Yamaha RX-V4A

Μηνύματα
6
Reaction score
1
Καλησπέρα στο team!
Πρώτο μου thread εδώ καθώς μόλις εκανα εγγραφή.
Κατέχω τον Yamaha RX-V4A εδώ και περίπου 6 μήνες και από τις πρώτες μέρες που τον έχω, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
Όταν streamarw μουσική μέσω του ενισχυτή (spotify, net radio etc) από το musicast, μετά απο τυχαίο χρονικό διάστημα (δεν το κάνει πάντα αλλά μια με δυο φορές σε κάθε χρήση μπορεί να το κάνει) μου αποσυνδέει το internet του router (κλασικό router cosmote) που σημαίνει ότι δεν έχω internet (σβήνουν τα 2 απ τα 4 φωτάκια του router, το ενα για το online internet και το άλλο για το sync) και δεν επανέρχεται ώσπου να κάνω επανεκκίνηση του router!!
Ο ενισχυτή είναι συνδεδεμένος ενσύρματα κατευθείαν στο router σε πολυ κοντινή απόσταση με καρφωτή IP και με όλα τα firmware upgrades περασμένα.
Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχουν προτεινόμενες λύσεις;

Υ.Γ. Δεν εχω επιχειρήσει να απομονώσω με άλλο routeraki το δύκτιο του ενισχυτή (το επόμενο που εχω σκεφτεί να κάνω για να δω αν θα δουλέψει) καθώς και το συγκεκριμένο πρόβλημα εντοπίζεται αποκλειστικά και μόνο με το musicast του ενισχυτή και με καμία αλλη συσκευή που ειναι συνδεδεμένη στο router.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top