Klipsch Greek club

A

amoustakas

Guest
Το σαλόνι είναι παραλληλόγραμμο 5 Χ 8.5. Κυρίως με προβληματίζει η "κενή" γωνία στον πίσω τοίχο που θα μπουν τα ηχεία. Λέω να πάρω σαν δεδομένο ότι τα ηχεία θα μπουν κολλητά στον τοίχο και να αρχίσω από εκεί που τελειώνει η καμάρα και να μετρήσω την απόσταση από τον πλαϊνό (αριστερό) τοίχο και να τηρήσω την ίδια απόσταση από τη δεξιά πλευρά. Να παραμείνω έτσι και να παίξω μετά με τη θέση ακρόασης.

Η απορία μου είναι αν πρέπει να τηρηθεί αυστηρά η απόσταση από τους πλαϊνούς τοίχους, άλλως μπορώ να δώσω το δεξί ηχείο λίγο πιο δεξιά. Το ζητούμενο είναι όσο πιο μακρυά γίνεται τα ηχεία μεταξύ τους γιατί θέλω και η θέση ακρόασης να είναι όσο πιο μακριά γίνεται.
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
ορμώμενος από αυτο
τουμπανιασα τις κορνες των lcr
αυριο εντυπώσεις IMG_20140225_191043.jpg IMG_20140225_193553.jpg και για να εχουν κατι να τσιμπησουν κατι τους εβαλα από ένα τσιπ (κουαντουμ)
 

Μηνύματα
6.692
Reaction score
5.220



argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
εμαθα ότι ο γειτονας ειχε πειραξει το κρος
(και μου ειχε πει ότι ηταν μαμα)
ηταν και είναι αδυνατο να βαλεις άλλη κορνα και να παιζει <ιδια>
και αν είναι να μπεις στην διαδικασια του πειραζε το κρος μεχρι να ερθει
παρε μια κορνα και ένα δυο 15ιντσα και γινε ντιουης....
πιο πολύ φαν θα εχει και θα εχεις και κατι γιουνικ.........
(ρε τι μαθαινει ο κοσμος)........
 


Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
παντως πιστευω η ποιο vfm μετατροπη πρεπει να ειναι αυτη της επενδυσης της πλαστικης κορνας, και μια προταση αν δεν την εχεις κανει (αλλα αν γινει μαλλον δε θα θελει αλλαγη αντιστασης στο κρος μιας και τον ρολο αυτο θα τον παιζει το ηδη λεπτο καλωδιο) να χρησιμοποιησεις dnm resson αλλα μονο εκει στις υψηλες ή ενναλακτικα και πηνιοσυρμα ιδιας διαμετρου , ετσι θα γινει ποιο ισσοροπημενος ο aggresive χαραχτηρας τους υψηλα ...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
αντιστασεις εχω μουντορφ
το II από μαμα παιζει καλυτερα - φιλικοτερα από το κλασικ
καλωδιο εχω γαιδουρινης διαμετρου synergistic παλαιας κοπης
γενικα ότι βαλεις πισω ακους...
αυτή είναι η καταρα των κλιπς
με λαμπες - καλα τρανζίστορ μαγευουν
με σκ@τοτραζνιστορ ξυνουν.....
και εχει και αλλα φτιαξιματα.......φτηνιάρικα και πιασιαρικα
 












Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.870.743
Members
37.928
Νεότερο μέλος
Spirand
Top