TL audio......the Mufa Hi End World!!!!

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
Τα καλώδια Siltech είναι όλα μαϊμουδιάρικα. Γιατί να μην είναι και τα άλλα. Μακριά από το συγκεκριμένο site, ειδικά από Siltech έχει βρωμίσει το WEB γενικά με κινεζιές. Μόνος τρόπος τσεκαρίσματος η αποστολή των S/N στο εργαστάσιο για επιβεβαίωση.
 

Μηνύματα
1.234
Reaction score
324
Πάντως απο τι είδα έχουν έδρα την Κινα δλδ τζόγος αν αγοράσεις κάτι, αν σου έρθει ποτέ και τι θα σου έρθει. Για την ιστορία υπάρχουν εκατοντάδες τέτοια site με εταιρείες φαντάσματα που πουλάνε διάφορα είδη. Εχει εξαπατηθεί πολύ κόσμος και έχει χάσει τα λεφτά του.
 







Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Δε λέω πως είναι απαραίτητα μούφα αλλά οτι εγώ δε θα το αγόραζα.
Οι πωλητές της Κίνας μου χτυπάνε καμπανάκια του Τσανγκ αν δεν τους ξέρω.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Δε λέω πως είναι απαραίτητα μούφα αλλά οτι εγώ δε θα το αγόραζα.
Οι πωλητές της Κίνας μου χτυπάνε καμπανάκια του Τσανγκ αν δεν τους ξέρω.
Mόνο τα ρεύματος δεν είναι μούφα,
γιατί είναι φτιαγμένα απο τον Lo-Pan και τους άρχοντες του θανάτου!




 

Μηνύματα
361
Reaction score
221
οι κινεζοι αντιγραφουν τα παντα μεχρι και γνωστους audio πυκνωτες βγαζουν μαιμου,δεν μπορεις ποτε να σαι σιγουρος απο κει καλυτερα οι αγορες να γινονται απο αντιπροσωπους και ας ριχνουμε λιγο τον πηχη στο budget μας...οι εποχες ειναι δυσκολες για το χομπυ μας
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Σπυνετ για ριξε μια ματια εδω φιλαρακι μου.........http://www.element-acoustics.ca/products.php?cid=18&sid=68
Με κλειστα ματια θα σου προτεινα τα Oyaide tunami power cable.......
αγορασε οσο θελεις και φτιαξτο εσυ!
δυο εχω και πιστεψε με ....το καλωδιο ειναι πολυ καλο!!!
 


Μηνύματα
543
Reaction score
379
Ευχαριστώ Βλάση, έχω διαβάσει ότι εχει δώσει τα καλώδια ή την τεχνογνωσία της σε oyaide και furutech αλλά ήλπιζα μήπως έχουν μείνει τίποτα κουλούρες.
Ο κύριος furukawa του forum που ειναι να μας πει και αυτός την άποψη του ή να μας αποκαλύψει τις πηγές του; Με έβαλε και σε "μπελάδες" με τα canare star quad για interconnects πάνω που είχα φτιάξει με mogami quad. Ούτε εβδομάδα δεν πρόλαβαν να κλείσουν!

Σπύρος
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Στοκ από Κινέζους... δεν θα αγόραζα ποτέ.... γιατί 99.999% (αυτό δεν είναι η καθαρότητα χαλκού) θα είναι μαϊμού...:)
Furukawa καλώδια σημαίνει PCOCC... δηλαδή βρες από άλλους σοβαρούς κατασκευαστές που χρησιμοποιούν αυτή την "τεχνική"! Πχ. όπως σου λέει ο Βλάσης! ;) Oyaide μπάλκ καλώδια μπορείς να βρεις εύκολα και από Ευρώπη πλευρά!
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
....Με έβαλε και σε "μπελάδες" με τα canare star quad για interconnects πάνω που είχα φτιάξει με mogami quad. Ούτε εβδομάδα δεν πρόλαβαν να κλείσουν!
Σπύρο τα είπαμε και από κοντά, τα καλώδια έχουν μικρές διαφορές (mogami-canare) το ένα με το άλλο... άρα μια δοκιμή επιβάλετε να κάνεις, παρόλο που το κόστος αγοράς τους είναι πολύ χαμηλό...;)
 


Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
λίγες αγορές έχω κάνει απο ebay, μια απο αυτές ήταν ένα xlo ρεύματος ( καραμπαμ απομίμηση, αλλά το πήρα για τη πλάκα και μετά άνοιξα case και πήρα τα χρήματά μου πίσω ) και ένα van den hul d102 mk3 που ήταν επίσης μαϊμού. Σε σύγκριση με ένα παλιότερο καλώδιο ίδιου τύπου που είχα αγοράσει χύμα απο τον αντιπρόσωπο, μου έκανε εντύπωση το πάχος του, το άνοιξα και το καλωδιο που είχε μέσα ήταν ένα φτηνιάρικο "ομοαξονικό", του οποίου μάλιστα οι αγωγοί ήταν πολύ κοντά μεταξύ τους ( άρα ήταν ΚΑΙ επικίνδυνο για τα μηχανήματά μου ). Φυσικά, τους άνοιξα case και πήρα πίσω τα χρήματά μου και απο εκεί. Προσοχή παιδιά, γίνεται χαμός στη Κινα.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
καλημερα συνοδοιποροι,μια ερωτηση ... ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στα Kimber Kable 8VS και τα Kimber Kable 8TC (οχι τεχνικα) ? τα βρισκω εδω ... ειναι ... καλα ? ;)
 
Last edited:

don

Μηνύματα
193
Reaction score
33
καλημερα συνοδοιποροι,μια ερωτηση ... ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στα Kimber Kable 8VS και τα Kimber Kable 8TC (οχι τεχνικα) ? τα βρισκω εδω ... ειναι ... καλα ? ;)
Το 8VS είναι καλό καλώδιο, αλλά σε εμένα είχε τονίσει υπερβολικά τα μεσοχαμηλά στο σύστημα που είχα τότε και μου φάνηκε κάπως μουντό. Τα 4ΤC και 8TC ήταν πιο καθαρά με το 8TC να ακούγεται πιο ομοιογενές, αλλά η διαφορά τιμής τους ειναι σημαντική.
Αυτά πάντα στα δικά μου αυτιά και στο σύστημά μου για αυτό το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι μια δοκιμή..
Πάντως το site που έχεις βάλει είναι του αντιπροσώπου οπότε δεν τίθεται σίγουρα θέμα αξιοπιστίας όσον αφορά τη γνησιότητα..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.724
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top