Έμεινα ..πάκης

Status
Not open for further replies.

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Ρε λεβεντες περαν τωρα της πλακας και της Ελληνικης μιζεριστικης νοοτροπιας...και ειδικα ΑΥΤΩΝ που λενε οτι δεν παιζουν αλλα δεν τα εχουν ακουσει κιολας...ναι υπαρχουν και τετοιοι ακροατες που απλα θελουν να ειναι και αυτοι μεσα στην κουβεντα....

Το συγκεκριμενο combo ηχειο κατα την γνωμη μου (μου επιτρεπεται ετσι??)παιζει αρκετα εως και παρα πολυ καλα ....ειναι ενας πολυ καλος συνδυασμος -μηχανων-και τεχνολογικης ολοκληρωσης εν ετη 2015 μιας και με εναν απλο υπολογιστη και ενα volume control στηνεις ενα εξαιρετο-συστημα-που δεν χρειαζεται να ψαχτεις παραπανω.
Απο αυτης της πλευρας ειναι σιγουρα καινοτομικο ασχετα πορτοφολιου και βαλαντιων που δεν περισσευουν στον καθενα μας...μην ξεχναμε οτι αν εμεις εχουμε λογω κρισης γινει μπατηρακια δεν σημαινει αυτο οτι αρχιζουν πλεον καποιες εως και παρα πολλες μηχανες να μην παιζουν μουσικη γιατι τις εχουμε απλα ως ονειρωξεις απραγματοποιητες!

Δεν ξεχνω ενα meeting με μια παρεα σε ενα σπιτι--για ακροαση συστηματος--οπου ενας παπαρολεβιες ξυπνιος χαιεντας μου λεει στο μπαλκονι με στομφο.........Ο ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΤΗΣ.......δεν παιζει.................κοκκαλωσα ο μαλακας εγω .....--επαιζε ενας προ Audio Research ref-5 καρφωμενος σε δυο μονομπλοκια AUDIA ....καταλαβε ο παιχτης --ακουσον ακουσον-- οτι φταιει ο προ ο Audio research ρε σεις. ---δεν εφταιγε πχ. το παλιο cd player ECM-1 της Electrocompanient που επαιζε τα σιντακια....ακου ναδεις εεεε........και του λεω και εγω..γιατι ρε συ δεν παιζει ο προ?και μου λεει ο μεγιστος χαιεντας της πιπας.......ΔΕΝ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΣΥ TA ΑUDIO RESEARCH......τι να λεμε τωρα.......οποτε εσβησα το τσιγαρο μου πηρα το πιοτι μου και εφυγα σφαιρα γιατι χοντρυνε η ανοησια και μπορει να του εδινα και καμια κουτουλια γιατι υποτιμουσε την νοημοσυνη μου.

30 χρονια που ασχολουμαι με αυτο το ρημαδιασμενο σπορ εχοντας παει σε ολες μα ολες τις εκθεσεις που εγιναν στην Ελλαδα ,8 φορες στο MOCH του Μοναχου στην εκθεση του High End που γινεται καθε Μαιο και ειλικρινα εχοντας ακουσει παρα μα παρα πολλα συστηματα σε επισκεψεις κατ'οικων που λεμε εχω καταλαβει κατι .........5000 συστηματα να ακουσουμε 5000 διαφορετικα συναισθηματα-αρνησεις και αποψεις θα εκφρασουμε....τι να λεμε τωρα......γιατι ετσι ειναι ο ανθρωπος,ετσι ειμαστε εμεις ....και φυσικα οταν η κουβεντα προχωραει αρχιζει το συστημα μας να παιζει και καλλιτερα--μεσα μας--και ας κοστιζει το συστημα που ακουσε 127 φορες φθηνοτερα......ασε δε καποιοι με 3-5 χρονια στο σπορ που τα εμαθαν ολα και νομιζουν οτι το σεταπι που εχουν απεναντι τους τα σκιζει ολα τα υπολλοιπα και φυσικα αυτος ειναι ο μαγκας ντε ...ο γνωστης !!!!!

Κυριοι ολοι μας εχουμε τα θελω μας,τα γουστα μας,τις αναγκες μας ,ολοι μας θελουμε να προσεγγισουμε πολλες φορες απιαστα ονειρα αλλα ετσι πρεπει να ειμαστε....αλλωστε τα ονειρα ειναι τσαμπα για ολους και μεσα σε αυτα αποκτουμαι οτιδηποτε θελησουμε!!!!!
 
Last edited:

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Όχι, αλλά αν εμπεριέχει εμμονές και παπαγαλάκια, να το κοιτάξω.
Οχι όχι προς Θεού!
Μην το κοιτάξεις!

Εσύ είσαι minimal στην τεχνολογία.
Από κει θέλουν μπουριά και τζάκια για ικανοποίηση!:D
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Για το πως παιζει τωρα το συγκεκριμενο ηχειο οσα τα αυτια που θα το ακουσουν αλλο τοσα και τα αναλογα γουστα....ας το παραδεχτουμε....

Τα γκριμια με το sub τους που τα ολοκληρωνει μπορει και βγαζει πολλα γουστα για πολλους....μην ξεχναμε οτι υπαρχουν οι λαμπακιδες που τους βγαζουν γουστα οι λαμπες(και μενα μου αρεσουν καποιες εννοειται),οι τρανζιστορατοι οπου οσα τα κιλα αλλο τοσο παιζουν τα κτηνη,οι σιγκλεντακιδες οπου με λιγα βατακια σου λενε οτι γκρεμιζουν το σπιτι τους ενω αμα πας και το ακουσεις εσυ-εγω-ο αλλος του προτεινεις η να αλλαξει φαρμακα η οπωσδηποτε γιατρο γιατι η κατασταση του ειναι προχωρημενη...
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Εισαι θεος!!!!!
Χιλια like reeeeee Vlasssssss!!!!
Τα γουστάρεις τα Γκρίμια βρε γριέντζω και μας το παίζεις λαμπο-μπαμπάτσικος!
Οχι ρε πες την αλήθεια!!:lolsign:
(Για να σε βοηθησω κι εγώ τα γουστάρω αλλά θα τα ήθελα ποιό φθηνά...)
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
.... και μια ερωτηση, εαν ειναι πολυπλοκο δωστε ενα λινκ καποιος, χρονικη δε σημαινει και φασικη ευθυγραμμιση?
μετα απ ολα αυτα που διευκρινιζει ο Κωστας υπαρχει καποια μετρηση μεσα σε οικιακο χωρο προς μελετη;;
Ετσι για σπουδη.
+1
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Φυσικα και τα γουσταρω και το εχω γραψει απο την αρχη..και ειδικα οταν τα ακουσα με τα sub τους ενοιωσα horny οπως λενε κοι οι Αμερικλανοι...και ημουν και ετοιμος να τα παρω ....-να σας το πω και αυτο--πουλωντας 802-Krell και metric αλλα δυστυχως ο χωρος μου ειναι στενομακρος και τα 4χ 11 μετρα δημιουργουν αλλα προβληματα και δεν υπαρχει περιπτωση να ακουσω σωστα αυτα τα ηχεια!!!!!!!οποτε θα ηταν λαθος μου να προχωρησω στην αγορα τους.....


Μακαρι να τα ειχα σπιτι μου.....με το Mac και το volume controll και να αφηνα ολους εσας να ψαχνετε τις χαμενες νοτες.....:fuckyou:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
με τρελλα τα θελω....οχι απλα τα θελω.......δεν το εχω τελειωσει μεσα μου το θεμα να πω την αληθεια ....

γιαυτο ομως εχουμε τις Ηχητικες Αποδρασεις .....για φωτο ενημερωση!!!οποτε οταν ερθει η ωρα......θα τα δειτε και σε μενα!!!:D:D
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.974
Reaction score
20.495
Πες μου όταν θα πετάξεις τα B&W στον κάδο των σκουπιδιών να είμαι εκεί κοντά!:D:D:D:D
 



Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
με τρελλα τα θελω....οχι απλα τα θελω.......δεν το εχω τελειωσει μεσα μου το θεμα να πω την αληθεια ....
:D:D
Βλάσση άσε το wizzy να λέει.
Οταν είσαι έτοιμος να πετάξεις τα ογκώδη μπι εντ νταμπλεγιού, εγώ θα σου δώσω και χρήμα... μόνο που θα πληρωθείς σε δραχμές... δε σε πειράζει? Ετσι?:acute:
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Τα γουστάρεις τα Γκρίμια βρε γριέντζω και μας το παίζεις λαμπο-μπαμπάτσικος!
Οχι ρε πες την αλήθεια!!:lolsign:
(Για να σε βοηθησω κι εγώ τα γουστάρω αλλά θα τα ήθελα ποιό φθηνά...)
ψηλε.:p......ξερεις οτι την μοντερνα τεχνολογια την γουσταρω τρελα! Οπως και την κλασσικη !
Γνωριζεις επισης οτι δεν ειμαι καθολου πρακτικος ανθρωπος! Βασανιζω εαυτο και αλληλους!:D
Αποδειξη για τα παραπανω ειναι οτι εδωσα audi a4 tourbato για να παρω mini ενω ειμαι τριτεκνος.:lolsign:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.974
Reaction score
20.495
για surround τα θες τα δικα μου?χαχαχαχα
Ναι, ναι, ετοιμάζω πολυκάναλο με B&W!

Το ίδιο γράφαμε ...
Στη σειρά σας, κύριε, προηγούμαι!

Βλάσση άσε το wizzy να λέει.
Οταν είσαι έτοιμος να πετάξεις τα ογκώδη μπι εντ νταμπλεγιού, εγώ θα σου δώσω και χρήμα... μόνο που θα πληρωθείς σε δραχμές... δε σε πειράζει? Ετσι?:acute:
Κι εσείς κύριε, πίσω από τον προηγούμενο! (Βλάση, να σε δω να πληρώνεσαι σε δραχμές για τα B&W και τι στον κόσμο!)
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Αποδειξη για τα παραπανω ειναι οτι εδωσα audi a4 tourbato για να παρω mini ενω ειμαι τριτεκνος.:lolsign:
Σε καταλαβαίνω απόλυτα!
Όλοι μας έχουμε κάνει λάθη που γουστάρουμε στη ζωή μας...:gamer:
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
με τρελλα τα θελω....οχι απλα τα θελω.......δεν το εχω τελειωσει μεσα μου το θεμα να πω την αληθεια ....

γιαυτο ομως εχουμε τις Ηχητικες Αποδρασεις .....για φωτο ενημερωση!!!οποτε οταν ερθει η ωρα......θα τα δειτε και σε μενα!!!:D:D
Ειλικρινώς στο εύχομαι να τα αποκτήσεις αγορίγκι μου κάποτε, βιασύνη δεν υπάρχει, εμείς να είμαστε καλά.

δε θα βρεθεί κανα χτυπημένο στο πλάι, να λείπει λίγη μπογιά; χαχαχαχαχα
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
.... και μια ερωτηση, εαν ειναι πολυπλοκο δωστε ενα λινκ καποιος, χρονικη δε σημαινει και φασικη ευθυγραμμιση?
ναι βρε, η φάση τον χρόνο εκφράζει.
αυτό το ρημάδι το δίνουν με τρελά τεχνικά χαρακτηριστικά, όπως "Deviation from minimum phase +/-2º" και η βηματική του απόκριση (step response) είναι τρατζικ, ο σταματάκος το λέει "χρονικώς ευθυγραμμισμένο" και βάρεσε και μια προσοχή εδώ που τα λέμε στην απόκριση του ηχείου (είναι το καλύτερο που έχουμε μετρήσει μέχρι σήμερα), οπότε συνδύασε απόκριση στο ντιμπί και χρονισμό άριστο και πες μου τι άλλο μπορείς να θες από τον ήχο...

Δεν είναι μωρέ καμιά τρελή μαύρη μαγεία, μια απόκριση πλάτους, ένας χρόνος, και μια πολική απόκριση και έχει κλείσει το θέμα, τι άλλο νομίζετε δήθεν πως υπάρχει; να το κατουρήσει καμια παρθένα;
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
ναι βρε, η φάση τον χρόνο εκφράζει.
αυτό το ρημάδι το δίνουν με τρελά τεχνικά χαρακτηριστικά, όπως "Deviation from minimum phase +/-2º" και η βηματική του απόκριση (step response) είναι τρατζικ, ο σταματάκος το λέει "χρονικώς ευθυγραμμισμένο" και βάρεσε και μια προσοχή εδώ που τα λέμε στην απόκριση του ηχείου (είναι το καλύτερο που έχουμε μετρήσει μέχρι σήμερα), οπότε συνδύασε απόκριση στο ντιμπί και χρονισμό άριστο και πες μου τι άλλο μπορείς να θες από τον ήχο...

Δεν είναι μωρέ καμιά τρελή μαύρη μαγεία, μια απόκριση πλάτους, ένας χρόνος, και μια πολική απόκριση και έχει κλείσει το θέμα, τι άλλο νομίζετε δήθεν πως υπάρχει; να το κατουρήσει καμια παρθένα;
Ε δεν θα μας πείραζε και καμιά παρθένα. :roflmao:
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
ψηλε.:p......ξερεις οτι την μοντερνα τεχνολογια την γουσταρω τρελα! Οπως και την κλασσικη !
Γνωριζεις επισης οτι δεν ειμαι καθολου πρακτικος ανθρωπος! Βασανιζω εαυτο και αλληλους!:D
Αποδειξη για τα παραπανω ειναι οτι εδωσα audi a4 tourbato για να παρω mini ενω ειμαι τριτεκνος.:lolsign:
Το κάνεις να φαίνεται σαν να πούλησες AUDI S8 πειραγμένο με πάνω απο 500 άλογα
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
δεν το λεω απο αυτη την αναγκη.
Το λεω απο την πλευρα μιας πενταμελης οικογενειας σε θεμα χωρου. Ειπα βασανισω εαυτο και αλληλους!:beach:
Παντως αν ειχα το s8 δεν νομιζω να το αλλαζα.:)
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.409
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top