Technics SL-1200 CLUB

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Ε θα παιρνα πικάπ εγώ χωρίς να παίζει φλάκια, άσε που του έκανα και μέτρηση αμέσως έτσι σκέτο, χωρίς να το έχω συνδέσει...φλατ μιλάμε εντελώς η απόκριση...:D
 


Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Αμ εγώ το πιστεύω...από τη μία είναι που αγαπάω την παλιά κυρίως μαύρη μουσική και τους δίσκους της και θέλω να τους έχω, από την άλλη είναι που στο ένα μπαράκι που παίζω έχει μκ2... ε, φτάσαμε εδώ που φτάσαμε...:D

...πιο πολύ δηλαδή συλλεκτικοί και χομπίστικοι λόγοι...όχι χαιεντάδικοι πάντως...
 
Last edited:

Μηνύματα
26
Reaction score
13
καλημερα σε ολο το club καιρο ειχα να γραψω και σκεφτηκα επειδη εβαψα 3 απ τα μκ2 μου να σας δωσω ενα δειγμα της δουλειας μου ετσι να περασει η ωρα











1 μαυρο και 2 ασπρα περλα





και εδω το μαυρο ματ ετοιμο



και τα ασπρα περλα με τα αυτοκολητα και βερνικωμενα

 


Μηνύματα
26
Reaction score
13
Τέλεια.
Το ένα είναι πιο στενό;[/QUOTE

Ευχαριστω!! οχι ετσι δειχνει η φωτογραφια ιδια ειναι ολα (ισως ο ευρυγωνιος φακος το δειχνει ετσι)
 


Μηνύματα
7
Reaction score
16
Καλησπερα και απο μενα!Μετα απο περιπου μια 15ετια καταφερα να εχω στη κατοχη μου ενα MK2,συγκεκριμενα το SL1210.Tα εβλεπα να σπινιαρουν σχεδον σε ολα τα ροκαδικα που βγαιναμε με τη παρεα και ενα μεγαλο μερος της συζητησης γινοταν για το MK2!Αγοραζω βινυλια (ολα τα ειδη της metal) σχεδον απο τοτε που θυμαμαι να ασχολουμαι "σοβαρα" με τη μουσικη... Καλως σας βρηκα!

Μια φωτο απ το θηριο να παιζει το Rising των Rainbow
 

Attachments




Μηνύματα
564
Reaction score
592
Έχει κανείς για πώληση ορίτζιναλ πλαστικό σλιπματ και καπάκι από μκ2 σε πολύ καλή κατάσταση? Ή ξέρετε πού μπορώ να βρω σε νορμάλ τιμή? Και κεφαλή JVC Z1S αν έχετε ευχαρίστηση? Κι ένα μκ2?:p Οκ αστειεύομαι για το μκ2...
Για ματ για δες αυτό μήπως σου κάνει:

http://www.aggeliopolis.gr/athina/ixos_kai_eikona/Mat_για_πικαπ_technics_sl_1200_mk2_11762885.htm
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Καλησπερα και απο μενα!Μετα απο περιπου μια 15ετια καταφερα να εχω στη κατοχη μου ενα MK2,συγκεκριμενα το SL1210... Καλως σας βρηκα! Μια φωτο απ το θηριο να παιζει το Rising των Rainbow
Και με ουισκάκι συνοδεία... μια χαρά σε βλέπω... :drinks: :welcome:
 




Μηνύματα
7
Reaction score
16
είχες και παρέα...? :p :laugh:
Ναι μωρε,κατι Χιωτες :p

btw,θελω να μου προτεινετε καποια RCA καλωδια για το MK2,οχι audiophile καταστασεις του 100-1000αρικου σε τιμη,σε λογικα πλαισια παντα,γιατι αυτα που εχει τωρα τα εχει φαει η υγρασια και το κοκκινο καλωδιο αν το κουνησω λιγο απ τη θεση του χανει το σημα.
 


Μηνύματα
7
Reaction score
16
ολοκληρο καλωδιο θα ηταν καλυτερα πιστευω απ το ν αλλαξω μονο τα βυσματα
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Εάν δεν έχει πρόβλημα γιατί να το αλλάξεις..., για να πάρεις καλύτερο ήχο επένδυσε αλλού, πχ τι κεφαλή φοράς?

Εάν σε τρώει η τσέπη. σου βάλε αυτό η από ebay αυτό!
 

Μηνύματα
7
Reaction score
16
Κεφαλη τωρα εχω μια δανεικη,μια απαισια Shure M44-7 ...αλλα εχω παραγγειλει την AT95E
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.772
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top