνε πρόσεξε μόνο η πολύ ανάλυση δεν έχει πάντα θετικά αποτελέσματα ιδικά σε ηχεία με κόρνα. Οι crown είναι τόσο όσο για τα klipsch. Πχ στη περίπτωση μου η αλλαγή τους με το θηρίο τον sherbourn μου έβγαλε ενα συριστικό χαρακτήρα που δεν είχαν με τους crown. Βέβαια στο σύνολο το άκουσμα είναι πιο ευχάριστο....
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
τι θες να κανεις Κωνσταντινε ?

ωραιος ο classe .....

με τον δικαναλο τελικο που εχεις τα LR ειναι οκ ?
 
Last edited:



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top