Ποιο τα παιζει ΟΛΑ????

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
καλημερα καλη χρονια
προσφατα εφτιαξα ενα συστημα με προβολεα ηχεια τηλεοραση κτλ μου προτειναν και διαλεξα το blu-ray sony s7200 το οποιο ομως το χρησιμοποιω κυριως για να παιζω αρχεια απο usb stick στις δεκα ταινιες που χω παιξει μεχρι τωρα σε 2 δυο μου βγαζει πως δεν υποστηριζεται το αρχειο ηχου σε mkv αρχειο η μια απο τισ δυο που δεν επαιζε στο sony των 250 ευρω επαιξε!!!!!!!!!!! στο edition mini triton 2 hd των 30 ευρω που χω για να παιζω τα καναλια τηλεορσης απο την κεραια στον προβολεα....δηλαδη μιλαμε για ξεφτιλα....
η δευτερη ταινια και επειδη ειναι 13gb δεν επαιξε στο edition γιατι απλα ειναι πολυ μεγαλο αρχειο κα κολλαει αλλιως θα την επαιζε κ αυτη....εν τω μεταξυ και οι δυο αυτες ταινιες επαιξαν κανονικα στα ενσωματωμενα player των τηλεορασεων μου μιας samsung 7000 του 2010!!!! και μια lg του 2014, δευτερη ξεφτιλα....
και η ερωτηση επειδη τα χω παρει στο κρανιο ειναι¨
επιτελους ποιο μηχανημα μπορει να τα παιζει ΟΛΑ??????????
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.800
Κανένα. Απο τα players που έχω, υπάρχουν μερικά αρχεία που δεν παίζει το Dune, υπάρχουν λίγα αρχεία που δεν παίζει το Mede8er και υπάρχουν ελάχιστα (2) αρχεία που δεν παίζει το Oppo, που παίζει τα περισσότερα αλλά με χονδροειδή τρόπο λόγω των βασικών δυνατοτήτων του σαν media player (έχει θέματα με FF-Rew).
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Κανένα. Απο τα players που έχω, υπάρχουν μερικά αρχεία που δεν παίζει το Dune, υπάρχουν λίγα αρχεία που δεν παίζει το Mede8er και υπάρχουν ελάχιστα (2) αρχεία που δεν παίζει το Oppo που παίζει τα περισσότερα αλλά με χονδροειδή τρόπο λόγω των βασικών δυνατοτήτων του σαν media player (έχει θέματα με FF-Rew).
σοβαρα?αρα θα πρεπει να τα ξεπαρω απ το κρανιο με το μαγαζι που μου προτεινε το sony χαχα και να παρω πολλα player.....λιγο ανορθοδοξο μου ακουγεται αυτο και το θεμα πως οι players των τηλεορασεων τα παιζουν ολα!!!χρονια τωρα απο usb stick πως ειναι δυνατον οι πλειρς των τηλεορασεων να τα παιζουν και αγοραζοντας μια ξεχωριστη συσκευ να μην τα παιζει μου φαινεται παραξενο
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
Κατά πρώτον βάζε κάνα σημείο στίξης και χώριζε τις προτάσεις σου σε μικρότερες και κατά δεύτερον πάρε έναν υπολογιστή, πιο φτηνά θα σου έρθει και θα τα παίζει όλα.
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Κατά πρώτον βάζε κάνα σημείο στίξης και χώριζε τις προτάσεις σου σε μικρότερες και κατά δεύτερον πάρε έναν υπολογιστή, πιο φτηνά θα σου έρθει και θα τα παίζει όλα.
Κατά πρώτον βάζε κάνα σημείο στίξης και χώριζε τις προτάσεις σου σε μικρότερες και κατά δεύτερον πάρε έναν υπολογιστή, πιο φτηνά θα σου έρθει και θα τα παίζει όλα.
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου, γιατι πρωτον θα μαθω να γραφω πιο σωστα, δευτερον θα παρω υπολογιστη που δεν ειχα...!
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
θα παρω υπολογιστη που δεν ειχα...!
Ναι! Τα σύγχρονα HTPC, εκτός από αθόρυβα και μικρής κατανάλωσης σε ρεύμα, μπορούν να παίζουν και 4K υλικό με λιγότερα χρήματα από όσα κάνει κάποιο ανάλογο player. Για να μην αναφέρω τις δυνατότητες σε radio streaming και browsing απο το internet.
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Οσο και αν σού φαίνεται απίστευτο μόνο αυτό τα παίζει όλα!



http://www.plaisio.gr/desktop-lapto...-5-Sata-HDMI-WiFi-USB2-0-Host-BT3548-1185.htm
Θα παω να το δω ευχαριστω
[DOUBLEPOST=1451993993][/DOUBLEPOST]
Ναι! Τα σύγχρονα HTPC, εκτός από αθόρυβα και μικρής κατανάλωσης σε ρεύμα, μπορούν να παίζουν και 4K υλικό με λιγότερα χρήματα από όσα κάνει κάποιο ανάλογο player. Για να μην αναφέρω τις δυνατότητες σε radio streaming και browsing απο το internet.
Το htpc ειναι κατι που δεν γνωριζω...θα το ψαξω
Εχω δει κ σκεφτει και τα resberry bi αν τα γραφω σωστα ομως δεν το γνωριζω καλα το θεμα αυτο κ θα πρεπει να το ψαξω πριν προχωρησω
Ευχαριστω
 


Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Raspberry Pi 2 λέγεται, αλλά δεν παίζει 4K.
Το 4κ ειναι το τελευταιο στη λιστα ζητουμενων μου τουλαχιστον για το παρον κ το αμεσο μελλον λογω του οτι κ ο προβολεας μου epson 9200 δεν παιζει οποτε δεν θα ενοχλουσε το raspberry για το 4κ
Το θεμα ειναι το full hd 1080p ποιο το παιζει κ μαλιστα ποιο το παιζει σωστα!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.960
Reaction score
41.262
Με samsung δεν θυμάμαι να αντιμετώπισα ποτέ καποιο θέμα, με το dune ισως καποιο avi αν θυμαμαι καλά και με το oppo δεν μου εχει τυχει ακομα κομματι που να μην παίζει, σε καποια mp4 τρωει καποια ζόρια στην κινηση αλλά ψιλοπράγματα.
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Πηγα να παρω το turbo x που μου προτειναν παραπανω κ τελικα πηρα ενα android tv παλι turbo x 90€ το οποιο δεν δουλευει σωστα κ θα το παω πισω να παρω τα λεφτα μου πισω αν τα καταφερω
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.800
Με samsung δεν θυμάμαι να αντιμετώπισα ποτέ καποιο θέμα, με το dune ισως καποιο avi αν θυμαμαι καλά και με το oppo δεν μου εχει τυχει ακομα κομματι που να μην παίζει, σε καποια mp4 τρωει καποια ζόρια στην κινηση αλλά ψιλοπράγματα.
Πιό πάνω αναφέρομαι σχεδόν πάντα σε BD-Remux, αυτά τα φτηνιάρικα δεν τα βλέπω και η κυρά αρχίζει τα σπασ@ρχίδικα "τι ήχος είναι αυτός, αν δεν είναι HD ο ήχος μην το βάζεις, θα φύγω, μου τρυπάει τ' αυτιά".
Όπως λέει κι ο ichaltou, είχαν HD ήχο στο χωριό τους. :D
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Πηγα να παρω το turbo x που μου προτειναν παραπανω κ τελικα πηρα ενα android tv παλι turbo x 90€ το οποιο δεν δουλευει σωστα κ θα το παω πισω να παρω τα λεφτα μου πισω αν τα καταφερω
Οχι το android TV είναι της πλάκας, δεν αξίζει.
Το Oscar όμως είναι καλό. Παίζει όλα τα .avi (ότι και αν έχουν μέσα) παίζει τα .flv (που δεν τα παίζει το Dune) και φυσικά παίζει όλα τα .mkv ότι bitrate και αν έχουν και με τα νέα HD formats ήχου.
Φυσικά δεν παίζει 4Κ και επίσης δεν παίζει YouTube (αλλά ούτε και το Dune παίζει >:( )

Πήγαινε και άλλαξε το android TV με ένα TurboX Oscar II δεν θα το μετανιώσεις.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.960
Reaction score
41.262
Πιό πάνω αναφέρομαι σχεδόν πάντα σε BD-Remux, αυτά τα φτηνιάρικα δεν τα βλέπω και η κυρά αρχίζει τα σπασ@ρχίδικα "τι ήχος είναι αυτός, αν δεν είναι HD ο ήχος μην το βάζεις, θα φύγω, μου τρυπάει τ' αυτιά".
Όπως λέει κι ο ichaltou, είχαν HD ήχο στο χωριό τους. :D
Εκεινο το παλιοdune φταίει, ευτυχώς το ξεφορτώθηκα :p:laugh::laugh::laugh:
 


Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Αυτό το Oscar του πλαισίου παίζει ήχο DTS HD master audio και Dolby true HD?
Ναι όσο απίστευτο και αν σού φαίνεται!!! Και μάλιστα έχει και την δυνατότητα αν δεν τα υποστηρίζει ο ενισχυτής σου να τα κάνει downmix σε απλό DTS ή Dolby Digital.
 
Last edited:

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.246
Reaction score
27.895
Thanks.
Αν και δεν εμπιστεύομαι και πολύ πολύ τα TurboX προϊόντα του πλαισίου, διότι είναι κινεζιές και ψιλοσαβούρες με πολλά προβλήματα, μάλλον αξίζει να του ρίξω μια ματιά για έναν φίλο που θέλει κάτι οικονομικό.
Αν είναι τυχερός και του κάτσει κανένα κομμάτι χωρίς προβλήματα καλώς.
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Thanks.
Αν και δεν εμπιστεύομαι και πολύ πολύ τα TurboX προϊόντα του πλαισίου, διότι είναι κινεζιές και ψιλοσαβούρες με πολλά προβλήματα, μάλλον αξίζει να του ρίξω μια ματιά για έναν φίλο που θέλει κάτι οικονομικό.
Αν είναι τυχερός και του κάτσει κανένα κομμάτι χωρίς προβλήματα καλώς.
Ναι ακριβώς έτσι όπως το είπες είναι: Αν του κάτσει ένα κομμάτι χωρίς προβλήματα καλώς.
Στο δικό μου είχε χαλάσει το τηλεκοντρόλ, μού το άλλαξαν δουλεύει μια χαρά χωρίς πρόβλημα.
Επίσης κάποια στιγμή που άρχισε να «κελαηδάει» το ανεμιστηράκι το άνοιξα το ψέκασα με WD40 μια χαρά. Τώρα δεν το έχω πια, το έχω δώσει αλλά ξέρω ότι δουλεύει ΟΚ.
Αλλο Oscar που είχε πάρει φίλος μου πριν από εμένα δεν έβγαλε κανένα απολύτως πρόβλημα. Το έχει ακόμα και το χρησιμοποιεί απροβλημάτιστα. Είναι όπως σού κάτσει.
Πάντως η ποιότητα εικόνας του είναι πολύ καλή οπότε αξίζει μια δοκιμή.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.721
Reaction score
94.821


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.220
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top