Ταινιες δρασης και περιπετειας

Μηνύματα
234
Reaction score
2
Αρχικα να ζητησω να μεταφερθει το θεμα αμα ειναι σε λαθος κατηγορια.
Τις τελευταιες μερες επεσε στο βλεμα μου η ξεχασμενη σειρα ταινιων περιπετειας Indiana Jones και μπορω να σας πω πως ενθουσιαστηκα παρολο που οι συγκεκριμενες ταινιες ειναι αρκετα παλιες.
Ανοιγω λοιπον αυτο το θεμα για να μπορει ο καθενας μας να γραφει την αγαπημενη του ταινια περιπετειας και δρασης.
Επισης αν εχει καποιος να μου προτεινει καμια ταινεια στο στυλ ινδιανα τζοουνς,the lord of the rings,the mummy,δηλαδη ταινιες αναζητησης θυσαυρων,χαμενων πολεων και μυθικων κοσμων θα ειμουν ευγνωμων.

Ας ξεκινησω λοιπον πρωτος,εκτος βεβαια της κορυφεας και χωρις αμφιβολια μια απο τις καλυτερες τριλογιες 'ο αρχοντας των δαχτυλιδιων',αγαπημενη μου ταινια δρασης εγινε οπως προαναφερθηκε η Raiders of the Lost Ark, δεν βγαινουν πια τετοιες ταινιες στην εποχη μας...
 

Μηνύματα
389
Reaction score
1
Λοιπόν φίλε με πρόλαβες, σκεφτόμουνα κι εγώ να αρχίσουμε να ανοίγουμε Threads για να βγάλουμε τα tops ανά κατηγορία ταινιών αλλά και κυρίως για να μάθουμε λιγότερο γνωστές ταινίες που μπορεί να μας έχουν ξεφύγει και να αξίζουν το κόπο.

Επίσης στου τίττλους ας κοτσάρουμε κι ένα link στο imdb και στις λιγότερο γνωστές καμιά περιγραφή/εξώφυλο έτσι για ομορφιά.

Όσον αφορά τη κατηγορία, θα το αφήσουμε εδώ πρός το παρόν και βλέπουμε.

Σε πειράζει να σου ματσακουλιάσω λίγο το τίτλο σε κάτι του στύλ 'Top Περιπέτειες-Δράση' για να υπάρχει ομοιομορφία?
 

Μηνύματα
234
Reaction score
2
Κανενα προβλημα κανε edιτ τον τιτλο,αλωστε αυτος ηταν ο σκοπος μου να γινουν γνωστες αξιοσημιοτες ταινιες που ισως εχουν ξεχαστει μετα απο τοσα χρονια που προβληθηκαν.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Ταινιες δρασης και περιπετειας

O Ιndy ποτε δεν ξεχνιεται...:137:

Το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν αλλες ταινιες σαν αυτες .

Mια αποπειρα τα tomb raider , αλλη μια τα national treasure ...αλλα δεν φθανουν ουτε στο δαχτυλακι του.:114:

Σε πιο παλιο , δεν μου ερχεται τιποτα αυτη τη στιγμη, εκτος απο το ' κυνηγωντας το πρασινο διαμαντι '

Θυμηθηκα και εκεινη τη σειρα που βλεπαμε μικροι 'Το Μυστήριο του Χρυσού Πιθήκου' :410:
 

Μηνύματα
2.255
Reaction score
1.202
Ναι ρε παιδιά,ο ιντιάνα τζόουνς είναι κορυφή.Οι περισσότερες ταινίες σήμερα μόνο εικόνα-ήχο έχουν τρομερο αλλά υπόθεση μάπα..Μία φορά τη βλέπεις και 2η δεν αντέχεις..
Γενικά έχω μία ιδιαίτερη αγάπη με ταινίες μεσαιωνικής εποχής,θησαυρών,πειρατές κτλ.
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Ναι ρε παιδιά,ο ιντιάνα τζόουνς είναι κορυφή.Οι περισσότερες ταινίες σήμερα μόνο εικόνα-ήχο έχουν τρομερο αλλά υπόθεση μάπα..Μία φορά τη βλέπεις και 2η δεν αντέχεις..
Γενικά έχω μία ιδιαίτερη αγάπη με ταινίες μεσαιωνικής εποχής,θησαυρών,πειρατές κτλ.
μαζι σου και γω θηριο!!! κατι κοναν μιλαμε εχουν μεινει χαραγμενα για μενα!!!
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.500
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top