Στην γωνια του antkots

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Μιας και Αντωνακης βρισκεται στο μακρινο Αμερικα και κατοπιν συννενοησης ειπα να βαλλω στην υπαρχουσα κατηγορια το συστημα του.......
Ο φωτοman ειναι ο φιλος ο Striftos και φυσικα ο τυχερος που ακουσε την συστηματαρα του Αντωνη μας........

Για παμε λοιπον με φωτος απο κατι ομορφα μωρα.....................



Τα θεριά της jbl.Από την σειρά synthesis







 



Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Στην γωνια του antkots

Βλαση σε ευχαριστω για το ανεβασμα.Το συστημα βεβαια εχει αλλαξει μορφη καπως,με διαφορες προσθηκες.Πιστευω να μπορεσω να ανεβασω καποιες νεες φωτο με την βοηθεια του μπατζανακη μου και καποιων φιλων (argi-john markou)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Απάντηση: Στην γωνια του antkots



Sub woofer
Τό τσε ντε πάνω στό sub είναι δικό μου....:126:

Πιστευω να μπορεσω να ανεβασω καποιες νεες φωτο με την βοηθεια του μπατζανακη μου και καποιων φιλων (argi-john markou)
Αντωνάκη , έπεσες στούς ειδικούς.:143:
 


Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Απάντηση: Στην γωνια του antkots

Ase ρε φίλε , ήρθαμε ακούσαμε και φύγαμε με πονοκέφαλο .
Οχι εγω , αλλά ο σωτήρης,ε τι να τον κάμωμεν , είναι και λίγο μεταξωτός .
Αγοράκι μου μια χαρά παίζει τι σύστημά σου μην ψάχνεσαι περαιτέρω,τα δυναμικά σου και οι στάθμες σου είναι οι απόλυτα πρώτες.
Με μια μικρή διαφορά που δεν νομίζω οτι σε αφορά, , είσαι κοματάκι σκληρός , πέρα σπο όλα αυτά το σύστημα μ@μάει με κεφαλαίο γ , βγάζει στάθμες , και ακόμη παραπέρα.
Μιλάμε για στάθμες σκυλάδικου και βάλε.
Οταν φτάσεις στο σημείο 0 της κόρνας ελα πες μου.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Στην γωνια του antkots

Σημερα ειχα την τιμη να ερθει σπιτι μου ο Χρηστος Σκαλουμπακας (inkognito).
Παρεα με τον Αργυρη (argi) και το μπατζανακι μου Γιαννη Πρωτοψαλτη (iozan,νομιζω).Ακουσαμε μονο δικαναλο (οπως συνηθως) και περασαμε ενα υπεροχο βραδυ ακροασεων και συζητησεων.
Τους ευχαριστω πολυ.Βρε Χρηστο ξεχασα να βγαλω το γλυκο,την επομενη φορα.....
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.215
Πωωω ρε φιλε ειμαι σιγουρος οτι περασατε τελεια!!!
Για προχωρηστε με εντυπωσεις!...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Στην γωνια του antkots

Σημερα ειχα την τιμη να ερθει σπιτι μου ο Χρηστος Σκαλουμπακας (inkognito).
Παρεα με τον Αργυρη (argi) και το μπατζανακι μου Γιαννη Πρωτοψαλτη (iozan,νομιζω).Ακουσαμε μονο δικαναλο (οπως συνηθως) και περασαμε ενα υπεροχο βραδυ ακροασεων και συζητησεων.
Τους ευχαριστω πολυ.Βρε Χρηστο ξεχασα να βγαλω το γλυκο,την επομενη φορα.....
καλημερα αντουαν , για ακομα μια φορα σε ευχαριστω για την μεγαλοψυχια που παρεδωσες για ακομα μια φορα.Η παρεα ηταν εξαιρετικη και οι διαλογοι σε αλλο επιπεδο:126:
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Στην γωνια του antkots

καλημερα αντουαν , για ακομα μια φορα σε ευχαριστω για την μεγαλοψυχια που παρεδωσες για ακομα μια φορα.Η παρεα ηταν εξαιρετικη και οι διαλογοι σε αλλο επιπεδο:126:
Να εισαι καλα Αργυρη μου,ξερεις οτι θα επαναληφθει λιαν συντομως.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: Στην γωνια του antkots

Πωωω ρε φιλε ειμαι σιγουρος οτι περασατε τελεια!!!
Για προχωρηστε με εντυπωσεις!...
Καλη σου ημερα,θα ανεβασει φωτο και εντυπωσεις ο Χρηστος.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
σήμερα θα επισκεφτώ τον ΩΡΛ μου...

Καλημέρα κι από μένα κι ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πρόσκληση και το φανταστικό βράδυ με πολύ ωραία μουσική (σήμερα θα επισκεφτώ τον ΩΡΛ μου...) φοβερό φαγητό και συζητήσεις, πράγματι σε άλλο επίπεδο (το θέμα "καλώδια" μας απασχόλησε μόνο κατά το 85% της βραδιάς...)

Να και ο χώρος που περάσαμε 4 πολύ ευχάριστες ώρες...



Να φανταστείτε, με γνώρισε το μπατζανάκι του οικοδεσπότη, ο Γιαννης Πρωτοψαλτης, όταν πηγαίνα Α' Γυμνασίου στα Χανιά... :111: (ίδγιος είμαι από τότε... :143:)

ΥΓ: Audio κριτική σε επόμενα ποστ (θα περιμένω πρώτα να κλείσουν οι Τράπεζες... :135: ) Πάρτε όμως το τελευταιο Ηitech που παρουσιάζει το σύστημα του Αντώνη στο ΕΥ ΖΕΙΝ... και έτσι... είναι κι αυτός τρελός με δίπλωμα...
 


skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Στην γωνια του antkots

Εεεεε μπερδεύτηκα βρε παιδί μου!!! :138:

Το ΑΝΩ εικονιζόμενο ειναι το σύστημα στο playroom που κάνει ακρόαση ο 6/χρονος γυιός του οικοδεσπότη (όταν γυρίζει από το γήπεδο... :140: )

Μαντέψτε τι μάρκα είναι τα ηχεία... :114:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Playroom system

Αντε να σας βοηθήσω...



Καταπληκτική και η βάση των ηχείων στο τοίχο που πάει:

πάνω κάτω, δεξιά αριστερά, μπρός πίσω, πλαγιάζει δεξιά αριστερά, μουτρώνει μπρος πίσω, βγαίνει έξω, μπαίνει μέσα κλπ, κλπ...

Μέχρι και pole dancing μπορείς να κάνεις...
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
System photo...

Η παρουσίαση του συστήματος του antkots όπως είναι σήμερα, με βάση τα μοναδικά JBL βυρηλίου στην Ελλάδα...




...οδηγούμενα από τους θηριώδεις mono-blocks της Bryston των 1000 wpc και βάλε! (προτελευταία σειρά από κάτω), προενισχυτή έναν Krell και SACD player ένα Esoteric:

 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Adults only...




Kαι μια μοναδική στην Ελλάδα γυμνή φωτογράφιση των JBL με το woofer των 15"... :137:




Αυτό πάλι, τις σας λέει?

 


skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
καλώδια και βινύλια...

Το πιό ξεκάθαρο βέβαια για μένα (και τον Argi) ήταν η καλωδίωση..., Kimber αν θυμάμαι καλά....







και επειδή πήρε το μάτι μου και αρκετά βινύλια (τα έχει κρύψει πίσω από το rack για να μην τα δει το HiTech...) τον προειδοποιώ ότι...

η θα μου τα δώσει, η θα αγοράσει ένα πικάπ της προκοπής... :142:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top