Panasonic -X940 Series TV LED 85’’- 4k Ultra HD-Πρώτη Πανελλαδική Παρουσίαση στην AVART.

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.315
Reaction score
93.871
Η τηλεόραση είναι πολύ καλή και σε λογική τιμή για το μέγεθος και τα χαρακτηριστικά της. Πάντα σε συνάρτηση με τον ανταγωνισμό και την πρώιμη εφαρμογή νέας τεχνολογίας.

Η εικόνα της ήταν από εντυπωσιακή στα 4K μέχρι μέτρια σε απλό DVD. Είναι τέτοιο το μέγεθος που αναγκαστικά γίνεται ορατό και το πιο απειροελάχιστο πρόβλημα. Τα preset modes είναι αρκετά για τον μη απαιτητικό θεατή, όπως μας ενημέρωσε ο Μανώλης Καστρουνής.

Οι διάφορες επεξεργασίες βελτίωσης δούλεψαν θετικά. Η ροή της κίνησης στις γρήγορες σκηνές ήταν κρυστάλλινη με τη χρήση του motion interpolation. Το local dimming έπρεπε να προσέξεις για να καταλάβεις ότι ήταν ενεργοποιημένο. Προσωπικά είμαι υπέρ των έξτρα επεξεργασιών και γι' αυτό μου άρεσε.

Το μαύρο, η ομοιομορφία του γκρι και το clouding ήταν μέσα στο πλαίσιο της τεχνολογίας LED. Κάποια ψιλο-bugs στο χειρισμό ήταν μάλλον θέμα firmware και θα διορθωθούν σύντομα.
Βρε σεις, με την απουσία των δικών σας εντυπώσεων, αναγκάσατε τον xfader να γράψει τις δικές του! :o

:D

Και τον @psyllisdim να γράψει δεύτερο μήνυμα από το 2007. :D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.752
Reaction score
83.551
Εντάξει, εγώ είμαι πιο τηλεορασάκιας από σας. :D
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.761
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top