ηχεία δαπέδου ή βάσης έως 2000 €

Μηνύματα
567
Reaction score
373
O ήχος των ηχείων της QUADRAL πως σας φαίνεται ; Μου είναι γενικά άγνωστα σαν ηχεία. Δεν έτυχε να ακούσω ποτέ έως τώρα.
Γενικά ακούγονται καλά σχόλια αλλά σε αυτά τα χρήματα θα προτιμούσα τα B&W. Βέβαια μιλάω προσωπικά. Κάνε ακροάσεις και διάλεξε αυτό που σου αρέσει καλύτερα.

Τα CM9 τα είχα ακούσει παλιά στη Θεσσαλονίκη στον αντιπρόσωπο σε πολύ μεγάλο χώρο με τελικό της rotel και έπαιζε καταπληκτικά και χωρίς να χάνεται στον χώρο.
 

ika

News
Μηνύματα
14.036
Reaction score
13.000
Μια βόλτα από το κατάστημα, δεν κάνει κακό για μια αυτοψία. Έχει αρκετά ενδιαφέροντα μοντέλα.
Μην ξεχνάμε επίσης και τα ATC40.
 

I

iason

Guest
O ήχος των ηχείων της QUADRAL πως σας φαίνεται ; Μου είναι γενικά άγνωστα σαν ηχεία. Δεν έτυχε να ακούσω ποτέ έως τώρα.
Αγαπητέ φίλε θα σου μεταφέρω καθαρά προσωπική άποψη και χωρίς να αβαντάρω το ηχείο η να το μειώσω γιατί να το κάνω άλλωστε !!!!
Ο ηχος του είναι αρκετά καθαρός με πάρα πολύ και καλό χαμηλό για την κατηγορία του (Ενοείται οτι θέλει και τα κατάληλα συνοδά).
Η ποιότητα κατασκευής του αρκετά καλή για τα χρήματά του.Για 2,5 χρόνια τα οδηγούσα με Harman Kardon 990 καλός ηχος αλλά μπορούν να δώσουν και καλύτερο .!!! Εδω και κανα χρόνο τα οδηγώ μα ενα λαμπάτο της Cayin cs100a ,ηχος σαφώς ανώτερος και ποιό καθαρός.
Σε κάθε περίπτωση οτι και εαν αποφασίσεις πρέπει να βασιστής στα αυτάκια σου και μόνο και οχι στην δική μου γνώμη η του κάθε συμφουρίτη που καλοπροαίρετα θέλει να βοη΄θησει.:)
unnamed.jpg

Την καλημέρα μου ,κοίταξε και το Quadral platinum m40 πολύ καλός ήχος για την τιμή του ,αρκεί να μπορείς να το στήσεις καμιά 40 εκατοστά από τον πίσω τοίχο.Εγώ το εχω 3,5 χρόνια και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
 

Μηνύματα
567
Reaction score
373
Μια βόλτα από το κατάστημα, δεν κάνει κακό για μια αυτοψία. Έχει αρκετά ενδιαφέροντα μοντέλα.
Μην ξεχνάμε επίσης και τα ATC40.
Αν είναι τυχερός και βρει την προηγούμενη έκδοση στα 2500-2600 καλά θα είναι. Τα 40 πια κάνουν πάνω από 3.500.

Αλλά είμαι άριστη επιλογή.
 

ika

News
Μηνύματα
14.036
Reaction score
13.000
Αν είναι τυχερός και βρει την προηγούμενη έκδοση στα 2500-2600 καλά θα είναι. Τα 40 πια κάνουν πάνω από 3.500.

Αλλά είμαι άριστη επιλογή.
Για 2ο χέρι έλεγα για να μην ξεφύγει απο τα 2000€.
 

ika

News
Μηνύματα
14.036
Reaction score
13.000
Οντως η πρόταση του FIDELIO είναι εξαιρετική ( ! ). Η σκέψη μου είναι να κινηθώ σε καινούργιο διότι σε παλαιότερη αγορά μου demo - used ηχείου αντιμετώπισα προβλήματα.
ευχαριστώ πολύ τα μέλη panos και ika
Υποτίθεται ότι στα demo, δίνουν εγγύηση καινούργιου, όπως πχ εδώ.
 

Μηνύματα
120
Reaction score
216
Αγαπητέ φίλε θα σου μεταφέρω καθαρά προσωπική άποψη και χωρίς να αβαντάρω το ηχείο η να το μειώσω γιατί να το κάνω άλλωστε !!!!
Ο ηχος του είναι αρκετά καθαρός με πάρα πολύ και καλό χαμηλό για την κατηγορία του (Ενοείται οτι θέλει και τα κατάληλα συνοδά).
Η ποιότητα κατασκευής του αρκετά καλή για τα χρήματά του.Για 2,5 χρόνια τα οδηγούσα με Harman Kardon 990 καλός ηχος αλλά μπορούν να δώσουν και καλύτερο .!!! Εδω και κανα χρόνο τα οδηγώ μα ενα λαμπάτο της Cayin cs100a ,ηχος σαφώς ανώτερος και ποιό καθαρός.
Σε κάθε περίπτωση οτι και εαν αποφασίσεις πρέπει να βασιστής στα αυτάκια σου και μόνο και οχι στην δική μου γνώμη η του κάθε συμφουρίτη που καλοπροαίρετα θέλει να βοη΄θησει.:) View attachment 49072
ευχαριστώ για το σχόλιο,
η ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗΣ τα εισάγει, τα θέτω στα υπ όψην.
 


Μηνύματα
120
Reaction score
216
καλησπερίζω τους συμφορουμίτες,
η λίστα με τις έως τώρα προτάσεις έχει ως εξής :
1) MARTIN LOGAN motion 40
2) CHARIO pegasus
3) QUADRAL platinum M40
4) SONUS FABER chameleon T
5) B & W CM9
6) DAVIS vinci HD
θα γίνει προσπάθεια για ακροάσεις,
ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις - σχόλια
 

Μηνύματα
120
Reaction score
216
Xαιρετώ,
η κατάληξη της αναζήτησης των ηχείων είχε αποτέλεσμα την αγορά HARBETH 30.1. Τα αγόρασα used αλλά σε εξαιρετική κατάσταση και στο πολύ όμορφο, κατά την γνώμη μου, rosewood χρώμα.
Από τις προτάσεις των μελών έγιναν κάποιες ακροάσεις αλλά από τύχη βρέθηκαν τα HARBETH τα οποία απλά μου άρεσαν περισσότερο και προχώρησα στην αγορά τους.
Ευχαριστώ τα μέλη για τις προτάσεις τους.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top