Yamaha RX-V581, Denon AVR-X1300 ή Pioneer VSX-1131;

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997
Θέλω να πάρω έναν απ' τους τρεις ενισχυτές, μιας και τους έχω βρει σε πολύ καλή και σχεδόν ίδια τιμή.

Για πείτε την γνώμη σας φιλαράκια μου!

Αν θέλετε να μου προτείνετε κάποιον διαφορετικό, ευχαρίστως να σας ακούσω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

https://europe.yamaha.com/en/produc...ivers_amps/rx-v581/features.html#product-tabs

https://www.denon.gr/gr/product/homecinema/avreceiver/avrx1300w

http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/def/products/vsx-1131
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997
Σιγά μην έχει και ΩΡΛά! :D
 
  • Like
Reactions: PPG


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Yamaha που παίζει atmos ενώ τα ηχεία είναι σε διάταξη τύπου auro (μπροστά μόνο ψηλά, presence τα λέει η γιάμι, 5.1.2)

Screen Shot 2017-04-20 at 21.59.03.jpg


αν μάλιστα τον αγοράσεις από έξω και τα υποστηρίζει ο Νάκας εδώ τότε είναι μονόδρομος.

Η αμέσως επόμενη επιλογή νομίζω είναι ο denon, που έχει καλύτερο αυτόματο καλιμπράρισμα (συμβατό μοντέλο και με το νέο app) αλλά τι να το κάνεις το αυτόματο όταν έχεις φίλο τον ΚΚ :tongue:..αν και υποψιάζομαι ότι θα σου μουτρώσει αν προτιμήσεις τον yamaha.

Δυστυχώς κανείς δεν έχει auro, αλλά από την άλλη αυτό από μόνο του θα ήθελε 150 ευρουδάκια...μισό ενισχυτή περίπου σαν να λέμε :whistling:

Οι pioneer μου είναι άγνωστη οντότητα.

Κρίμα που δεν βγάζει η apple AVR να πας με κλειστά τα μάτια. :rolleyes::roflmao:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
με κλειστα ματια denon ;)

θα σου φτιαξει τελεια τα ηχεια η οπως γουσταρεις και ας εχει μονο atmos ...
...καλο ειναι και αυτο δεν βαριεσαι...:D
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Μια πρώτη ματιά δείχνει ότι ο Pioneer έχει περισσότερα hdmi inputs/outputs και θα παίξει spotify με future update ενώ ο Yamaha έχει τα λιγότερα αλλά σε κάτι network features και applications είναι πολύ μπροστά από τους άλλους δύο.
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997
Τον 15ετίας Pioneer VSX 2011

 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Πρέπει πάντως όλοι να παραδεχτούμε πως υπάρχει ένας σοβαρότατος λόγος να μην πάρεις τον Denon. :D
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997
Ούτε τον Pioneer νομίζω... :)
 

Μηνύματα
553
Reaction score
994
Εψαξα κι εγω αρκετα γι αυτους τους 3 σχετικα λιγο καιρο πριν. Ηχητικα οι διαφορες δεν ειναι τεραστιες οποτε ρολο παιζουν μαλλον οι λεπτομερειες. Ακριβως γι αυτο εγω απερριψα γρηγορα τον yamaha. Απο κει και περα ειχα να διαλεξω αναμεσα σε denon με το audyssey, και τον pionneer με τα sabre dac. Τελικα κατεληξα στον denon γιατι ουτε παρα πολλη μουσικη ακουω ψαχνοντας τις λεπτομερειες, και ηταν και πιο οικονομικος. Δεν το εχω μετανιωσει, αντιθετως εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος ισως και περισσοτερο απ οτι περιμενα. Ειδικα με τις διαθεσιμες εφαρμογες για χειρισμο και ρυθμισεις μεσω tablet νομιζω ειναι σουπερ επιλογη!
 






abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997
Ωωωωωωω... :party:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top