Zappiti one 4K HDR πρόβλημα.

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.071
Γενικά το μηχάνημα αυτό με έχει κατα καιρούς εκνευρίσει αφάνταστα.
Η τελευταία τρέλα που κάνει είναι: Οι μισές εφαρμογές να μη βλέπουν internet και οι άλλες μισές να είναι ok.

Το πρόβλημα εμφανίστηκε ύστερα από κάποια αρχικοποίηση.

Επάνω έχει δε την τελευταία ενημέρωση firmware. (3.15).

Μη βλέποντας Ίντερνετ, δεν λειτουργεί ο βασικός πίνακας επιλογών... (video - photo - music).
Είναι δηλαδή ο πίνακας βασικών εφαρμογών.
Με το που επιλέγω πχ VIdeo (και σε αυτήν την περίπτωση έβγαζε σε εικονίδια τις ταινίες που έχω στον σκληρό), μου αναφέρει ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο Ίντερνετ και φυσικά δεν κάνει τίποτα....

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται?

Το πρόβλημα υπάρχει είτε με ενσύρματη σύνδεση είτε ασύρματα...

Η πλάκα είναι ότι σε άλλες περιπτώσεις πχ YouTube λειτουργεί κανονικά....
Υπάρχει λύση.... ξέρω! Να φάει ξεγυρισμένη κλοτσιά! Θα γίνει και αυτό, αλλά απευθύνομαι πρώτα στις γνώσεις σας (και στην τύχη) πριν προβώ στην κίνηση αυτή! Έτσι για να πείσω τον εαυτό μου ότι έκανα τα πάντα πριν το στείλω στην ανακύκλωση.
 
Last edited:

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.071
Γεια χαρά σε όλους.

Το πρόβλημα παραμένει...
Γνωρίζει κανείς?
Μάλλον πάει για τα σκουπίδια.....

Στα 300 ευρώ περίπου τι θα προτείνατε?
Καινούργιο ή μεταχειρισμένο...
Το μηχάνημα, εκτός του αρχείου μου από Movies 4-5 terra , θα ήθελα να διαχειρίζεται και το apple music στο οποίο είμαι συνδρομιτής και φανατικός οπαδός.

To pc μου (windows 11) δεν μπορεί να δει υψηλής ανάλησης αρχεία (τα βλέπει σαν mp3 μόνο μέσω της εφαρμογής Apple Music). Φαντάζομαι σε adroid λειτουργικό τα πράγματα θα είναι καλύτερα.

Στα τρία κατοστάρικα βέβαια υπάρχουν και τα mini Mac σαν μεταxειρισμένα. Όμως θα μπορέσουν να διαχειριστούν τα movies αρχεία μου????
 
Last edited:



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top