Vintage HiFi Kenwood (ενισχυτής ΚΑ-5700,Πικάπ,Ράδιο,Κασετόφωνο, έπιπλο) με πρόβλημα.

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Πωλείται ένα στερεοφωνικό σύστημα αγορασμένο απο Αμερική το 1978 και το οποίο
καθόταν σε αποθήκη τα τελευταία 10 χρόνια. Όλα τα κομμάτια είναι Made in Japan. Είναι στα 110V, και μόλις σήμερα αγόρασα έναν καινούργιο μετασχηματιστή 220-110 στα 500W (52€) για να τα δοκιμάσω. Ενώ ανάβει ο ενισχυτής, δυστηχώς ήχο δεν ακούω, ούτε οι βελόνες κουνιούνται. Το ραδιόφωνο τσεκαρίστηκε σε άλλο ενισχυτή και είναι οκ. Προφανώς ο ενισχυτής χρειάζεται επισκευή για την οποία δεν είμαι διατεθειμένος να προχωρήσω. Εμφανισιακά μοιάζουν όλα σαν καινούργια.

Δεκτός οποιοσδήποτε έλεγχος, αλλά μόνο στον χώρο μου (μένω Παπάγου, Αθήνα).

Αναλυτικά τα κομμάτια είναι :

- Πικάπ Kenwood KD-2070
- Ραδιόφωνο Kenwood KT-5500
- Ενισχυτής Kenwood KA-5700
- Κασσετόφωνο Kenwood KX-530
- 2 Ηχεία 3-δρόμων Kenwood LSK-500

Μαζί δίνεται και το αυθεντικό έπιπλο της Kenwood με θήκη για δίσκους στο κάτω μέρος.

Αν και το σύστημα αυτό είχε κοστίσει πάρα πολλά χρήματα στον πατέρα μου, και λογικά δεν θα κοστίσει πολλά η επισκευή για κάποιον γνώστη, θα βάλω μια συμβολική τιμή στα 250 ευρώ για όλα τα κομμάτια μαζί με τον καινούργιο μετασχηματιστή.

Γρηγορότερη επικοινωνία στο e-mail : [email protected]

Ευχαριστώ.
 

Attachments


Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Vintage HiFi Kenwood (ενισχυτής ΚΑ-5700,Πικάπ,Ράδιο,Κασετόφωνο, έπιπλο) με

Με ενδιαφέρει, το ίδιο περίπου σύστημα είχε ο πατέρας μου! Σου στέλνω PM!
 

Μηνύματα
244
Reaction score
6
Απάντηση: Vintage HiFi Kenwood (ενισχυτής ΚΑ-5700,Πικάπ,Ράδιο,Κασετόφωνο, έπιπλο) με

τα ηχεια ποσο τα δινεις;
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Re: Vintage HiFi Kenwood (ενισχυτής ΚΑ-5700,Πικάπ,Ράδιο,Κασετόφωνο, έπιπλο) με πρόβλη

Όλα τα κομμάτια έχουν κρατηθεί για τον φίλο Γιάννη που είχε απαντήσει και πρώτος. Αν κάτι αλλάξει, θα ενημερώσω άμεσα.
 

Μηνύματα
244
Reaction score
6
Απάντηση: Vintage HiFi Kenwood (ενισχυτής ΚΑ-5700,Πικάπ,Ράδιο,Κασετόφωνο, έπιπλο) με

ενταξει σε παρακαλω να με ενημερωσεις με πμ
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Re: Vintage HiFi Kenwood (ενισχυτής ΚΑ-5700,Πικάπ,Ράδιο,Κασετόφωνο, έπιπλο) με πρόβλη

Όλα τα κομμάτια δώθηκαν. Παρακαλώ να κλειδωθεί η αγγελία. Ευχαριστώ. Καλορίζικα φίλε Γιάννη και καλά μαστορέματα!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.685
Μηνύματα
2.869.913
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top