Yamaha rxv 661 hdmi help

meganers

Guest
Μηνύματα
93
Reaction score
32
Χαιρετώ όλους.
Κάτοχος από χτες ενός Yamaha rxv 661 και εχω την εξής ερώτηση.
Εχω ανοιχτη τηλεόραση , ανοίγω ενισχυτή , βγάζει τετράγωνη μικρή οθόνη στο κέντρο της τηλεόρασης όπου δείχνει σε ποια θύρα hdmi είναι συνδεδεμένος , έτσι ώστε να δω τις ρυθμίσεις του ενισχυτή στην τηλεόραση.
Πατάω το μενού , όπως έκανα με τους προηγούμενους που είχα αλλά δεν δείχνει τίποτα.
Άκουσα από κάποιον υπάρχει ασυμβατότητα με τις lg και Samsung τηλεοράσεις και πρέπει να γίνουν ρυθμίσεις στο μενού της τηλεόρασης.
Ξέρει κανείς κάτι;
Πήρα στην αντιπροσωπία και σιγά μην ήξεραν.
Για να προλάβω , εχω συνδεδεμένο σωστά τον ενισχυτή με την τηλεόραση από την θύρα hdmi out του ενισχυτή και στην θύρα in της τηλεόρασης.
Επίσης αν κάποιος έχει σε μορφή pdf οδηγίες χρήσης στα ελληνικά θα το εκτιμούσα.
Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Ούτε ένας.....
Καλώς ήρθες!

Αν θυμάμαι καλά, στην πρώτη γενιά ενισχυτών με HDMI 1.1 έπρεπε να συνδέσεις (και) composite για να δεις το menu. Composite είναι το μονό κίτρινο video, το οποίο θα χρησιμοποιείς μόνο για ρυθμίσεις.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Αυτό που γράφουν στα διαφορά φορα είναι ότι δεν περνά το OSD από τη θύρα HDMI και χρειάζεται αναλογική (composite ή component) για να δουλέψει
 

meganers

Guest
Μηνύματα
93
Reaction score
32
Θα το κοιτάξω ευχαριστω θερμά.
Χρόνια σας παρακολουθώ ήρθε η ώρα...
Κάλλιο αργά παρά ποτέ...
 

meganers

Guest
Μηνύματα
93
Reaction score
32
Ξέρει κανείς γιατί δεν τα καταφέρνω , Πως μπορω να λειτουργήσω το τηλεκοντρολ που έχασε τους κωδικούς του μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στον ενισχυτή;
Να τονίσω πως λειτουργούσε κανονικά πριν κάνω το reset.
Το Manual είναι στα αγγλικά και δεν μπορω να βγάλω άκρη.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.589
Μηνύματα
2.865.087
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top