Ποιο τα παιζει ΟΛΑ????

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Βγαλε το τικ απο τη δευτερη επιλογη Automatically redirect.... και ολα θα φτιαξουν πιστευω.

Οσον αφορα το αλλο θεμα, το application που χρειαζεσαι ειναι το Cloud Station, το οποιο κατεβαζεις απο το Package Center.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Βγαλε το τικ απο τη δευτερη επιλογη Automatically redirect.... και ολα θα φτιαξουν πιστευω.

Οσον αφορα το αλλο θεμα, το application που χρειαζεσαι ειναι το Cloud Station, το οποιο κατεβαζεις απο το Package Center.
Το ξετικαρα το automatically redirect κ φαινεται να δουλευει τωρα:)
Οσον αφορα το cloudstation οταν προσπαθω να συνδεθω ειτε μεσω laptop μεσα απ την εφαρμογη ειτε μεσω ios απο το application δεν τα καταφερνω
Να πω πως στο quickconnect advanced ειναι τικαρισμενο το cloud
Βαζω φωτο
Ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος με τις ατελειτες ερωτησεις μου:)
 

Attachments


Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Δεν εχω Cloud Station αλλα δοκιμασε το ακολουθο. Καταρχας o user πρεπει να ειναι και admin που φανταζομαι ειναι ηδη.

Πηγαινε Control Panel, User, Advanced κανε τικ "User Home service".

Φανταζομαι το cloudstation το εχεις ηδη κανει enabled μεσα απο το μενου του το ιδιο.

Στο μενου του Cloudstation πηγαινε στο Privileges και κανε τικ το ονομα του χρηστη που θελεις να εχει προσβαση και πατα Save.

Control panel, shared folder, create (δημιουργησε το φακελλο που θα δουλευεις με το cloud station). Κανε κλικ στο φακελλο, edit, permission και κανε τικ για τον user το read/write.

Στο cloudstation τωρα πατα Sharing και κανε τικ τον φακελλο που μολις δημιουργησες.
Πατα Overview κι επελεξε Computer αν θελεις να το φτιαξεις για το κομπιουτερ. Φανταζομαι θα χρειαστει να κατεβασεις το cloudstation και στον υπολογιστη, αλλα οπως ειπα δεν το εχω φτιαξει. Προφανως θα επιλεγεις ποιος φακελλο του υπολογιστη θα ειναι συγχρονισμενος με το ΝΑΣ...

Αυτα θα εκανα πρωτα....
:D
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
καλημερα εχω ενα θεματακι με το med800 και τον nas synology τισ ταινιες μου οπως ο φιλος δημητρης μου χε πει τις εχω βαλει στα αγαπημενα και με το που ανοιγω το med το πρωτο που βλεπω ειναι αυτο
ομως παροτι κανω σαρωση φακελου καθε φορα που προσθετω μια νεα ταινια -σειρα κτλ στο ιδιο φακελο ''ταινιες'' στα αγαπημενα δεν εμφανιζονται ολες ενω αν παω απο την διαδρομη media library->δικτυο->my shortcuts->synology-> και ο φακελοσ ταινιες τοτε τισ βλεπω ολες
καμια ιδεα γιατι συμαβινει ατο?
επισης η σειρα για την οποια υπαρχει αυτο το προβλημα two and a half men στην μεγαλη διαδρομη μεσω του media player κτλ εχει σε ολα τα επεισοδια screenshots περιγραφη στα ελληνικα και επεισης εχει εικονα φοντου φωτογραφια απο την σειρα χωρις εγω να κανω τιποτα απο ολα αυτα
ενω σε αλλη σειρα που αυτην την εμφανιζει στα αγαπημενα το band of brothers οπως και στις ταινιες που εχω κατεβασει μεχρι στιγμης στα αγαπημενα κανω εγω αναζητηση και αποθηκευση των πληροφοριων των ταινιων και παλι δεν τις εμφανιζει με τοσο ωραια γραφικα και εικονες οπως το two and a half men
 
Last edited:

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Η διαφορα των δυο σειρων σε εμφανιση
Δευτερευον θεμα η εμφανιση σε σχεση με το οτι την μια δεν την βλεπω καν στα αγαπημενα αλλα θεματακι κ αυτο
 

Attachments

Last edited:

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Δοκιμασε να σβησεις το αρχειο Mede8er.db μεσα απο το φακελλο και κανε παλι scan folder (σαρωση) να δουμε αν θα εμφανισει τις ταινιες που δε σου δειχνει.

Επισης οταν μπεις μεσα στη σειρα πατα το κουμπι στο χειριστηριο που εχει τα 8 τετραγωνακια και επελεξε την αριστερη επιλογη για να σου βαζει τα εξωφυλλα ομορφα μεσα στο περιγραμμα και να μην 'κολυμπανε'...
Δοκιμασε το να δεις πως φαινεται κι αν δε σ'αρεσει το αλλαζεις παλι.
[DOUBLEPOST=1454758037][/DOUBLEPOST]Επισης φαινεται οτι την αλλη σειρα την εχεις ονομασει με λαθος τροπο. Πρεπει να κανεις φακελλο Band of Brothers, μεσα στο φακελλο να δημιουργησεις καινουργιο με τιτλο Season 1, κι εκει να βαλεις τα επεισοδια τα οποια θα εχουν τιτλο κατα τετοιο τροπο ωστε να μπορει να βρεθει το επεισοδιο.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Δοκιμασε να σβησεις το αρχειο Mede8er.db μεσα απο το φακελλο και κανε παλι scan folder (σαρωση) να δουμε αν θα εμφανισει τις ταινιες που δε σου δειχνει.

Επισης οταν μπεις μεσα στη σειρα πατα το κουμπι στο χειριστηριο που εχει τα 8 τετραγωνακια και επελεξε την αριστερη επιλογη για να σου βαζει τα εξωφυλλα ομορφα μεσα στο περιγραμμα και να μην 'κολυμπανε'...
Δοκιμασε το να δεις πως φαινεται κι αν δε σ'αρεσει το αλλαζεις παλι.
[DOUBLEPOST=1454758037][/DOUBLEPOST]Επισης φαινεται οτι την αλλη σειρα την εχεις ονομασει με λαθος τροπο. Πρεπει να κανεις φακελλο Band of Brothers, μεσα στο φακελλο να δημιουργησεις καινουργιο με τιτλο Season 1, κι εκει να βαλεις τα επεισοδια τα οποια θα εχουν τιτλο κατα τετοιο τροπο ωστε να μπορει να βρεθει το επεισοδιο.
τα εκανα ολα οσα μου ειπες και ως συνηθως δουλεψαν σε ευχαριστω
τωρα τι γινεται στην περιπτωση που στην αναζητηση μεσω med δεν βρισκει πληροφοριες για την σειρα η την ταινια που εχω οπως και αν εχω δοκιμασει να την ονομασω?
μπορω να ψαξω με αλλο τροπο?μπορω να το φτιαξω χειροκινητα τισ πληροφοριες της ταινιας την βαθμολογια τα screenshots κτλ?
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Δεν το κανω ετσι εγω για τον απλο λογο οτι θελω να μπορω να κανω διορθωσεις χειροκινητα. Η συλλογη εχει γινει γιγαντια και οι σειρες παρα πολλες και επρεπε να βρω αλλο τροπο που να βολευει.

Τις σειρες τις οργανωνω με το TVRename 2.2.4 που ειναι μια ειδικη εκδοση για το Mede8er, οπου μου κανει αυτοματη κατηγοριοποιηση με εξωφυλλα οπως το εχεις τωρα, αλλα μπορω να επεμβω και να σιγουρευτω οτι βρηκε την σωστη σειρα, κλπ.

Τις ταινιες τις τακτοποιω οπως αναφερω παρακατω:

Εγω το κανω διαφορετικα. Το YAMJ αρχισε να μου δημιουργει προβληματα γιατι εχω μεγαλη συλλογη κι επρεπε να μπαινω σε html και αλλες μπουρδες για να κανω χειροκινητες αλλαγες.

1. Τρεχω πρωτα το Yadis με τις εξης επιλογες στο setup:
General: Profile Dune, και οχι Basic mode
Interface: εχω διαλεξει το Tribute Glass Mix που το βρισκεις σε φορουμ η στο στελνω κι εγω αν χρειαστει. Βασικα και τα στανταρ δουλευουν αλλα το αλλο το προτιμω λογω εμφανισης.




2. Τρεχω το Yadis2mede8er που δημιουργει τα αρχεια που χρειαζεσαι σε καταλληλη μορφη.

Σε αυτη τη φαση μπορεις να κανεις scan folder απο το χειριστηριο του mede8er και τελειωσες.

3. Επειδη ομως εχω πολλες ταινιες σε διαφορα NAS και θελω να εχω ενα favourite που να περιεχει ολες τις ταινιες μαζι, τρεχω τελος και το Mede8er Aggregated Jukebox Manager που κανει αυτη ακριβως τη δουλεια.

Επισης εχω αλλαξει το skin του mede8er στο X3 Black




 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Αν θελεις να κανεις κατι χειροκινητα με τον τροπο που τα εχεις, κανε κλικ στην ταινια και θα σε βγαλει στη σελιδα με τις πληροφοριες που εχει το εξωφυλλο, τη βαθμολογια, κλπ.
Πατα edit κι αλλαξε το ονομα της ταινιας η μια εναλλακτικη λυση ειναι να πας στο imdb.com να βρεις την ταινια, να σημειωσεις απο τo URL τον κωδικο της ταινιας που θα ειναι της μορφης tt1045678 και να βαλεις αυτο στο πεδιο που συμπληρωνεις. Μετα πατωντας σαρωση θα πρεπει κανονικα να βρει την ταινια αυτη.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
μετα απο τολον αυτον τον καιρο που ολα πηγαιναν ρολοι
αλλαξα αναγκαστικα ρουτερ ενα tp link με αυτο του οτε
ο synology δουλεψε σωστα κατευθειαν ομως το mede8er 800 δεν βλεπει τις ταινιες και γενικα τα αρχεια στους φακελους favorites
καμια ιδεα?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.946
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top