Dune HD Base 3D & Dune HD TV-303D

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Γεια κ χρονια πολλά μήπως γνωρίζει κάνει πως βάζουμε φωτό στη ταινία ;να φαίνεται δλδ ο τίτλος της ταινίας με εξώφυλλο ,έχω Mac υπολογιστή και dune φυσικα
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Γεια προσπαθώ να βάλω εξώφυλλα ταινιών ενώ έχω κατεβάσει εφαρμογή και το κανω κανόνικα στον Mac στο dune δεν εμφανίζει τα εξώφυλλα τι γίνεται θέλει κάποια ρύθμιση το dune εκτός αν η εφαρμογή ειναι κλειδωμένη απο την Apple να τα εμφανίζει μόνο στα δικά της προϊόντα .Στο usb πάντως φαίνεται το εξώφυλλο πριν το σύνδεσω στη συσκευή,Τι φταίει ;μήπως ξέρετε κάποια άλλη εφαρμογή;
 

Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Γεια μου εχουν προτείνει αυτο http://www.plaisio.gr/ypologistes-a...-Digital-NB-HDD-Sata-III-2ΤB-Green-20NPVX.htm αλλά δεν το βρίσκω και ειναι και πολυ ακριβό έχω και μια ανασφάλεια γιατι λεει κάνει για σταθερούς υπολογιστές τι λέτε για αυτόν εδώ http://www.plaisio.gr/ypologistes-a...diskoi/Toshiba-NB-HDD-Sata-1ΤΒ-MQ01ABD100.htm κάνει;

Δε βλεπω λογο να μην κανει !
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Λεει οτι δεν μπαίνει σε laptop αλλά σε σταθερό υπολογιστή διαβάστε κατω χαμηλά στη σελίδα του πλαισίου
 


Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Λεει οτι δεν μπαίνει σε laptop αλλά σε σταθερό υπολογιστή διαβάστε κατω χαμηλά στη σελίδα του πλαισίου
Φιλε λαθος διαβασες,μπαινει και σε φορητο και λογικα κανει και για το Dune....για τον TOSHIBA λεω....ο αλλος ειπες ειναι ακριβος και δε τον βρισκεις κι ολας....
 


Μηνύματα
176
Reaction score
10
Α οκ νόμιζα οτι έλεγες για τον green καλός ειναι αλλά ακριβώς φτάνει σχεδον τη τιμη του dune και δυσεύρετος
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Αν κάποιος εχει Mac και χρησιμοποιεί εσωτερικό σκληρό δίσκο στο dune ας μου πει πως βάζει εξώφυλλα στις ταινιες
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Γεια μου εχουν προτείνει αυτο http://www.plaisio.gr/ypologistes-a...-Digital-NB-HDD-Sata-III-2ΤB-Green-20NPVX.htm αλλά δεν το βρίσκω και ειναι και πολυ ακριβό έχω και μια ανασφάλεια γιατι λεει κάνει για σταθερούς υπολογιστές τι λέτε για αυτόν εδώ http://www.plaisio.gr/ypologistes-a...diskoi/Toshiba-NB-HDD-Sata-1ΤΒ-MQ01ABD100.htm κάνει;
O WD Green 2.5'' έχει ύψος/πάχος 15mm, γι αυτό δεν κάνει για laptops που δέχονται HDD/SSD με ύψος/πάχος έως 9mm.
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=830
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Γεια έχω υπολογιστή Mac και το dune στο οποίο έχω βάλει εσωτερικό σκληρό δίσκο .Κατεβασα μια εφαρμογη απο το επίσημο store της Apple για να βάλω εξώφυλλα στους φακέλους ταινιων ενώ στο Mac εμφανίζει κανονικά τους φακέλους ταινιων με τα εξώφυλλα στο dune δεν εμφανίζει τιποτα.Σε αναζήτησή που έκανα στο επίσημο site της dune υπάρχουν εφαρμογές που δείχνουν εξώφυλλα αλλά και περικοπή ταινιων αλλά κατάλαβα οτι λειτουργούν με δίκτυο .Εγω θέλω απλά να μεταφέρω την ταινία μου στον εσωτερικό σκληρό δίσκο να ανοίγω το dune και να βλέπω το φάκελο με εξώφυλλο της ταινίας
 

Μηνύματα
88
Reaction score
1
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, το Dune δεν είναι υπολογιστής.
Μπορεί να "καταλάβει" μόνο αρχεία κειμένου/html (όπου υπάρχει η πληροφορία για τα εξώφυλλα) ειδικής μορφής - αυτά τα αρχεία δημιουργούνται μόνο από τα προγράμματα που είναι συμβατά με τα Dune.
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ το ΕΧΩ καταλάβει αυτο και το θέμα ειναι ότι τα προγράμματα που βρίσκω αναγνωρίζει εξώφυλλα απο σύνδεση με δίκτυο δεν βρίσκω κάτι για εξωτερικό σκληρό .Μου φαίνεται περίεργο ότι δεν υπαρχει τίποτα η εγώ δεν το ΕΧΩ ανακαλύψει ακόμα
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Καλημέρα αγαπητοί φίλοι.

Νέος στο dune 3d (παρ όλο που το έχω κανένα χρόνο, χρησιμοποιούσα μέχρι σήμερα το xtreamer το οποίο παρ όλα τα ενοχλητικά του κουσούρια δίσταζα να το αποχωριστώ).

Φόρτωσα λοιπόν το τελευταίο firmware και διαβάζοντας τα προηγούμενα, εγκατέστησα και τους απίθανους ραδιοφωνικούς σταθμούς.

Εκείνο που εντόπισα είναι ότι η θερμοκρασία στον καιρό βγάζει τρελό νούμερο καθώς και λανθασμένη περιοχή. Υπάρχει κάποιος τρόπος διόρθωσης του παραπάνω bug?

Σχετικά με το xtreamer εκ πρώτης όψεως παρατήρησα σίγουρα καλύτερη ποιότητα ήχου, και ίσως εικόνας.

Όμως το xtreamer διαθέτει πολύ καλύτερη διαχείριση ταινιών ( δηλαδή μέσω internet κατεβάζει πληροφορίες, trailer και εξώφυλλα και τις τακτοποιεί σε μια όμορφη λίστα είτε αλφαβητικά είτε με οποιονδήποτε άλλο τρόπο θέλουμε).

Παρόμοια επίσης διαχείριση πραγματοποιεί και για τα μουσικά μας αρχεία!

Εδώ δεν βλέπω και πολλά πράγματα σε αυτόν τον τομέα…
 

Μηνύματα
88
Reaction score
1
Η θερμοκρασία μάλλον είναι σε βαθμούς Fahrenheit, μπορείς να το αλλάξεις σε βαθμούς Κελσίου.
Πάντως δεν είναι το ζητούμενο να βλέπεις τον καιρό σε ένα media player.
Για διαχείριση ταινιών και σειρών Googlαρε τα προγράμματα Yadis και Zappiti.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Μετά το dune 3d base τι ??

Πέρασαν από τα χέρια μου: xtreamer prodigy, Oscar, WD, και Fantec. Αν εξαιρέσω το fantec, όλα τα άλλα ήταν ή μάπες ή ψυχοβγάλτες (xtreamer).
 

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Μετά το dune 3d base τι ??

Πέρασαν από τα χέρια μου: xtreamer prodigy, Oscar, WD, και Fantec. Αν εξαιρέσω το fantec, όλα τα άλλα ήταν ή μάπες ή ψυχοβγάλτες (xtreamer).
Δυστυχως τιποτε άλλο.
Μονο αν πας σε htpc.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Συμφωνώ απολύτως και εγώ. Ειδικά με τα win 10 πλέον το pc αποκτά άλλες διαστάσεις, περισσότερο multi media.

Εκείνο που με ανησυχεί ή μάλλον με προβληματίζει είναι αν υπάρχει κάποια διαφορά υπέρ της μιας πηγής (dune) ή της άλλης (htpc) στον ήχο, ή εφ όσον συνδέονται στο ίδιο dac δεν υπάρχει κάποια μιας και τον ήχο τον αναλαμβάνει το dac.
 

Μηνύματα
34
Reaction score
3
Καλησπερα. Εχω παραγγειλει το Dune hd 3d. Σκεφτομαι για Nas Synology Ds215j με Seagate Nas 3TB.Εχω μερικες ερωτησεις
1)Ειναι πληρως συμβατα μεταξυ τους?
2)Διαβαζει το dune υποτιτλους σε mkv στον ιδιο φακελο , 3d subs διαβαζει?
3)Τorrent θα μπορω να κατεβασω απο το dune
4)Αυτο το bluetooth πληκτρολογιο μπορει να συνδεθει στο Dune (Samsung VG-KBD1000)
5)Απο το PC μπορω μεσω browser να χειριστώ τον 215 η κανω install καποιο προγραμμα. sorry για της πολλες και χαζες ερωτησεις. πρωτη φορα στεινω NAS . Ευχαριστω!!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top