Vodafone Tv

Μηνύματα
100
Reaction score
14
Γεια σε ολους :) Σημερα μου ηρθε το κουτακι της vodafone tv...Η αληθεια ειναι οτι χαλαστικα με την ελλειψη wifi....και αναμενουμε να το ενεργοποιησουν. Εβαλα να δω on demand καποια σειρα απο το hbo...αυτο που δε καταλαβα ειναι γιατι καμια απο τις σειρες δε μου τις ξεκιναει απο το πρωτο επεισοδιο. Επισης ειδα ενα μη λειτουργικο μενου (καμια σχεση με νετφλιξ) που δεν εχεις ενημερωση για σχεδον τιποτα, παρα μονο 2 σειρες περιληψης της σειρας/ταινιας. Μια αποιαδηποτε βοηθεια για κατανοηση του τι ακριβως συμβαινει και πως μπορω να δω κανονικα τις σειρες απο το πρωτο επεισοδιο θα το εκτιμουσα :) (επισης παρολο που εβαλα επιλογη 4κ, νομιζω οτι το μενου ειναι 720P...και αν!)
Αααα.....επισης υπαρχει τροπος να βλεπουμε πληροφοριες προγραμματος(σειρας/ταινιας) οσον αφορα αναληση εικονας/bandwidth/ηχος κτλπ οπως μπορουμε να δουμε στο νετφλιξ?
 
Last edited:

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.079
Reaction score
1.600
Δυστηχως το Vodafone tv ειναι πολυ φτωχο για ολα αυτα που ζητας το εχω 3 χρονια το <νετφλιχ ειναι ετη φωτος μπροστα και εγω εχω απογοητευθει για τα παραπανω που αναφερεις.
Με τα επεισοδια οταν θα ανοιγεις τον κυκλο σειρας που σε ενδιαφερει να δεις κατω δεξια εχει τα νουμερα απο τα επεισοδια διαλεξε απο εκει πχ το 1 δεν τα εχει με την σειρα ειναι αλλα νταλα.
 

Μηνύματα
100
Reaction score
14
Ευχαριστω :) Και με το πως κανεις record ακομα δεν εχω καταλαβει....πχ , εχω βαλει δοκιμαστικα το kids σαν προγραμμα (μου υποσχεθηκαν οτι αν θελω μπορουν να μου το αλλαξουν με το sports) και πριν το αλλαξω θα ηθελα να γραψω μερικες παιδικες σειρες...αλλα δε βρισκω καποια σχετικη επιλογη :(
 

Μηνύματα
100
Reaction score
14
Ευχαριστω :) Και με το πως κανεις record ακομα δεν εχω καταλαβει....πχ , εχω βαλει δοκιμαστικα το kids σαν προγραμμα (μου υποσχεθηκαν οτι αν θελω μπορουν να μου το αλλαξουν με το sports) και πριν το αλλαξω θα ηθελα να γραψω μερικες παιδικες σειρες...αλλα δε βρισκω καποια σχετικη επιλογη :(
Οπως καταλαβα record μπορεις να κανεις μονο σε καποια απο τα live προγραματα...ουτε στα demand,ουτε σε καποιο πακετο :(
 

Μηνύματα
100
Reaction score
14
Και κατι τελευταιο για οποιον το εχει δοκιμασει...εβαλα τους κωδικους μου ωστε να εχω και το νετφλιξ...με το που ανοιγει ομως το νετφλιξ γυριζει σε hrd. ( φυσικα σε mi box,apple tv 4k γυριζε σε hdr μονο αν το υποστιριζε καποια ταινια/σειρα)...τι κανουμε? ειδα οτι δεν υπαρχουν επιλογες για ρυθμιση hdr μεσα στο μενου του vodafone tv. (xaxa...και τωρα κολησε το hdr σε ολα τα προγραμματα του vodfone.....γκκρρρ! )
 
Last edited:

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.079
Reaction score
1.600
Με το record και εγω δεν το εχω ψαξει αλλα νομιζω στο ξεκλειδωνουν...? αν το βρεις ριξε συρμα!
 

Μηνύματα
100
Reaction score
14
Με το record και εγω δεν το εχω ψαξει αλλα νομιζω στο ξεκλειδωνουν...? αν το βρεις ριξε συρμα!
Το record υπαρχει μονο σε συγκεκριμενες εκπομπες απο το live tv.Οταν πας στο προγμραμμα σου δειχνει ενα μικρο κοκκινο εικονιδιο που ειναι για το record. (εγω εχω νευριασει με το hdr και το νετφλιξ, γιατι ειναι πολυ βολικο να τα εχεις ολα μαζεμενα σε ενα box( netflix,hbo,prime κτλπ)
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.684
Ήθελε η γυναίκα τις προάλλες να δούμε Succession. Γκουγκλάρω, HBO λέει.
Ντεν έκουμε της λέω, θα πρέπει να περιμένεις να το "βρω". Vodafone TV, μου λέει; Ψαγμένη η γυναίκα, λέω 😆

Εν τω μεταξύ δεν έχουμε Vodafone, ούτε σταθερό, ούτε κινητό, αλλά κάτσε λέω να δω μήπως δέχονται και εγγραφές από άσχετους. Μπαίνω, ναι! Κοιτάω τιμή, 6,30€/μήνα, μια χαρά λέω!

Γράφομαι, κατεβάζω το app, βρίσκω τη σειρά (που ξεκίνησε να παίζει από ένα random επεισόδιο όπως λέει και ο ΟΡ, σε μια εφαρμογή πάναργη και της κακιάς ώρας, αλλά ΟΚ) πατάω play. Περιμένω να εμφανιστεί το σηματάκι του cast, τίποτα. Ξαναδοκιμάζω, τίποτα. Ψάχνω στο νετ:
"Για την ώρα δεν είναι διαθέσιμη αυτή η δυνατότητα."

Έριξα κάτι παναγίες, οκ λέω, θα συνδέσω το laptop στον AVR. Το συνδέω, πάω να συνδεθώ, πουθενά login ή κάτι ανάλογο. Ψάχνω στο νετ:
"Προς το παρόν το Vodafone TV app δεν είναι διαθέσιμο σε υπολογιστή ή λαπτοπ."

Άρα προτζέκτορας γιοκ. Έχω αρχίσει και βράζω. Με βαριά καρδιά λέω άντε, να το δούμε στην TV. Μπαίνω στο μενού της Smart (LG WebOS), ψάχνω το app, πουθενά!!! ΟΚ, δεν είναι τελευταίο μοντέλο, αλλά πενταετίας είναι, όχι του μουσείου!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΟΒΑΡΟΙ;;;;;;; Ρητορικό το ερώτημα.
Τώρα αυτή δηλαδή είναι υπηρεσία που θεωρούν ότι μπορούν να βγαίνουν και να την πουλάνε;;; Δεν ντρέπονται καθόλου;

Δηλαδή να γραφτώ για να δω π.χ. το Game of Thrones και να το δω που ακριβώς; Στο κινητό;;;
Άι σιχτίρ, έχασα 20 λεπτά από τη ζωή μου (κι άλλα 10 τώρα να τους κράζω 😂) και την ψυχική μου ηρεμία.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Ήθελε η γυναίκα τις προάλλες να δούμε Succession. Γκουγκλάρω, HBO λέει.
Ντεν έκουμε της λέω, θα πρέπει να περιμένεις να το "βρω". Vodafone TV, μου λέει; Ψαγμένη η γυναίκα, λέω 😆

Εν τω μεταξύ δεν έχουμε Vodafone, ούτε σταθερό, ούτε κινητό, αλλά κάτσε λέω να δω μήπως δέχονται και εγγραφές από άσχετους. Μπαίνω, ναι! Κοιτάω τιμή, 6,30€/μήνα, μια χαρά λέω!

Γράφομαι, κατεβάζω το app, βρίσκω τη σειρά (που ξεκίνησε να παίζει από ένα random επεισόδιο όπως λέει και ο ΟΡ, σε μια εφαρμογή πάναργη και της κακιάς ώρας, αλλά ΟΚ) πατάω play. Περιμένω να εμφανιστεί το σηματάκι του cast, τίποτα. Ξαναδοκιμάζω, τίποτα. Ψάχνω στο νετ:
"Για την ώρα δεν είναι διαθέσιμη αυτή η δυνατότητα."

Έριξα κάτι παναγίες, οκ λέω, θα συνδέσω το laptop στον AVR. Το συνδέω, πάω να συνδεθώ, πουθενά login ή κάτι ανάλογο. Ψάχνω στο νετ:
"Προς το παρόν το Vodafone TV app δεν είναι διαθέσιμο σε υπολογιστή ή λαπτοπ."

Άρα προτζέκτορας γιοκ. Έχω αρχίσει και βράζω. Με βαριά καρδιά λέω άντε, να το δούμε στην TV. Μπαίνω στο μενού της Smart (LG WebOS), ψάχνω το app, πουθενά!!! ΟΚ, δεν είναι τελευταίο μοντέλο, αλλά πενταετίας είναι, όχι του μουσείου!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΟΒΑΡΟΙ;;;;;;; Ρητορικό το ερώτημα.
Τώρα αυτή δηλαδή είναι υπηρεσία που θεωρούν ότι μπορούν να βγαίνουν και να την πουλάνε;;; Δεν ντρέπονται καθόλου;

Δηλαδή να γραφτώ για να δω π.χ. το Game of Thrones και να το δω που ακριβώς; Στο κινητό;;;
Άι σιχτίρ, έχασα 20 λεπτά από τη ζωή μου (κι άλλα 10 τώρα να τους κράζω 😂) και την ψυχική μου ηρεμία.
Ωπ τώρα είδα ότι ήταν η πρώτη προσπάθεια για θέαση
Cast από το κινητό στην tv??

Με browser δεν γίνεται θέαση?
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.684
Cast από το κινητό στην tv??
Αυτό ήταν το πρώτο που δοκίμασα, το γράφω παραπάνω. Δεν υποστηρίζεται λέει "προς το παρόν". Το 2032 μπορεί 😆

Εκτός αν εννοείς να κάνεις cast όλη την οθόνη του κινητού και όχι το video (mirror δηλαδή). Αλλά αυτό αφενός έχει συμπιεσμένη εικόνα, δικάναλο (και αν) ήχο και πολλές φορές και σπασίματα/κολλήματα. Δεν το δοκίμασα καν.
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.684
Η vodafone δε δίνει κουτί να το συνδέσεις σε tv;
Δεν ξέρω αν είσαι συνδρομητής (εννοώ σε σταθερή/κινητή) και αγοράσεις κάποιο "bundle" αν δίνει κάτι.
Εγώ πάντως που γράφτηκα απλά στη σελίδα τους ως "άσχετος", δεν αναφέρει κάτι.

Ούτε φαντάζομαι πως με συνδρομή 6,30€/μήνα θα σου δίνουν κάποιο hardware.
Με browser δεν γίνεται θέαση?
Όχι! Δεν γίνεται από PC. Ούτε μέσω browser, ούτε κάποιο app υπάρχει.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
Η vodafone δε δίνει κουτί να το συνδέσεις σε tv;
Δίνει αλλά θέλει συνδρομή όπως μου είπαν.

Τι θέλω να πω: Έχω 3 κινητά με συμβόλαιο στη Vodafone. Μέσα στο πακέτο της προσφοράς που μου είχαν κάνει ήταν και το Vodafone TV. Δεν ήταν αυτό που με έπεισε αλλά το θεώρησα κάτι αξιόλογο.

Κάποια στιγμή αποφάσισα να το δοκιμάσω. Κατεβάζω την εφαρμογή, βάζω τους κωδικούς και πάω να βάλω Eurosport, το μόνο κανάλι που με ενδιαφέρει από το πακέτο. Δεν έπαιζε... Το έχω από τη Nova αλλά είπα να δοκιμάσω της Vodafone για να συγκρίνω την ποιότητα εικόνας. Ψάχνοντας ο γιος μου βρίσκει ένα παιδικό κανάλι, πατάει και πάλι τζίφος...

Βασικά έπαιζαν τα επίγεια ελληνικά και κάποια άλλα ελεύθερα και σειρές της HBO που τις έχω δει ή είναι παλιές.

Όταν περνούσα από ένα κατάστημα Vodafone τους ρώτησα γιατί δεν παίζουν όλα τα κανάλια και μου απάντησαν ότι πρέπει να κάνω ξεχωριστό συμβόλαιο και να πάρω το boxάκι τους. ΟΥΣΤ!
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
Η HBO δε θα κάνει νομίζω δικό της συνδρομητικό κανάλι σαν DISNEY+;
Έχει ήδη. Το μπέρδεμα ξεκινάει όταν κάποιες από αυτές τις εταιρείες έχει συμβόλαια με τοπικούς παρόχους ανά την υφήλιο και πρέπει να αποφευχθεί ο ανταγωνισμός το ίδιου προϊόντος.
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.684
Ανοίγω το app για να ακυρώσω τη συνδρομή, πάω στη διαχείριση λογαριασμού, μου ζητάει ξανά login, βγάζει αυτό:

Screenshot_20220228-174004_Vodafone TV.jpg


Εντάξει, τι άλλο να πεις...
Το έχουν τερματίσει μιλάμε.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
Ανοίγω το app για να ακυρώσω τη συνδρομή, πάω στη διαχείριση λογαριασμού, μου ζητάει ξανά login, βγάζει αυτό:

View attachment 242361

Εντάξει, τι άλλο να πεις...
Το έχουν τερματίσει μιλάμε.
Γενικότερα, η Vodafone έχει κόψει τις επενδύσεις και κρατάει μία στάση άμυνας εδώ και πολύ καιρό.

Φαντάσου ότι με την Cosmote έβριζα όταν δεν έπιανε 5G στην Αττική πριν 1,5 χρόνο και τώρα στη Vodafone εκπλήσσομαι αν δω το 5G να εμφανίζεται μία φορά στις 10 μέρες σε άκυρα σημεία.

Και το πιο ωραίο;

Τις περισσότερες φορές το 5G είναι πιο αργό από το 4G+. :biggrin:
Ακόμα και το 3G δίκτυο της Cosmote πιάνει μεγαλύτερες ταχύτητες από το 4G/5G της Vodafone.

Τι να την κάνω τη διάθεση σύγχρονης τεχνολογίας αν δεν υπάρχει το backbone να τη στηρίξει;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Στο chat, στην αρχή βάλε το email σου να σου σταλεί η συνομιλία στο τέλος του chat, κράτα αρχείο, καλή δύναμη, καλή τύχη.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.223
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top