yamaha rxv650 or maranz sr 4500

Μηνύματα
1.504
Reaction score
2
Θελω μια μικρη βοηθεια για αγορα ενισχυτη μεταξυ yamaha rxv650 or maranz sr 4500. με ενδιαφερει για μουσικη /home cinema 50:50. οι μισοι μου προτεινουν τον yamaha ( 350 euro) και οι υπολοιποι τον maranz (380 euro).
Ευχαριστω
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Προσωπικά θα έπαιρνά τον Μarantz αλλά για την περίπτωσή σου μπορώ να πω μόνο "αυτός που ακούγετε καλύτερα στα αυτιά σου". Έτσι κι αλλιώς εσύ θα τον ακους και όχι οι μισοί με τον Yamaha, ούτε οι άλλοι μισοί με τον Marantz...
 




Μηνύματα
56
Reaction score
0
ΥΑΜΑΗΑ δαγκωτό!!!

Οταν η ΥΑΜΑΗΑ εφτιαχνε ενισχυτές ΗΟΜΕ CINEMA οι άλλοι ακόμα... ενώ και στη μουσική έχει δείξει τι μπορεί να κάνει! Οχι ότι παίζει πολύ καλύτερα από το ΜΑRANTZ σε μουσική απλά εκεί είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα!
 


Μηνύματα
658
Reaction score
1
Καλησπέρα.

Είχα Denon. Εχω YAMAHA και είμαι ευχαριστημένος συνολικά. Το άκουσμα είναι δικό σου θέμα.

Αντί να αγόραζες όμως έναν ακριβότερο στα 750 ευρώ γιατί δεν παίρνεις και τους 2 ? κρατάς όποιον σου αρέσει και τον αλλον τον πουλας. Αντε να χασεις 50 ευρώ. Στην χειρότερη τον κρατάς για Backup... :D
 

Μηνύματα
519
Reaction score
0
ποια εταιρια εβαλε πρωτη μικροφωνακι THX dts pro logic βγαζει βαρυτερα μηχανακια δεν εχει μονο μπροστα αλλα και πισω επυχρυσα βυσματα δεν σβηνει οταν τα δυναμωνεις πολυ εβαλε πρωτη select 2 ε? τοτε που ηταν η ΧΤ
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Η ...ΧΤ εχει ονομα για τους Ηome Cinema ενισχυτες λογω των πολλων δικών της εφε που εχει.

Απορω ποιος ακουει με αυτα ενεργοποιημενα....

Ειμαι της Marantz.... Που ειναι και πιο "μουσικος" ενισχυτης...

Αλλωστε οταν δουλευα στη Yamaha ειχα αγορασει Marantz.....

Γουστα, βεβαια, ιδεες και κολληματα ειναι ολα αυτα....
Οπως π.χ. δεν παω τη Φιλιπς και τη Σιμενς στον τομεα του οπτικοακουστικου...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.691
Μηνύματα
2.870.063
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top