Αναβάθμιση phonostage

Μηνύματα
2.154
Reaction score
677
Kojak, ακόμα δεν έχω καταλήξει. Για αντιπρόσωπο της trigon στην Ελλάδα με ένα γρήγορο ψάξιμο δεν βρήκα τίποτα.

Για τα υπόλοιπα σου έχω στείλει pm.
Αντιπρόσωπος της trigon ήταν η aquarius στην ασκληπιού. Αστο καλύτερα !!
Μάζεψε μερικά χρήματα ακόμα να πάς στο κορυφαίο στα λεφτά του...... NVO SPA II και καθάρισες. Το βρίσκεις και μεταχειρισμένο σε απολύτως άριστη κατάσταση !!;);)
.... μπας και πάρω το special edition γιατί έμεινα από φράγκα !!:D:D
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Αντιπρόσωπος της trigon ήταν η aquarius στην ασκληπιού. Αστο καλύτερα !!
Μάζεψε μερικά χρήματα ακόμα να πάς στο κορυφαίο στα λεφτά του...... NVO SPA II και καθάρισες. Το βρίσκεις και μεταχειρισμένο σε απολύτως άριστη κατάσταση !!;);)
.... μπας και πάρω το special edition γιατί έμεινα από φράγκα !!:D:D
Φανταζομαι θα εννοεις το SPA ONE οχι το II ?
 


Μηνύματα
311
Reaction score
100
Αντιπρόσωπος της trigon ήταν η aquarius στην ασκληπιού. Αστο καλύτερα !!
Μάζεψε μερικά χρήματα ακόμα να πάς στο κορυφαίο στα λεφτά του...... NVO SPA II και καθάρισες. Το βρίσκεις και μεταχειρισμένο σε απολύτως άριστη κατάσταση !!;);)
.... μπας και πάρω το special edition γιατί έμεινα από φράγκα !!:D:D
Για τον αντιπρόσωπο της trigon ψάχνει ο kojak, όχι εγώ. Για το "άστο καλύτερα" συμφωνώ και επαυξάνω...
Όσο για το NVO SPA, έχω ακούσει πως είναι κορυφαίο, αλλά είναι to much για τον παρόν σύστημα που έχω, και μετά θα ζητάει και άλλες αλλαγές.
 

Μηνύματα
2.154
Reaction score
677
Για τον αντιπρόσωπο της trigon ψάχνει ο kojak, όχι εγώ. Για το "άστο καλύτερα" συμφωνώ και επαυξάνω...
Όσο για το NVO SPA, έχω ακούσει πως είναι κορυφαίο, αλλά είναι to much για τον παρόν σύστημα που έχω, και μετά θα ζητάει και άλλες αλλαγές.
Εσύ ξέρεις καλύτερα !
 


Μηνύματα
29
Reaction score
2
Οταν λες ανακαλωδιωμενο εννοεις τον βραχιωνα?Αν να τι καλωδιο εβαλες μεσα?
Ναι, ανακαλωδιωση βραχιωνα με καλωδιο sixtream. Eνα κατοσταρι η δουλεια, αλλα σιγουρα το αξιζει.
 

Μηνύματα
29
Reaction score
2
Αντιπρόσωπος της trigon ήταν η aquarius στην ασκληπιού. Αστο καλύτερα !!
[/SPOILER]
lefdig,
To "αστο καλυτερο" που παει; Στο trigon vanguard ή στην αντιπροσωπεια του;
Αναλυσε το λιγο... :help:
 

Μηνύματα
311
Reaction score
100
Δεν ξερω αν εχετε δει και αυτο
Απο το αρθρο εγω βγαζω και μερικα συμπερασματα παραπανω απο το ποιο παιζει καλυτερα.
http://www.analogplanet.com/content/five-phono-preamplifiers-compared-you-be-judge
Ενδιαφέρον blind test. Κατέβασα τα αρχεία και θα τα ακούσω όταν πάω στο σύστημά μου.

Kojak, για τον αντιπρόσωπο το λέει.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Πανίκο, γιατί ρωτάς για την ανακαλωδίωση; Παίζει ρόλο για την επιλογή phonostage? Κι εγώ έχω κάνει με αυτό:
http://www.audiophonics.fr/en/cartr...wire-cable-recablage-bras-lecture-p-7534.html
Οχι δεν παιζει ρολο στην επιλογη phono,αλλα ετυχε να ακουσω project ανακαλωδιομενους με ασημενια καλωδια και παραηταν φωτεινος ο ηχος.Και επειδη ο φιλος kojak 111 ανεφερε καποια φωτεινοτητα με την a&r/sas λεω μηπως συνετεινε και αυτο αν ηταν ασημενια τα καλωδια.Ειναι λιγο περιεργο ομως η καπως εντονη φωτεινοτητα που εντοπισε.Και τα δικα σου καλωδια καλα :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.986
Reaction score
20.509
Οχι δεν παιζει ρολο στην επιλογη phono,αλλα ετυχε να ακουσω project ανακαλωδιομενους με ασημενια καλωδια και παραηταν φωτεινος ο ηχος. [...]
Για μένα χτυπάει η καμπάνα; :)
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Για μένα χτυπάει η καμπάνα; :)
Και συ με τα ασημενια?
Οχι,αναφερομαι σε εναν που ανακαλωδιωσα εγω για εναν φιλο.Εφερε τα καλωδια ο ιδιος (vdh mcs150M) και την επομενη μερα ξαναηλθε και τα αλλαξαμε.:)
Εχεις εντοπισει κατι στο δικο σου πικαπ που σε ενοχλει ?
 

Μηνύματα
2.749
Reaction score
1.380
Ενδιαφέρον blind test. Κατέβασα τα αρχεία και θα τα ακούσω όταν πάω στο σύστημά μου.

Kojak, για τον αντιπρόσωπο το λέει.
και που θα μάθουμε τελικα ποιο ειναι ποιο?
όντως ενδιαφέρον
 

Μηνύματα
2.749
Reaction score
1.380
ημουν αναμεσα στο 2 και το 4...
τελικα ψήφισα το 2...
γνωριζει καποιος ποιο ειναι ποιο?
 


Μηνύματα
705
Reaction score
995
Υπάρχει και αυτό το συγκριτικό τεσσάρων phono stages από το Analog Planet (νομίζω έχει ξανααναφερθεί κάπου)
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
καλά μιλάτε σοβαρά τώρα... κρίνουμε τα φόνο από vinyl-rip.... δηλαδή την "κουκουρούκου" ηχογράφηση...:rolleyes:
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.986
Reaction score
20.509
Και συ με τα ασημενια?
Οχι,αναφερομαι σε εναν που ανακαλωδιωσα εγω για εναν φιλο.Εφερε τα καλωδια ο ιδιος (vdh mcs150M) και την επομενη μερα ξαναηλθε και τα αλλαξαμε.:)
Εχεις εντοπισει κατι στο δικο σου πικαπ που σε ενοχλει ?
Όχι ρε, απλά εσύ, όταν σου έφερα τον βραχίωνα για εκείνη την μικροεπέμβαση με το κολλητήρι, παρατήρησες ότι ήταν ανακαλωδιομένος με τα ασημένια και λέω μήπως άκουσες κάτι (σπίτι μου, μετά) που δεν το άκουσα εγώ! Προσωπικά, δεν με ενοχλεί τίποτα στο πικάπ μου!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.678
Μηνύματα
2.869.790
Members
37.945
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top