Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear

Μηνύματα
1.275
Reaction score
2.231
Έχουν και εξαιρέσεις οι κανόνες, ένας γνωστός σου που λες...

Η σημερινή τεχνολογία έχει πολύ καλές προτάσεις για να κάνεις γούστα ακόμα και με περιορισμούς καθιστικού
Μέχρι ένα (πολύ) καλό σημείο φτάνεις σχετικά αναίμακτα
Άστο Πάνο, το ξέρεις πως το fun ξεκινά πάνω από κάποια ένταση και μπάσο... και εκεί ξεκινούν τα ποικίλα προβλήματα ενός μη dedicated χώρου. Γιαυτό έριξα 10κ στο αυτοκίνητο. Για να κουφαθώ ελεύθερα χωρίς να μου τα σπάνε (πλην των ιδιοσυντονισμών του "χώρου" οι γνωστοί συμβιβασμοί). Τέλος πάντων είμαστε off topic αναμένουμε τα επόμενα επεισόδια του Δόκτωρ ΚουΦού (οσονούπω).
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.175
Reaction score
19.059
Εγώ είδα το νήμα στον ''αφρό'' και λέω για να δω τι κάμει αυτός πάλι, τι άλλο μπορεί να του λείπει.. :idk:
Ε, μετά είδα πως παίρνεις sub's κ' ησύχασα.. :tongue:

Καλοάκουστα, με μέτρο όμως για την ευημερία της πανίδας και του σπιτιού και για την άλλη τριγύρω.. ;)
(εσύ ότι τρίχα ήταν να χάσεις την έχασες.. :cry:)
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.666
Τελικά ναι. Θα χρειαστεί και σεισμογράφος. 🤪

Αν και μέσω εργασιών (κανονικό εργοτάξιο έχει γίνει):

1000011257.jpg


Σύνδεσα το ένα σαμπ, μόνο του στο χώρο, κι έβαλα Μόμπι σε στάθμες για αστυνομία.

Αυτό το σαμπ είναι ο δολοφόνος με το πριόνι. Δεν κάθεσαι μπροστά του, σκοτώνει.💀☠

THX Dominus my ass, αυτό είναι THX killer, βγάζει σφραγίσματα. 🦷

Πρέπει να είναι ίδιων δυνατοτήτων στάθμης με το ένα Genelec με τα διπλά 12"-ιντσα, αλλά το Genelec βγάζει μοιρασμένα τη στάθμη από 3 σημεία, ένα σημείο είναι το καθένα μεγάφωνο, κι ένα σημείο είναι η έξοδος του bass reflex. Το perlisten βγάζει όλη τη στάθμη συγκεντρωμένη μπροστά στο μεγάφωνο, οπότε όντως εκεί μπροστά δε κάθεσαι, σε βαράει στην ευθεία στα σπλάχνα και στα τύμπανα. Κακό σαμπ. 💀
 
Last edited:


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.731
Reaction score
7.518
Τελικά ναι. Θα χρειαστεί και σεισμογράφος. 🤪

Αν και μέσω εργασιών (κανονικό εργοτάξιο έχει γίνει):

View attachment 329238

Σύνδεσα το ένα σαμπ, μόνο του στο χώρο, κι έβαλα Μόμπι σε στάθμες για αστυνομία.

Αυτό το σαμπ είναι ο δολοφόνος με το πριόνι. Δεν κάθεσαι μπροστά του, σκοτώνει.💀☠

THX Dominus my ass, αυτό είναι THX killer, βγάζει σφραγίσματα. 🦷
Μπασα εχει????????????????????????????????????????????????????
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.666
Μπασα εχει????????????????????????????????????????????????????
Μπάσα είχε και θα συνεχίσει να έχει, δεν αλλάζει αυτό, το ξεπεράσαμε προ πολλού.

Εκ πρώτης όψεως, εικάζω πως έχει ίδια ποιότητα, έκταση, περιγραφή και στάθμη μπάσου με τα Genelec. Απλώς είναι κλειστής καμπίνας και πολύ μικρότερο σε όγκο, και σχεδόν μισό βάρος από τα Genelec!

Εστιασμένη κακία..
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.530
Reaction score
5.726
Ρε Κώστα γαμώ τα σκαμπό μου άλλαξε τη μοκέτα, σα κοινόχρηστο προαύλιο σε καπή είναι.
Βασικά ο συνδυασμός χρωματικός και υλικών μοκέτας και πάνελ baffle, θυμίζουν εκκλησία στο Αμέρικα :D
Το εκκλησιαστικό όργανο λείπει... ή μάλλον... δεν λείπει, έχει τα Perlisten :D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.666
Ρε Κώστα γαμώ τα σκαμπό μου άλλαξε τη μοκέτα, σα κοινόχρηστο προαύλιο σε καπή είναι.
Πολύ καλή ιδέα έριξες στο τραπέζι! ❤❤❤

Εύγε! Θα την αλλάξω! 👍

Αυτό το χρώμα, το σκούρο κόκκινο ας πούμε, μου θυμίζει κινηματογράφο. Αλλά ας πάμε για κάτι άλλο, καιρός είναι. 👍
 



Μηνύματα
27.290
Reaction score
25.312
Πολύ καλή ιδέα έριξες στο τραπέζι! ❤❤❤

Εύγε! Θα την αλλάξω! 👍

Αυτό το χρώμα, το σκούρο κόκκινο ας πούμε, μου θυμίζει κινηματογράφο. Αλλά ας πάμε για κάτι άλλο, καιρός είναι. 👍
Ναι ειδικά με το σκατί , ταιριάζει γάντι.
 

Μηνύματα
3.125
Reaction score
10.333
Πολύ καλή ιδέα έριξες στο τραπέζι! ❤❤❤

Εύγε! Θα την αλλάξω! 👍

Αυτό το χρώμα, το σκούρο κόκκινο ας πούμε, μου θυμίζει κινηματογράφο. Αλλά ας πάμε για κάτι άλλο, καιρός είναι. 👍
Κοιτά, και οι διαχύτες θέλουν αλλαγή Χρώματος (θα γλυτώσεις και απο τον 666 που σου λέει βαψτα «σκατί» :thumbsup: :thumbsup:

Καντα όλα σκούρο ανθρακί.

Υ. Γ
προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις να αλλάξεις το χρώμα στους καναπέδες
 

Μηνύματα
521
Reaction score
1.152
Ναι ειδικά με το σκατί , ταιριάζει γάντι.
Ρε αμπαλοι....εδώ έπαιξε παρέμβαση Μαέβιους Παχατουρίδης.
Έχει μέσα εκει μαζεμένα ο παλαβός ίσα με 15Κw ηχεία...
Το καφέ στον τοίχο συμβολίζει το σκατό στην κάλτσα του ακροατή όταν ακούσει αυτό το cd με τα κανόνια που έχετε μαμηθεί να παίζετε όλοι με σαμπ.
Το κοκκινο είναι το αίμα από το πολύ σκατό γιατί η άλλη η κουφάλα ο ιδιοκτήτης ενώ έχει δει ότι επισκέπτης χέστηκε ανεβάζει και άλλα 69db από το reference για να πουλήσει μούρη.


Εγώ θα έβαζα μαύρες πάντως, σαν την ακοή οποιου κακόμοίρη μπει εκει μέσα μετά από ακρόαση.
 

Μηνύματα
6.689
Reaction score
5.218
Καντα όλα σκούρο ανθρακί.
Τέλειο θα ήταν.

Υποτίθεται για να αποφευχθεί η υπογει-ίλα και η dedicated-ίλα βλέπουμε μέλη να καταφεύγουν άλλος σε κερασί άλλος σε σκατί, λες και έτσι θα γίνει ζεστός-σπιτικός ο χώρος.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.666
Σκατί (καφέ) μοκέτα θα βάλω, να συμβολίζουν όλα μαζί το σκατό που θα σας φεύγει στις μποτχιές. 😁

Εμένα οι αποχρώσεις του καφέ (σκατί) μ'αρέσουν. Ανθρακί και μαβρί, δε τα κάνω, τα'κανα παλιά, τα χόρτασα, δε θέλω άλλη μαβρίλα. Μακριά το μάβρο από μένα, δεν πενθώ τους πεθαμένους, μόνο στα ράσα σε παπάδες να το βλέπω! 🤪😜😁


Υ. Γ
προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις να αλλάξεις το χρώμα στους καναπέδες
Άλλαξαν ήδη. Τελειώνει από βδομάδα ο τελευταίος.

Έγιναν υπέροχοι ❤❤❤, κοίτα δέρμα:

1000011262.png


Αλλά είναι ..ύφασμα! Ένα σούπερ ποιοτικό ιταλικό ύφασμα, εξαιρετικής υφής, απομίμηση δέρματος.
 
Last edited:


Μηνύματα
27.290
Reaction score
25.312
Αλλά είναι ..ύφασμα! Ένα σούπερ ποιοτικό ιταλικό ύφασμα, εξαιρετικής υφής, απομίμηση δέρματος.
Εψαξες πολύ για να βρείς αυτήν την σκατουλί απόχρωση?
Την πλήρωσες κιόλας ? Μ"αρέσει το γούστο σου not .
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.906
Reaction score
77.522
View attachment 329256

Αλλά είναι ..ύφασμα! Ένα σούπερ ποιοτικό ιταλικό ύφασμα, εξαιρετικής υφής, απομίμηση δέρματος.
λες και σάπισε νεκρός πάνω είναι :roflmao:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.496
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top