Vibrapod

Μηνύματα
363
Reaction score
47
Τα βραβευμένα αντικραδασμικά Vibrabod (Stereophile Recommended, Absolute Sound Editor's Choice) είναι πλέον διαθέσιμα εκτός απο το www.planetav.gr και απο το κατάστημα HiFi Power (Κάνιγγος 28)
Η η πιό οικονομική και αποτελεσματική αναβάθμιση για το σύστημά σας!
 




Μηνύματα
519
Reaction score
0
οχι μονο δεν ειναι αντικραδασμικα αλλα αφηνουν να περασει απο μεσα τους ενα κοντεινερ κραδασμοι μια δοκιμη με τα εν λογω σπιτι μου και μετα βλεπουμε αν ειναι αντικραδασμικα ή αγωγοι συχνοτητων
 




Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
argiris said:
οχι μονο δεν ειναι αντικραδασμικα αλλα αφηνουν να περασει απο μεσα τους ενα κοντεινερ κραδασμοι μια δοκιμη με τα εν λογω σπιτι μου και μετα βλεπουμε αν ειναι αντικραδασμικα ή αγωγοι συχνοτητων
Εγώ ξέρω κάποιον στου οποίου το σπίτι/σύστημα δουλέψανε τέλεια. :wink:
 

Μηνύματα
519
Reaction score
0
την λεξη τελειο την εχω σβησει απο το λεξικο μου στο δικο μου συστημα δεν δουλεψαν. Τοσο απλα
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
argiris said:
την λεξη τελειο την εχω σβησει απο το λεξικο μου στο δικο μου συστημα δεν δουλεψαν. Τοσο απλα
Πολύ καλά έχεις κάνει και έσβησες την λέξη τέλειο από το λεξιλόγιό σου γιατί τέλειο δεν υπάρχει. Εφόσον το σύστημά σου λοιπόν δεν είναι τέλειο, προφανώς καταλαβαίνεις ότι είναι εντελώς ακατάλληλο για να βγάζει αντικειμενικά συμπεράσματα για οτιδήποτε και φυσικά και για τα vibrapods. Αυτό φυσικά ισχύει και για το σύστημα του φίλου μου, όπου δουλέψανε τέλεια.

- Τέλος πάντων όταν είμαστε λιγότερο απόλυτοι όλα είναι καλύτερα, αν με εννοείς… :wink:
 


Μηνύματα
519
Reaction score
0
δεν τειθεται θεμα αν το συστημα μου ειναι τελειο αλλα αν δουλευουν τα vibrapod ayta poy lene apla den ta kanoun h dokimi dorean me to kentriko mou kai ta vibrapod pou exo apo kato
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Το κεντρικό σου ή το σύστημά σου είναι δηλαδή το σημείο αναφοράς/κρίσεως προϊόντων?
Όπως δεν δουλεύουν σε εσένα, μπορεί να δουλεύουν σε κάποιον άλλον. Το αποκλείεις? :wink:
 

Μηνύματα
519
Reaction score
0
οχι δεν το αποκλειω αλλα αποκλειω οτι εχουν αντικραδασμικη συμπεριφορα γιατι αφηνουν τους κραδασμους να περνανε στο ρακ κατι το οποιο δεν συμβαινει με κατι αλλο
 


Μηνύματα
363
Reaction score
47
argiris said:
δεν τειθεται θεμα αν το συστημα μου ειναι τελειο αλλα αν δουλευουν τα vibrapod ayta poy lene apla den ta kanoun h dokimi dorean me to kentriko mou kai ta vibrapod pou exo apo kato
Αυτά που λένε δέν τα κάνουν; Τότε υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ κουφοί σε αυτό τον κόσμο. Αλλά πιο συγκεκριμένα: Ολα έχουν τα όρια τους (εκτός το σύμπαν και τη βλακεία κατα τον Αϊνστάιν), ακόμα και οι δυνατότητες των Vibrapod. Αν λοιπόν υποθέσουμε οτι έχεις βάλει τα σωστά, έχουμε και άλλες περιπτώσεις, πχ οι κραδασμοί απο το ηχείο να είναι υπερβολικοί, αν είναι μεγάλο και αναπαράγει χαμηλές (οπότε καλό θα ήταν να μήν είναι στο ρακ με τα υπόλοιπα μηχανήματα). Ακόμη αυτό που ΣΙΓΟΥΡΑ κάνουν καλά είναι να προστατεύουν τις συσκευές απο κραδασμούς, και στη δική σου περίπτωση με κώνους θα δούλευαν καλύτερα. Φυσικά ΚΑΝΕΙΣ δεν είπε οτι είναι τα καλύτερα του κόσμου, αλλά σίγουρα είναι απο τα κορυφαία, και ειδικά σε αυτή τη τιμή - αν πάμε σε 5πλάσια τιμή τότε το συζητάμε.


Τέλος, το πρόβλημα είναι ο τροπος και ο τόπος έκφρασης. Είχα (και έχω) την εντύπωση οτι το συγκεκριμένο thread είναι για ανακοινώσεις και νέα, όχι για κριτική και αντιπαραθέσεις - πόσο μάλλον με αυτό το ύφος...
 

Μηνύματα
519
Reaction score
0
well εχω αρκετους αρθογραφους που μπορουν να πουν τι αντικραδασμεικα μου εχουν δωσει να δοκιμασω
οπως και καποιοι μαγαζατορες .Το αντικραδασμικο απο οτι καταλαβαινει το αρωστο μυαλο μου υποτειθεται οτι δεν αφηνει να παιρνουν απο μεσα του οι κραδασμοι. Απο τα συγκεκριμενα περνανε και αν ειναι σωστο το βαρος τους ευτυχως που ξερω να διαβαζω και ετσι αγορασα τα σωστα υπαρχουν και ακριβοτερα που δεν δουλευουν αλλα εμεις μιλαμε για αυτα και αυτα ειναι απλα κραδασμικα τουλαχιστον στο κεντρικο μου
αν δεν κανουν για το γρουσουζικο κεντρικο μου ας μην τα συστηνει ο κατασκευαστης για ηχεια
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
ρε παιδια δεν ξερω αν εχετε δικιο η αδικο οσον αφορα τα εν λογω προιοντα αλλα λιγο τακτ δεν βλαπτει.....καλα λεει ο Μανος "νεα προιοντα" λεγεται η κατηγορια.......
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.181
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top