Xiaomi mija 4K ust projector με προβληματακι

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Γειά σας, παρέλαβα πριν 2-3 μερες τον Xiaomi mija 4K projector απο εξωτερικό και μια που τον αναψα μια που διαπιστωσα οτι έχει το παρακατω θεματακι. Εχει μονιμα αυτη την λευκη βουλα και μια πιο αχνη διπλα της. Τελειως ευδιάκριτη σε μαυρο φοντο. Σε ταινιες υπάρχει περιπτωση και να μην το παρατηρησεις ποτε ή μονο σε σκοτεινες σκηνες. Είπα να ανοιξω εδω ένα θεμα για να παρω και αλλες 1-2 γνωμες πριν προχωρησω στο ανοιγμα και καθαρισμα απο μεσα (φαινεται να εχει κατι κολλημενο στο τζαμακι απο μεσα).


mi4kdot2.JPG
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
Γειά σας, παρέλαβα πριν 2-3 μερες τον Xiaomi mija 4K projector απο εξωτερικό και μια που τον αναψα μια που διαπιστωσα οτι έχει το παρακατω θεματακι. Εχει μονιμα αυτη την λευκη βουλα και μια πιο αχνη διπλα της. Τελειως ευδιάκριτη σε μαυρο φοντο. Σε ταινιες υπάρχει περιπτωση και να μην το παρατηρησεις ποτε ή μονο σε σκοτεινες σκηνες. Είπα να ανοιξω εδω ένα θεμα για να παρω και αλλες 1-2 γνωμες πριν προχωρησω στο ανοιγμα και καθαρισμα απο μεσα (φαινεται να εχει κατι κολλημενο στο τζαμακι απο μεσα).


View attachment 211895
καλησπέρα....τον χαλβάδιαζα κ εγώ προχθές να σου πω την αλήθεια

καλό είναι να επικοινωνήσεις για αρχή με το κατάστημα που τον πήρες

οπωσδήποτε δεν τον ανοίγεις με ΤΙΠΟΤΑ γιατί θα χάσεις την εγγύηση
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
καλησπέρα....τον χαλβάδιαζα κ εγώ προχθές να σου πω την αλήθεια

καλό είναι να επικοινωνήσεις για αρχή με το κατάστημα που τον πήρες

οπωσδήποτε δεν τον ανοίγεις με ΤΙΠΟΤΑ γιατί θα χάσεις την εγγύηση
καλησπέρα, ειναι πολυ καλος οταν τον δεις απο κοντα. οχι οτι εχω εμπειρια στους προτζεκτορες αλλα η εικονα και η φωτεινοτητα που βγαζει + οτι ειναι τακτοποιημενα ολα στο επιπλο κοντα στον τοιχο ειναι πολυ καλο πακετο.

Αίτημα αντικαταστασης/επισκευης έχει γινει απλα χωρις απαντηση 2 μερες τωρα. απλα απο εξωτερικο δεν ξερω αν παιζει περιπτωση εγγυησης.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
γενικά έχει θεματάκια το μοντέλο

 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
καλησπέρα, ειναι πολυ καλος οταν τον δεις απο κοντα. οχι οτι εχω εμπειρια στους προτζεκτορες αλλα η εικονα και η φωτεινοτητα που βγαζει + οτι ειναι τακτοποιημενα ολα στο επιπλο κοντα στον τοιχο ειναι πολυ καλο πακετο.

Αίτημα αντικαταστασης/επισκευης έχει γινει απλα χωρις απαντηση 2 μερες τωρα. απλα απο εξωτερικο δεν ξερω αν παιζει περιπτωση εγγυησης.
από banggoοd τον πήρες?
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
ναι το ειχα δει το ποστ στο projectorjunkies παρολ'αυτα τον αγορασα :S

ναι απο banggood
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
ναι το ειδα το ειχα δει το ποστ στο projectorjunkies παρολ'αυτα τον αγορασα :S

ναι απο banggood
θα κάνεις λίγο υπομονή...θα σου απαντήσουν
έχεις εγγύηση επιστροφής 30 ημερών..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
τον πήρες με την ειδική οθόνη προβολής ή έχεις δική σου?
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
σκετο. επειδη ο χωρος ειναι μεγαλος ειπα να τον δοκιμασω εναντι τηλεορασης. στην χειροτερη θα πηγαινε για πουλημα. οποτε τον πηρα σκετο και αν ταιριαζε και βολευε στον χωρο θα επερνα και το πανι χωριστα. τωρα βαραει σε τοιχο μη σπατουλαρισμενο και βλεπεις ανετα ταινια.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
Καλημερα, η απαντηση του banggood για το θεμα μου ειναι 300eu refund. ουτε αλλαγη ουτε επιστροφη.
κ η εγγύηση επιστροφής που λένε; για τι πράγματα ισχυει;
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
Για αυτά που δεν έχεις ανοίξει να δεις ότι λειτουργούν;
:idk:


Υ.Γ.
καλό είναι να κάνει μια ερώτηση κ στην xiaomi ο φίλος....δεν νομίζω για τέτοιο πρόβλημα να μην υπάρχει μια στοιχειώδη κάλυψη
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.013
Ρίξε μια ματιά εδώ.
Ψάξε αν όλα αυτά που λένε αφορούν αγορά από κατάστημα εντός ΕΕ. Νομίζω ότι αφορούν τον πολίτη και όχι τον πωλητή.
Καλά ξεμπερδέματα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.030
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top