Yamaha as3200


Μηνύματα
640
Reaction score
1.152
Καλησπέρα σε όλους, έχει κανένας χριστιανός το παραπάνω? Εντυπώσεις? Ας είναι καί μουσουλμάνος δεν με νοιάζει...
Δεν τον έχω ακούσει.

Αισθάνομαι ότι η Yamaha ποντάρει σε ένα ρετρό look, το οποίο είναι και κάπωσ μούφα, μιας και οι παλιοί ενισχυτές της είχαν στρογγυλά κουμπιά για μπάσα πρίμα , όχι κάθετα. Αυτά ήταν για επιλογή εισόδου και εξοδου, για επιλογή AM FM κλπ.

Σε αυτή την κατηγορία πάντως γίνεται μακελειό από ανταγωνισμό.

Εκτός από τις προφανείς επιλογές σε Accuphase, Luxman, κλπ. , παίζουν Rotel Michi X5 , Musical Fidelity M8, ακόμη και ο M33 της Nad. Όλα αυτά υπερτερούν σε τροφοδοσία του Yamaha. Αυτο φάνηκε και στα τεστ που έχουν γίνει.

Αν τον έβρισκες σε πολύ καλή τιμή και δεν πρόκειται να οδηγήσεις δύσκολα ηχεία σε υψηλές εντάσεις, ίσως να είχε νόημα, διαφορετικά δεν…….
 

Μηνύματα
458
Reaction score
75
Δεν τον έχω ακούσει.

Αισθάνομαι ότι η Yamaha ποντάρει σε ένα ρετρό look, το οποίο είναι και κάπωσ μούφα, μιας και οι παλιοί ενισχυτές της είχαν στρογγυλά κουμπιά για μπάσα πρίμα , όχι κάθετα. Αυτά ήταν για επιλογή εισόδου και εξοδου, για επιλογή AM FM κλπ.

Σε αυτή την κατηγορία πάντως γίνεται μακελειό από ανταγωνισμό.

Εκτός από τις προφανείς επιλογές σε Accuphase, Luxman, κλπ. , παίζουν Rotel Michi X5 , Musical Fidelity M8, ακόμη και ο M33 της Nad. Όλα αυτά υπερτερούν σε τροφοδοσία του Yamaha. Αυτο φάνηκε και στα τεστ που έχουν γίνει.

Αν τον έβρισκες σε πολύ καλή τιμή και δεν πρόκειται να οδηγήσεις δύσκολα ηχεία σε υψηλές εντάσεις, ίσως να είχε νόημα, διαφορετικά δεν…….
Ευχαριστώ για την απάντηση δεν είναι το παν βέβαια η τροφοδοσία, περισσότερο με ενδιαφέρει η γνώμη από κατόχους η έστω από ανθρώπους πού κατάφεραν κάπου να τον ακούσουν.
 

Μηνύματα
27.207
Reaction score
25.182
Εγώ μιά χαρά μηχνάνημα το βλέπω.
Δεν του λείπει κάτι σημαντικό . Το μόνο ότι είναι μάλλον ακριβός , αλλά σε full balanced μηχανήματα αυτό είναι αναμενόμενο ,αφού έχουν τα πάντα διπλά. Ισως αν είχε και ένα dac ,να ήταν πιο ολοκληρωμένος .
Αλλά και έτσι μιά χαρά φαίνεται.
Δεν είδα πουθενά κανένα review .
 


Μηνύματα
640
Reaction score
1.152

Μηνύματα
458
Reaction score
75
Έχω διαβάσει τα άπειρα, ο καθένας λέει τα δικά του..
Εγώ μιά χαρά μηχνάνημα το βλέπω.
Δεν του λείπει κάτι σημαντικό . Το μόνο ότι είναι μάλλον ακριβός , αλλά σε full balanced μηχανήματα αυτό είναι αναμενόμενο ,αφού έχουν τα πάντα διπλά. Ισως αν είχε και ένα dac ,να ήταν πιο ολοκληρωμένος .
Αλλά και έτσι μιά χαρά φαίνεται.
Δεν είδα πουθενά κανένα review .
Έχω τον 2100 καί παίζει εξαιρετικά μαζί με το cd dac τής Yamaha. Σκεφτόμουν να πάρω το flagship μοντέλο μιας καί τά αντίστοιχα σε τιμή luxman accuphase είναι τα εισαγωγικά μοντέλα
 
Last edited:

Μηνύματα
27.207
Reaction score
25.182
Εαν και ο δικός σου είναι full balanced και η μόνη διαφορά είναι μόνο λίγα watts παραπάνω στον κορυφαίο , μάλλον θα έλεγα όχι.
Δεν ξέρω πόσο τον βρίσκεις?
 

Μηνύματα
458
Reaction score
75
Καί ο δικός μου balanced είναι, για καινούριο μιλάω,δεν υπάρχουν μεταχειρισμένοι τόσο εύκολα στην Ελλάδα
 







ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.567
Μηνύματα
2.865.750
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top