ΑΓΟΡΑ SUB ΕΩΣ €450 ΓΙΑ 5.1??????

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
245
Reaction score
19
Εκτος αν μενει κανενας γνωστής στο Βύρωνα να το δει απο κοντα!!!!!!
 

Μηνύματα
168
Reaction score
58
Τι μπορεί να τις προκαλέσει ? μέσα στο δωμάτιο εχω ενα ασυρματο τηλεφωνο,το ασυρματο ρουτερ, το καλώδιο της κεραιας της ΤV, την κεραια του AV, τα καλώδια των ηχείων και ενα xbox360...

Σε πρώτη φάση τοποθέτησε το ασύρματο τηλ. σε άλλο δωμάτιο και απομάκρυνε το καλώδιο του sub απο τα καλώδια των ηχείων.
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
245
Reaction score
19
Ξεσύνδεσα εντελώς το ασυρματο τηλεφωνο και συνδεσα το sub με ενα αλλο καλώδιο (πιο λεπτο) για να μην περνάει απο τα καλωδια των ηχειων αλλα τιποτα δυστυχως!!!!!!
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Εκτος αν μενει κανενας γνωστής στο Βύρωνα να το δει απο κοντα!!!!!!
Να τραβηξεις βιντεο ειναι δυσκολο; Εγω δουλευω Βυρωνα, κοντα στην πλατεια Μαρτακη (Δεληολάνη) οποτε αν θες βοηθεια για troubleshooting, μπορω να περασω καμια βολτουλα!
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
245
Reaction score
19
surfdrifter το εχω τραβηξει video αλλα μπορω να ποσταρω μεχρι 4mb που ειναι πολυ λιγα. Εγω παντως είμαι σπιτι τωρα αν θελεις στειλε μου pm το τηλ σου να σε παρων θα σου στειλω και εγω το δικο μου
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
245
Reaction score
19
σου εστειλα το τηλ μου και εννοείτε οτι ερχομαι να σε παρω και να σε γυρισω
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Η ανάρτηση ειναι οκ; Για ψηλαφησε την γυρω-γυρω να δεις αν ειναι σχισμένη καπου...
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
245
Reaction score
19
Το κοιταξα με φακο δεν βλεπω κατι αυριο το πρωι θα μιλησω με το καταστημα που το πηρα δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
245
Reaction score
19
Παντως πρεπει να ειμαι πολυ καντεμης μονο εγω το εχω παθει αυτο!?!!!?!?!!??????!!?!?!!!!
 

Μηνύματα
168
Reaction score
58
Παντως πρεπει να ειμαι πολυ καντεμης μονο εγω το εχω παθει αυτο!?!!!?!?!!??????!!?!?!!!!


Κούλαρε και μην ανησυχείς!
Ότι και να έχει σε καλύπτει η εγγύηση.
Δοκίμασε και με ένα άλλο καλώδιο μέχρι 3 μέτρα να συνδέσης το sub.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Μην στεναχωριεσαι. Ολοι μας το εχουμε παθει με καποια συσκευη. Συμβαινει αυτο. Για αυτο υπαρχουν κ οι εγγυήσεις
 

Μηνύματα
236
Reaction score
246
Άν κατάλαβα από την ταινία που ακούς από πίσω βλέπεις το gravity, σωστά;

Νομίζω ότι δεν έχεις "λειτουργικό" πρόβλημα στο sub, απλά το Audyssey έχει την τάση να "τερματίζει" πολλές φορές το LFE κανάλι σε βαθμό "παραμόρφωσης". Δοκίμασε να γυρίσεις τον ενισχυτή για το sub σε χρήση "Main+LFE" και βάλε μουσική. Παίξε όσο δυνατά μπορείς να δείς αν αναπαράγεται το πρόβλημα και σε μουσική. Αν όχι είναι αυτό που σου περιγράφω. Τα καλά νέα είναι ότι λύνεται με ρύθμιση του Audyssey.

Τα κακά είναι ότι θα σου βγάλει την πίστη :)
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
245
Reaction score
19
Άν κατάλαβα από την ταινία που ακούς από πίσω βλέπεις το gravity, σωστά;

Νομίζω ότι δεν έχεις "λειτουργικό" πρόβλημα στο sub, απλά το Audyssey έχει την τάση να "τερματίζει" πολλές φορές το LFE κανάλι σε βαθμό "παραμόρφωσης". Δοκίμασε να γυρίσεις τον ενισχυτή για το sub σε χρήση "Main+LFE" και βάλε μουσική. Παίξε όσο δυνατά μπορείς να δείς αν αναπαράγεται το πρόβλημα και σε μουσική. Αν όχι είναι αυτό που σου περιγράφω. Τα καλά νέα είναι ότι λύνεται με ρύθμιση του Audyssey.

Τα κακά είναι ότι θα σου βγάλει την πίστη :)
Ναι το Gravity βλέπω, μακάρι η λύση να είναι αυτή που λες και ας μου βγάλει μετα την πίστη για το ρυθμίσω. Το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα κάνω αυτο που μου είπες.

Σε ευχαριστώ πάντως ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα!!!!!!:thumbsup:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
τερματίζει το sub στο συγκεκριμένο πέρασμα, μπορεί να οφείλεται και στην κόποια της ταινίας αν δεν στο κάνει αλλού, χαμήλωσε το.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Υπενθυμίζω πως όπως έγραψα πιό πάνω πρέπει να αλλάξει η συχνότητα του LPF for LFE στα 120Hz!
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
245
Reaction score
19
Λοιπον εκανα οτι μπορουσα απο τα παραπανω αλλα δεν καταφερα κατι.
Η velodyne μου ειπε πως απο την στιγμη που εχεις το sub στη πριζα και ακουμπησεις το δαχτυλο σου στην αλλη ακρη και κανει ηχο το sub σημαινει πως δεν φταιει το sub αλλα κατι αλλο. H αληθεια ειναι πως εβαλα στα 3/4 το volume και χτυπησα λιγο την ακρη του rca και φοβηθηκα μην σπασουν τα τζαμια.

Πρεπει να βρω καποιον χριστιανο μου φαινεται!!!!!!:angel:
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.098
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top