We and we, λογω ειρωνειας.

Μηνύματα
421
Reaction score
737
Ειμαι παλιο μελος στο εδω στο avsite, και ειπα και εγω να ανοιξω ενα θεμα συζητησης (δεν θυμαμαι να εχω ξανα-ανοιξει θεμα για συζητηση) για να ακουσω διαφορες γνωμες σε κατι που διαπιστωσα σχετικα με τον ηχο.
Αμεσως μου την επεσαν για να μου την πουν, και για να ειρωνευτουν, καποιοι Moderator και Editor και αλλοι αρχιστρατηγοι....
Γιαυτο πιστευω εχουμε μεινει we and we σε αυτο το site.
Λογω ειρωνειας
Αντε και καλα Χριστουγεννα.
 
Last edited:


Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Ειμαι παλιο μελος στο εδω στο avsite, και ειπα και εγω να ανοιξω ενα θεμα συζητησης (δεν θυμαμαι να εχω ξανα-ανοιξει θεμα για συζητηση) για να ακουσω διαφορες γνωμες σε κατι που διαπιστωσα σχετικα με τον ηχο.
Αμεσως μου την επεσαν για να μου την πουν, και για να ειρωνευτουν, καποιοι Moderator και Editor και αλλοι αρχιστρατηγοι....
Γιαυτο πιστευω εχουμε μεινει we and we σε αυτο το site.
Λογω ειρωνειας
Αντε και καλα Χριστουγεννα.
Δεν σε γνωριζουν δεν εχουν κατι μαζι σου απλα ειναι χιουμοριστες !
Τουλαχιστον σου τα λενε μπροστα σου . Για αυτα που σου λενε πισω απο τη πλατη σου να ανησυχεις
Το ανεκδοτο εκεινου που οδηγαει στη εθνικη αναποδα και βριζει αυτους που πανε κανονικα το ξερεις ?
Μην σκας για κατι τετοια , η ζωη ειναι μικρη !
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
ζητάω πολλά ταπεινά και διαφορετικά συγνώμη αν το πήρες στραβά...


Υ.Γ. όσο για το we and we.... δεν βλέπω αντίστοιχο παράπονο στην κατηγορία των αγγελιών που σχεδόν αποκλειστικά συμμετέχεις...τσουλάει το πράμα ;)
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Εγώ θα ήθελα να σχολιάσω το "είμαι παλιό μέλος εδώ στο avsite"
Αν ήσουν παλιό μέλος θα γνώριζες πράγματα και καταστάσεις και δεν θα γκρίνιαζες για ψύλλου πήδημα.
Επίσης δεν θα προσπαθούσες να μας πείσεις ότι δύο ίδια καλώδια ............
Προφανώς και δεν έχεις ασχοληθεί όσο πρέπει , με τα πρέποντα , ως εκ τούτου η απορίες σου είναι λίγο κάπως.
Ξαναψάξτο , ξανασκέψου το και αν επιμένεις στα ίδια δοκίμασε μία άλλη διατύπωση του προβλήματος.
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
λυσαξες, δε λεω βρηκες πεδιο δοξης λαμπρο, μην εισαι αγριος με το μαλακο τα νεα μελη :drinks:
αν ειναι χεβυμεταλαδες βαρα στο ψαχνο :party: ;):party::drinks:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
λυσαξες, δε λεω βρηκες πεδιο δοξης λαμπρο, μην εισαι αγριος με το μαλακο τα νεα μελη :drinks:
στα νέα...
αυτόνας είναι παλιός είπε αφού :biggrin:

τιναυτός?
κάνας παλιός? :biggrin:
 





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
ετοιμαστείτε.....κάντε χωρίστρα το μαλλί(νταξ...όσοι μπορούν)....σαλιώστε γλώσσες
έρχεται...το νιώθω :biggrin:
 

Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.101
Παλιός ….. παλιό δεν τον λες , δεν είναι και σαν την Ακρόπολη ! του 2017 ειναι. !
Που αν παρακολουθούσε από πιο παλιά (πριν γραφτεί ντε ), θα ήξερε ότι τους «αιρετικούς καλωδιολάγνους» τους ρίχνουμε στην πυρά ή τους φουντάρουμε στη λίμνη (επιλέγουν οι ίδιοι - τηρούνται δημοκρατικαί διαδικασίαι) :whistling: αλλά φευ.

Υ. Γ.
το επόμενο βήμα θα ήταν Μ. Α. για τα καλώδια.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.851
Reaction score
4.596
we and we εχουμε μείνει στο χώρο και όχι στο site
Διοτι:
1) Η αγορά ακόμα πουλάει καλώδια σε τιμή ευκαιρίας 2 κατοστάρικα το μέτρο χωρίς να πέφτουνε τελάρα ντομάτες...
2) Διότι πάει ενας πιτισιρικάς να στησει ενα σύστημα και θέλει ενα 5χιλιαρο για πολύμπριζα, λαμπάτο ενισχυτή, ιντερκονεκτς, πικαπ και 6αμισαρια ηχεία (στην καλύτερη) να ακούει στα 3 μέτρα. AVR, ΜΑΚ, ΝΤΑΚ, ΣΑΚ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΥΡΙΕ ΤΙ ΤΕΛΕΤΕ (σε φωνη μπαγιεβιτς) ????
3) Το μυαλό αυτού του χώρου ειναι στην τσέπη και στο σήμερα και όχι στο κεφάλι και στο αύριο. Προτιμάει να πεθάνει δηλαδή απο το να αλλάξει τακτικές-πρακτικές, ψάχνει ακόμα τον μήνα (θύμα) που θρέφει τους 11.

Πάντως είμαι αισιόδοξος, σε μια-μιαμιση γενιά το πολύ η πλειοψηφία θα έχει πεθανει εμπορικά, τα νέα παιδιά που θα τους αντικαταστήσουν υποχρωτικά θα αλλάξουν τακτικές.

Υπάρχει και ο αριθμητης στο κλάσμα, που είναι η βλακεία που μας δέρνει
- Μα είναι δυνατον να είμαι μαλακας εγώ που ξόδεψα 50 χιλ για ενα σύστημα ?
Εξαρτάται, αλλά προφανώς και είναι, επειδή κατα βάθος όλοι γνωρίζουμε την μαλακία που μας δέρνει πρέπει να πάρουμε την απόφαση είτε να συνεχίσουμε στην αρνηση και το ψέμα είτε να πάμε παρακάτω αγκαλίαζοντας την αλήθεια...

Το μέλλον παρον ειναι πολυκάναλο, περιέχει άπειρα μικρά, μεσαία ή μεγάλα ενεργά ηχεία, 200 κιλά dsp και αλγοριθμους room EQ και προφανώς αποκλειστικά ψηφιακές πηγές. Ολα τα παραπάνω σε λογικές τιμές με αντίστοιχη τιμολιαγιακή διαστρωμάτωση.

you and you θα μείνετε όσοι δεν καταλαβαίνετε οτι οι προτάσεις η ζωή συνεχίζεται και η τεχνολογιά εξελίσσεται είναι συνώνυμες.
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
we and we εχουμε μείνει στο χώρο και όχι στο site
Διοτι:
1) Η αγορά ακόμα πουλάει καλώδια σε τιμή ευκαιρίας 2 κατοστάρικα το μέτρο χωρίς να πέφτουνε τελάρα ντομάτες...
2) Διότι πάει ενας πιτισιρικάς να στησει ενα σύστημα και θέλει ενα 5χιλιαρο για πολύμπριζα, λαμπάτο ενισχυτή, ιντερκονεκτς, πικαπ και 6αμισαρια ηχεία (στην καλύτερη) να ακούει στα 3 μέτρα. AVR, ΜΑΚ, ΝΤΑΚ, ΣΑΚ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΥΡΙΕ ΤΙ ΤΕΛΕΤΕ (σε φωνη μπαγιεβιτς) ????
3) Το μυαλό αυτού του χώρου ειναι στην τσέπη και στο σήμερα και όχι στο κεφάλι και στο αύριο. Προτιμάει να πεθάνει δηλαδή απο το να αλλάξει τακτικές-πρακτικές, ψάχνει ακόμα τον μήνα (θύμα) που θρέφει τους 11.

Πάντως είμαι αισιόδοξος, σε μια-μιαμιση γενιά το πολύ η πλειοψηφία θα έχει πεθανει εμπορικά, τα νέα παιδιά που θα τους αντικαταστήσουν υποχρωτικά θα αλλάξουν τακτικές.

Υπάρχει και ο αριθμητης στο κλάσμα, που είναι η βλακεία που μας δέρνει
- Μα είναι δυνατον να είμαι μαλακας εγώ που ξόδεψα 50 χιλ για ενα σύστημα ?
Εξαρτάται, αλλά προφανώς και είναι, επειδή κατα βάθος όλοι γνωρίζουμε την μαλακία που μας δέρνει πρέπει να πάρουμε την απόφαση είτε να συνεχίσουμε στην αρνηση και το ψέμα είτε να πάμε παρακάτω αγκαλίαζοντας την αλήθεια...

Το μέλλον παρον ειναι πολυκάναλο, περιέχει άπειρα μικρά, μεσαία ή μεγάλα ενεργά ηχεία, 200 κιλά dsp και αλγοριθμους room EQ και προφανώς αποκλειστικά ψηφιακές πηγές. Ολα τα παραπάνω σε λογικές τιμές με αντίστοιχη τιμολιαγιακή διαστρωμάτωση.

you and you θα μείνετε όσοι δεν καταλαβαίνετε οτι οι προτάσεις η ζωή συνεχίζεται και η τεχνολογιά εξελίσσεται είναι συνώνυμες.

πιστεύω ότι επιτέλους πρέπει να το δούνε σοβαρά όλοι αυτοί που μας κυβερνούν κ να δώσουν κίνητρα στους χαιενδάδες να βάλουν σαμπς :biggrin:
 


sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Απ΄ τα παλιά μέλη και γω, έχω να πω ότι σίγουρα προτιμώ μια άποψη από τους we & we που στηρίζεται σε επιστημονικό υπόβαθρο – και άρα έχει καθολική εφαρμογή – από μια άλλη βασισμένη κυρίως σε προσωπικό γούστο, σε προσωπική εμπειρία ή στα καθιερωμένα στερεότυπα (που για μερικούς αποτελούν ακόμη θέσφατο) και που η εφαρμογή της θα είναι περιορισμένη και κατά πάσα πιθανότητα μη επαναλήψημη.

Γιατί αν μιλάμε για προσωπικό γούστο - όπως έλεγε και ο συγχωρεμένος - « τα γεμιστά της θείας μου της Μαριγώ είναι τα καλυτέρα …»

Όσο για τον τρόπο που αυτή η άποψη διατυπώνεται, πράγματι δεν είναι και ο καλύτερος και μπορεί όντως να ξενίζει τον νέο συμμετέχοντα.

Αν όμως αναλογιστώ ότι οι συγκεκριμένοι άνθρωποι λένε και ξαναλένε( και τεκμηριώνουν) τις ίδιες απόψεις πάνω από μια δεκαετία και ακόμη τους προβοκάρουν, το πράγμα αλλάζει.

Και πάλι καλά.
Εγώ στην θέση τους ίσως να ήμουν και χειρότερος
(ή θα είχα ρίξει μαύρη πέτρα πίσω μου)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
ΥΓ. Το καλώδιο είναι "συσκευή", σα το πικάπ και τον ενισχυτή.

Γι'αυτό ένας Χαϊεντάς όταν λέει τι συσκευές όντιο έχει, αναφέρει πάντα και τα καλώδια, όλα τα καλώδια, και βεβαίως τα πολυμπριζα.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Α ξεφυγες χερ ντοκτορ μου πατησες τον καλο, που δεν εχω, σε οτι αφορα τα πολυμπριζα εγω ειμαι
ΜΕΓΑΣ κατασκευαστης πολυμπριζων -δεν θελω να γελας σε βλεπω-
Μια δοκιμη στην Σαλονικα θα σας πεισει παραυτα ;) καμια σχεση με τα χρεπια που εχεις:drinks:
τα σεβη μου χερ ντοκτορ:hi:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top