Yamaha R-N303D

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Γεια σας. Αγόρασα τον εν λόγω ενισχυτή αυτές τις μέρες. Συνέδεσα ενα ζευγάρι ηχεία που μου εδωσε ενας φιλος προσωρινά μεχρι να αγοράσω. Αυτά ειναι απο ενα παλιό surround σύστημα το roister ht-4000.
Δεν ειναι άσχημα αν και δεν ειχα ποτέ κατι καλύτερο να συγκρίνω. Σκεφτομουν στην πορεία να αποκτήσω τα dali spektor 6. Βασικά θα ηθελα να ρωτήσω αν θα υπάρχει σημαντική διαφορά ακουστικά με ένα ζευγάρι ηχείων σε αυτήν την τιμή.
 

Μηνύματα
41
Reaction score
30
Καλησπέρα φίλε μου τον ενισχυτή που έχεις τον έχω με 6ωμ ηχεια βιβλιοθήκης σαν δεύτερο σύστημα. Είναι πολύ καλός αν και δουλεύει καλύτερα με ηχεια 8ωμ. Τώρα τα dali είναι πάρα πολύ καλά ηχεια στην κατηγορία που κοιτάς και σαφώς θα έχεις ένα καλό ήχο σε σχέση με τα Royster που ήταν για χρήση home cinema.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Γεια σας. Αγόρασα τον εν λόγω ενισχυτή αυτές τις μέρες. Συνέδεσα ενα ζευγάρι ηχεία που μου εδωσε ενας φιλος προσωρινά μεχρι να αγοράσω. Αυτά ειναι απο ενα παλιό surround σύστημα το roister ht-4000.
Δεν ειναι άσχημα αν και δεν ειχα ποτέ κατι καλύτερο να συγκρίνω. Σκεφτομουν στην πορεία να αποκτήσω τα dali spektor 6. Βασικά θα ηθελα να ρωτήσω αν θα υπάρχει σημαντική διαφορά ακουστικά με ένα ζευγάρι ηχείων σε αυτήν την τιμή.
την διαφορά δεν την κάνουν μόνο τα ηχεία και οι ενισχυτές....αλλά πρωτίστως οι συνθήκες ακρόασης
σε τι απόσταση ακούς και πως έχεις στημένα τα ηχεία σου αυτή την στιγμή?
 


Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπέρα και πάλι και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Να πω βασικά οτι ο χωρος μου ειναι γύρω στα 40τ. Τελικά αγόρασα τα klipsch 820f γιατί τα roister δεν με κάλυπταν
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.589
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top