ερωτησεις για αγορα πικαπ, phono κτλ

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
- δεν είχα ποτέ εμπειρία με την εν λόγω αντιπροσωπεία , αλλά μάλλον κάτι θα ξέρεις
Ούτε εγώ είχα εμπειρία με την αντιπροσωπεία, οπότε δεν ξέρω κάτι. Αυτό που ξέρω είναι ότι στο επισημο site της Panasonic δηλώνονται ως αντιπρόσωποι/service της εταιρίας (άρα και των θυγατρικών της) και σε σχετικό ερώτημα πελάτη, ισχυρίζονται ότι μία εκ των θυγατρικών εταιρία έχει κλείσει εδώ και τέσσερα χρόνια, βλέπε πιο κάτω:

πηρα σημερα και μου ειπαν πως η εταιρια τεκνικς εχει κλεισει εδω και 4 χρονια. με βλεπω να παιρνω απο το ιμπει...
:idk::idk::idk:
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.457
Reaction score
50.619
Ούτε εγώ είχα εμπειρία με την αντιπροσωπεία, οπότε δεν ξέρω κάτι. Αυτό που ξέρω είναι ότι στο επισημο site της Panasonic δηλώνονται ως αντιπρόσωποι/service της εταιρίας (άρα και των θυγατρικών της) και σε σχετικό ερώτημα πελάτη, ισχυρίζονται ότι μία εκ των θυγατρικών εταιρία έχει κλείσει εδώ και τέσσερα χρόνια, βλέπε πιο κάτω:



:idk::idk::idk:

- ωωωωωωωωωχ . . . :(:(:( . . .
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Εγώ πάντως πριν από ένα χρόνο ,είχα ρωτήσει για ένα δεύτερο headshell που ήθελα για το ΜΚ 2 και είχαν διαθέσιμο.
 

ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
Νομίζω ότι απλά δεν θέλουν να ασχοληθούν, εκτός αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω....
Κρίμα και τους είχα σε εκτίμηση (με είχαν εξυπηρετήσει άψογα).
 

Μηνύματα
146
Reaction score
111
Να πάρει το ποτάμι την απάντηση ή να πάρει το ποτάμι την Intertec A.E. που έχει το service της Panasonic...;:headbang:
Νομίζω ότι απλά δεν θέλουν να ασχοληθούν, εκτός αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω....
Κρίμα και τους είχα σε εκτίμηση (με είχαν εξυπηρετήσει άψογα).
τωρα φταιω εγω να τους παρω να τους κραξω? κατα λεξη μου ειπαν πως εχει κλεισει η αντιπροσωπεια και μου εδωσαν τηλεφωνο παλιου συνεργατη τους. τι ελληναριες εινα ιαυτες.... τι να πεις. καλα στην τελικη τα λεφτα μου θα τα φανε οι ιαπωνες απο το ιμπει. οι ντοπιοι χανουν, ας προσεχαν
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Για ξανακάνε μια προσπάθεια πριν τους κράξεις...
Εμένα οι εντυπώσεις μου από την εξυπηρέτηση ,τόσο σαν καταναλωτής στην περίπτωση doa τηλεόρασης Panasonic που είχε αγοράσει συγγενής μου ,όσο και σαν συνεργάτης το διάστημα που εργαζόμουν στην "Ηλεκτρονική" ,ήταν άριστες.
 

Μηνύματα
146
Reaction score
111
τι να πω... θα ξαναπαρω και θα ενημερωσω... ευχαριστω
(δεν θα κραξω χεχε)
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
παραξενευτηκα αρκετα που διαβασα σταξενα φορα, πως και το vibro stop αλλα και το achromat, δουλευαν τελεια οταν ο βραχιονας δεν ηταν 100% παραλληλος με το εδαφος. δηλαδη οταν το vta δεν ηταν το "θεωρητικα" σωστο... φουντ φορ θοτ.
Δεν νομιζω αυτο να εχει να κανει με τα ματ.Πολλοι δουλευουν τις κεφαλες τους χωρις να ειναι παραλληλος ο βραχιονας με τον δισκο,αλλα και κατασκευαστες κεφαλων μερικες φορες το συστηνουν αυτο.Μαλλον θεμα κεφαλων ειναι.
 

Μηνύματα
146
Reaction score
111
good to know my friend. προφανως σαν νουμπης στα πικαπ δεν τα ξερω αυτα. νομιζα οτι ντε και καλα πρεπει να ειναι ο βραχιονας παραλληλος. ευχαριστω για το ινφο
Δεν νομιζω αυτο να εχει να κανει με τα ματ.Πολλοι δουλευουν τις κεφαλες τους χωρις να ειναι παραλληλος ο βραχιονας με τον δισκο,αλλα και κατασκευαστες κεφαλων μερικες φορες το συστηνουν αυτο.Μαλλον θεμα κεφαλων ειναι.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
good to know my friend. προφανως σαν νουμπης στα πικαπ δεν τα ξερω αυτα. νομιζα οτι ντε και καλα πρεπει να ειναι ο βραχιονας παραλληλος. ευχαριστω για το ινφο
Ξεκινας απο εκει (παραλληλα) και πειραματιζεσαι λιγο πανω λιγο κατω,καπου θα καταληξεις.
 

Μηνύματα
146
Reaction score
111
τελικα παιδια καηκα. πηρα το funk firm achromat. ισως να ναι υπερβολη και το πατακι της τεκνικς αυτο με τα 6 μμ παχος να ηταν οτι πρεπει αλλα.... τεσπα. μολις ερθει και του κανω σερβις θα ενημερωσω για το ηχητικο αποτελεσμα. εν τω μεταξυ περιμενω και ενα φιλο με ενα φονο της προτζεκτ να το συγκιρνω με το δικο μου του ενισχυτη. θα σας πω τι ακουσα. να ειστε καλα
 



Μηνύματα
146
Reaction score
111
λοιπον ειχα παει το πικαπ για σερβις στην east electronics. ειχε θεματα πολλα. βασικοτερο ειχε θεμα στις στροφες. τεσπα τωρα ειναι στα ισια του, σαν καινουργιο, εβαλα το χαλακι, εβαλα και λαστ ντραιβ να παιζουν και παιδια μιλαμε για ηχαρααααααα. τι να λεμε. σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας.
περα απο τα ηχεια δαπεδου που ειναι κατι που θα γινει αργα ή γρηγορα (μαλλον γρηγορα), ψηνω και ενα φονο στειτζ που μου προτειναν απο εκει που λεει ρυθμιζει και τα βολτ αναλογα την κεφαλη. θα το παρω για καμια βδομαδα να το τεσταρω και αν οντως εχει διαφορα (που θα εχει) το χτυπησα και αυτο και μετα εκλεισα. χαμοοοος.
 


Μηνύματα
146
Reaction score
111
To πατάκι της Technics από που το πήρες τελικά;
τελικα πηρα φιλε το Funk firm achromat. το πατακι το παλιο της τεκνικς, το καλο με το μεγαλο παχος, μονο ιμπει πλεον...
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.091
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top