Σε κώμα ο Robin Gibb των Bee Gees

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.304
Reaction score
28.072
Το άκουσα εχθές και στεναχωρέθηκα καθώς με τους Bee Gees και τα τραγούδια τους μεγάλωσα.
Αν και ο συγκεκριμένος ήταν ο πιο αχώνευτος από τους 3 για μένα, αλλά δεν παύει να είναι ένα δυσάρεστο γεγονός.
Μάλλον σβήνει το καντήλι του και σε λίγο θα ακούσουμε και το τελευταίο νέο του.

http://www.cosmo.gr/Entertainment/M...sketai-o-robin-gibb-twn-bee-gees.1734786.html


 

Μηνύματα
29.422
Reaction score
23.554
Απάντηση: Σε κώμα ο Robin Gibb των Bee Gees

ΝΑΙ! ΘΑ ΜΕΙΝΗ O ΜΟΝΟΣ AΠΟ ΤΟΥΣ 4 ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ BARRY.
 

Μηνύματα
13.677
Reaction score
6.654
Απάντηση: Σε κώμα ο Robin Gibb των Bee Gees

τι μου θυμησατε και εμενα.....

να βαλω μια φωτο απο τις καλες εποχες,οι προσφατες με εμφανη τα σημαδια της "κακης ασθενειας" προκαλουν καταθλιψη.....



 



Μηνύματα
20.206
Reaction score
14.715
Απάντηση: Σε κώμα ο Robin Gibb των Bee Gees

-Bee Gees- How deep is your love

-Bee Gees, Staying alive


-Bee Gees - Tragedy

 
Last edited by a moderator:

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.855
Reaction score
95.200
Απάντηση: Σε κώμα ο Robin Gibb των Bee Gees

Συνέρχεται ο Robin Gibb!

O Robin Gibb, μέλος του δημοφιλούς συγκροτήματος των Bee Gees που τα τελευταία δύο χρόνια αντιμετωπίζει σοβαρότατα προβλήματα υγείας, ανέκτησε τις αισθήσεις του μετά την κωματώδη κατάσταση στην οποία έπεσε πριν δέκα μέρες.

Ο Robin διαγνώστηκε με καρκίνο του εντέρου, ακολούθησε χημειοθεραπεία και ακτινοθεραπεία, υπεβλήθη σε επέμβαση και όλο αυτόν τον καιρό είχε αναγκαστεί να ακυρώσει αρκετές εμφανίσεις του. Στις αρχές του έτους έκανε επίσημες δηλώσεις για την κατάσταση της υγείας του που αρκετές φορές δημιούργησε έντονες ανησυχίες ακόμα και για τη ζωή του 62χρονου καλλιτέχνη.

“Για περισσότερους από 18 μήνες ζούσα με πρόβλημα στο έντερο. Διαγνώστηκε καρκίνος που έκανε μετάσταση στο συκώτι. Ακολούθησα χημειοθεραπεία η οποία, σύμφωνα με τον γιατρό μου, είχε εντυπωσιακά αποτελέσματα. Πέρασα πολύ δύσκολες καταστάσεις, αλλά ποτέ δεν αισθάνθηκα ότι είμαι σοβαρά άρρωστος. Όλο αυτό το διάστημα κυκλοφόρησαν πολλές φήμες ότι έφτασα στο χείλος του θανάτου, αλλά δεν ήταν αληθείς. Ούτε ισχύει ότι με παρακολουθεί ομάδα εναλλακτικών ιατρών. Ακολουθώ τις οδηγίες της συμβατικής ιατρικής. Ακολουθώ υγιεινή διατροφή που μου ετοιμάζει η σύζυγός μου Dwina. Με παρακολουθεί ο Δόκτωρ Peter Harper στην The London Clinic”, είχε δηλώσει ο Robin.

Παρά την εντυπωσιακή βελτίωση που παρουσίασε η ιστορία με τον καρκίνο, πριν λίγες μέρες ο Gibb διαγνώστηκε με πνευμονία. Ο οργανισμός του, ταλαιπωρημένος από την επέμβαση και τις χημειοθεραπείες, δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει την πνευμονία, από επιπλοκές της οποίας έπεσε σε κώμα. Ωστόσο, ξεπέρασε την κατάσταση αυτή, συνήλθε και οι πρώτες του κουβέντες απευθύνθηκαν στον γιο του Robin-John.

Η γενικότερη κατάσταση της υγείας του είναι ακόμα ζητούμενο, καθώς ακόμα νοσηλεύεται και δεν έχει ξεπεράσει κάθε κίνδυνο, αλλά η οικογένειά του πιστεύει πως αν ξεπεράσει χωρίς άλλα προβλήματα αυτή τη φάση, θα καταφέρει σύντομα να επανακτήσει τις δυνάμεις του και να συνεχίσει μια προσεγμένη, αλλά φυσιολογική ζωή…





Πηγή
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.304
Reaction score
28.072
Απάντηση: Σε κώμα ο Robin Gibb των Bee Gees

"Ακολουθώ υγιεινή διατροφή που μου ετοιμάζει η σύζυγός μου Dwina"

Η σύζυγος του πάντως δεν μοιάζει να ακολουθεί την διατροφή του Robin. :137: :137:



Πάντως ομολογώ ότι δεν το περίμενα να συνέλθει ο Ρόμπιν. Πίστευα ότι ήρθε το τέλος του.
Μπράβο του που τα κατάφερε.
Αν και αχώνευτος (για μένα), χάρηκα.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.812
Reaction score
31.306
Απάντηση: Σε κώμα ο Robin Gibb των Bee Gees

Μου είναι πολύ συμπαθείς. Και εξαίρετοι μουσικοί. Ελπίζω να τη σκαπουλάρει ο Ρόμπιν...
 

Μηνύματα
14.732
Reaction score
1.704
Ξύπνησε από το κώμα ο τραγουδιστής των Bee Gees, Ρόμπιν Γκιμπ


Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο

Ο τραγουδιστής των Bee Gees, Ρόμπιν Γκιμπ, ξύπνησε από κώμα, μετά από μία εβδομάδα και η υγεία του δείχνει σημάδια βελτίωσης.

Ο εκπρόσωπός του δήλωσε ότι ο τραγουδιστής κατάφερε να γνέψει και να επικοινωνήσει με την οικογένειά του, η οποία βρίσκεται συνέχεια δίπλα του σε αυτή την περιπέτεια.

Ο 62χρονος Γκιμπ έπεσε σε κώμα μετά από πνευμονία και ενώ δίνει εδώ και χρόνια μάχη με τον καρκίνο.


Ο Ρόμπιν Γκιμπ υποβλήθηκε το 2010 σε χειρουργική επέμβαση για την αφαίρεση όγκου του παχέος εντέρου. Όμως λίγο αργότερα εμφάνισε όγκο στο ήπαρ.

Το 2003 ο δίδυμος αδελφός του Μορίς πέθανε από επιπλοκές, αφού υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση στο παχύ έντερο.

Ο Γκιμπ γεννήθηκε στο Νησί Μαν ανάμεσα στην Αγγλία και την Ιρλανδία το 1949. Η οικογένειά του μετακόμισε στο Μάντσεστερ και μετά στην Αυστραλία όπου ο Ρόμπιν, ο Μορίς και ο μεγαλύτερος αδελφός τους Μπάρι άρχισαν την καριέρα τους δημιουργώντας το συγκρότημα Bee Gees.

Το πρώτο τους άλμπουμ κυκλοφόρησε το 1963, αλλά οι τρεις αδελφοί έγιναν διάσημοι την δεκαετία του '70 με τα ντίσκο κομμάτια τους, όπως το Staying Alive.

Newsroom ΔΟΛ



http://news.in.gr/culture/article/?aid=1231192408
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.768
Μηνύματα
2.875.240
Members
37.947
Νεότερο μέλος
ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
Top